Aki segélyből él, annál nincs jelentősége, mert így az állam csak egyik zsebéből a másikba teszi a pénzt.
Inkább azért lehet jó, mert a forgalmi adót a jövedelmüket eltitkoló emberek (ez nagyon jellemző hazánkban) is megfizetik. Továbbá ha csökkennek a munkát terhelő adók, javulhat a magyar munkaerő versenyképessége a régióban.
Csak sajnos Magyarországon a forgalmi adó is magas és a munkát terhelő adók is magasak (100 ezer Ft nettó bér kifizetése a munkáltatónak közel 200 ezerbe kerül, ha be van jelentve).
Jó lehetne a kompenzálható lehetne.
Pld 3 kulcsos áfa, ami tudná kompenzálni a jellemzően magyar termékek fogyasztást és jellemzően az importot.
Ez optimális lehetne ebben a formában.
Így nem sok haszna van.
A Fogyasztási adó kb az össz bevétel 70% át teszi ki.
Az az itt lehetne a legrugalmasabban kompenzálni úgy hogy relatív az adó csökkenésével (reciprok) növeljük a fogyasztását a magyar termékeknek, míg az importot kimondottan büntessük.
# 5:
Igen, de nem csak az EU-ból importálunk ám... Sőt, igazából rengeteg minden jön ide Kínából meg a többi keleti országból.
Annak, hogy magasabb adót vetnénk ki ezekre a termékekre, annyi hátránya lenne, hogy az adott ország is hasonló lépéseket foganatosítana a mi termékeinkkel szemben...
Drasztikus áremelkedéshez vezet, amit a fogyasztó nem biztos hogy megtud fizet lévén, hogy Magyarországon több ember nem dolgozik mint aki igen, így nekik jelentősen többe kerül a fogyasztás, mert a nem létező munkabérükből nemigazán vontak le semmit.
Mindenki egyszerűen Bécsbe járna vásárolni Magyarország nyugati felén, északon át a szlovákokhoz délkeleten meg egyszerűen éhen halnának, mivel ott nagyrészt csak az állami csecsen élnek a szerencsétlenek, akiket rosszul érint a növekvő fogyasztásra kirótt teher. Aztán a termelők és vinnék után a a terméket, de a hazai kedvező feltételek miatt itt jegyeznék be a cégeket és mosnának itt hatalmas pénzeket. Csak ebből egynéhány karibi és polinéz sziget még csak-csak megél Magyarország már nem.
Másrészt a fogyasztásnál azért a munkások létszáma, ha nem is sokkal, de egy stabilabb valami.
Nem érdemes egy bizonyos pontnál tovább adóztatni bármit is mert egy idő alatt kibújnak alóla és a munka terheivel ellentétben a nemfogyasztást vagy a máshol fogyasztást nem lehet semmilyen hatósággal sem üldözni.
Részemről mindkettő eléggé meg van adóztatva jelenleg is. :P
A fogyasztás adóztatásával annyiban értek egyet, hogy az terheli a szürke és feketejövedelmeket is. Így valahogy jogosabbnak érzem.
Amivel viszont nagyon nem értek egyet az az, hogy a már adózott jövedelmemből vásárolt termékért külön adóznom kell.
A kérdező kommentje:
Az EU egységes piac, nem lehet külön kezelni a hazai és import termékeket.
Nem konkrétan a terméket.
hanem sajátosságaik alapján a termék köröket.
Pld a jellemzően élelmiszert ami nagy részben magyar vagy jelentős magyar hozzáadott értékkel és kevés importtal készül azt alacsonyabb kulccsal. Ami jellemzően import, autó plazma stb stb azt magasabbal. Persze nyilván nem lehet a végtelenségig fokozva és a szankciókat keményen használva. És persze iszonyatos büntetéseket kiosztó versenyhivatal vagy fogyasztó védelem. Naivitás azt feltételezni hogy a résztvevők tévednek, sokkal inkább kijátszani akarnak. Itt vannak a versenyt teljesen kijátszó mobil vagy netes cégek. Ha 20-30vagy akár 50× esére emelnék a bünti tételt abban a pillanatban változna a helyzet és nem kellene pld mindig TV hogy megmozgassa a piacot. Ami teljesen hűen tükrözi a mai állapotokat.
Hiszen tisztán látszik hogy ha az állam erőszaka kikényszeríti akkor képesek ezek a monopóliumok akár féláron is szolgáltatva versenyezni. Egyre több ilyen kellene a bankoktól az energia szolgáltatókig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!