Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szúrták el tegnap...

Miért szúrták el tegnap ennyire az István a király c. rockoperát?

Figyelt kérdés
Egy botrány az egész, hogy milyen rossz lett. Koppány aranyláncban és bőrdzsekiben, Feró trabanttal, a lázadó egy punk...jó nagy viccet csináltak belőle. Miért kellett így elrontani? Akárkivel beszéltem, mindenki fogja a fejét, hogy milyen sz@r lett.

2013. aug. 21. 21:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%
A trabanton meg a ruhákon fennakadni kb olyan, mintha az ember azon háborogna, hogy milyen hülyeség az egész, István király biztos nem rock zenei alapra énekelve mondta el a mondandóját ezer éve. Ezek huszadrangú kérdések egy előadásban, akár pizsamában is előadhatták volna, tökmindegy. Ami fontos az a színészi játék és az énektudás, a többi csak kiegészítő.
2013. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én csak a 2003-ast és ezt láttam, de szerintem az előbbi volt jobb, mert abban régi ruhákban voltak és szabadtéri volt így például a papok távolról jöhettek.

Itt meg Mercedesszel hozzák a hercegnőt a lázadót meg a Katolikuspap-Security emberei megverik majd lelövi egy rendőr

2013. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Ez az egész egy szimbólumokra épített, rejtett üzenetekkel telitűzdelt majdnemhogy paródia volt. Talán félsiker sem. Nem a megjelenítésen kell hőzöngeni, hiszen volt ott minden, nem csak trabant hanem SS tisztek is, ez nem egy korhű előadás, hanem egy egyéni ízlés/elgondolás megvalósítása,egy dühös ember véleménye Magyarországról. Nem egy díszelőadásról volt szó, Alföldinek nem volt felelőssége az értéket megtartani és reprodukálni ebben a darabban, de mondjuk ha engem felkérnének mint neves rendezőt egy állami ünnepre készített darab rendezésével, nekem nem lett volna pofám ennyire a magam ízlésére formálni és kb. 50%-os felkészültségben előadatni. Vmiért nem illendő, de ha ő úgy gondolta ha már milliók figyelmét megkapja, akkor ő most lázadni fog és üzenni. Megtehette.
2013. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

"Ez egy nagy szar volt nem azért de hol volt 1000-1001-ben Trabant, pisztoly vagy miért nem voltak korabeli ruhákban az emberek"


Nem tudom neked mondták-e, de ez egy FELDOLGOZÁS volt. Az eredeti musicalt MÁSKÉPPEN dolgozták fel. Ez nem az eredeti mű ÚJRAJÁTSZÁSA volt más színészekkel, hanem egy FELDOLGOZÁS.

Azért volt a modern korba átültetve, mert ma is aktuális a tartalma (szükséges-e behódolni a Nyugatnak (IMF, NATO, EU)), vajon fent lehet-e maradni a keresztény Európán (jelenben az EU-n) kívül. Egyszóval párhuzamba állítja a jelenlegi és az akkori helyzetet.

De számos újítás van benne, elég ha csak Asztrik főapátra gondolunk, akit az eredeti mű jóságos bácsinak ábrázol, de valójában egy sokkal keményebb és kegyetlenebb karakter lehetett. Újítás, hogy most sokkal inkább ki van emelve, hogy mennyi véráldozattal járt a kereszténység felvétele és az államalapítás stb.


Persze, aki csak addig jut el, hogy bakker, akkoriban nem volt Trabant és pisztoly, annak kár színházba mennie.



"ez megalázta a magyar, a keresztény és a pogány népet is..."


Ez a kereszténygyalázás legalább akkora divat lett, mint a rasszizmus, manapság mindenre ráhúzzák.

Ez a történet a valóságról szólt, tényleg számtalan embert megöltek a kereszténység erőszakos terjesztésekor.

Ennyi erővel a Jean D'arc filmek is kereszténygalázások.

2013. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%

Szerintem baromi jó volt. Én nem vagyok kifejezett Alföldi-rajongó, mert rendezést pont egyet se láttam tőle, és szerepet is csak egyet, de nagyon jónak találtam.


Azt meg kell adni, hogy voltak gyenge pontok. Sajnos az ének többnyire gyenge volt... De maga a darab, a gyönyörű szimbólumokkal, nekem nagyon elgondolkodtató volt és felemelő.


Eszközökbe belekötni meg felesleges. Sokan csak annyit bírnak kibökni, hogy "miért, hol volt 1000-ben Trabant?" De könyörgöm, ezek eszközök, szimbólumok. Aki nem akarja a szimbólumokat érteni, az miért néz színházat?

2013. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már elég öreg vagyok, hogy emlékezzek: a darab már első előadásakor is sok vitát és felháborodást váltott ki. Nem baj, egy jó darab elgondolkodtat és vitára sarkall. Azóta jó néhány előadását láttam, és tetszett a hagyományos, a patetikus is, de tény, hogy ha most is egy régi rendezést adtak volna le, nem néztem volna meg.

Mindenesetre elég szomorú, hogy eddig a mű minden aug. 20-án a köztévén ment, most, hogy egy ballib rendezte, egy Erkel operát adtak helyette, ami nagyon szép, csak kevesen nézik meg.

Az Alföldi féle rendezés jó volt egynek. Nem kaptam extázist tőle, de tetszett. Inkább a színészi játék volt az erősségi, mint a hang. Megjegyzem, szerintem inkább legyen gyengébb a hang, mint hogy valaki más énekeljen a tátogó színész alá, attól tudok a falra mászni.

Haragot pedig én nem érzékeltem a rendezésben, sokkal inkább finom (és kevésbé finom)iróniát. A legerőteljesebb kiemelés pedig ez volt: UNOM A POLITIKÁT!, és ezzel is egyetértek.

A tévében nézni egy előadást egész más, mint élőben. Szívesen olvasnám itt olyanok beszámolóját, akik ott voltak. Eddig úgy hallottam, hogy nagy siker volt.

2013. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!