Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szúrták el tegnap...

Miért szúrták el tegnap ennyire az István a király c. rockoperát?

Figyelt kérdés
Egy botrány az egész, hogy milyen rossz lett. Koppány aranyláncban és bőrdzsekiben, Feró trabanttal, a lázadó egy punk...jó nagy viccet csináltak belőle. Miért kellett így elrontani? Akárkivel beszéltem, mindenki fogja a fejét, hogy milyen sz@r lett.

2013. aug. 21. 21:31
1 2
 1/16 Vadkan01 ***** válasza:
44%
Erre csak Alföldi Roberta tudja a választ.
2013. aug. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Az eredeti történet gázabb volt.
2013. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Ez a művészet, a rendező a saját ízlése szerint rendezte meg a darabot. Ha valóban annyira rossz lesz, akkor a feledés homályába vész. Felesleges ezen ennyire felháborodni.
2013. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem művészet, ez egy szar.
2013. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

én nem lepődök meg a modernizáláson ezzel akarják koppintásmentesen megrendezni a tutit

a gáz az volt hogy erőtlen volt..egyszerűen gyenge volt a torkuk kevés volt a levegő de csak dúdolás volt az eredetihez képest.

ha már 83 ban pelsőczy volt isván Varga miki hangjával akkor lehetett volna ez:

István:Feke Pál( Varga M. hangjával)

Koppány:Stohl András(Vikidál hangjával)

Táltos:nemjuteszembeacelebneve(Deák Bill hangjával)

2013. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Inkább az ezernyi különálló mélyebb értelemmel felruházható szimbólum halomba hányása bármiféle koncepció nélkül volt zavaró, amiben mellékes száll volt csak az eredeti műre visszautaló sajátos jelenet.


Amit még ki is valahogy magyarázni, hogy az újraálmodott mű a magyar néplélek zavarodottságát és logikátlanságát mutatja, amit elvileg alátámaszthatna például a felemás nyugati sereg is, ami elvileg azt tükrözni, hogy azt se tudjuk megítélni, hogy a barátaink tényleg a barátaink és fordítva. Vagy a bús ezer év sulykolása, hogy a magyar az elmúlt ezer évben, de legalábbis az elmúlt negyedévszázadban biztosan vagy az ortodox csőcselék közül, vagy a külföldi rablóbandák közül válogathatott, de alapvetően egyik se ért semmihez, csak a gazdájuk más.


Meg sok egyebet, csak én most mindössze két különböző nézőpontra ugrottam rá amik a legszembetűnőbbnek látszottak. Persze még van ezenkívül egy nagy tucatnyi perspektíva amik akár szöges ellentétei egymásnak.


Ha hasonlítanom kéne valamihez, leginkább a Makovecz Imre építészetével tudnám összehasonlítani, roppant kidolgozott minden része, de nem áll össze egy egésszé.

2013. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Makovecz építészete mióta nem áll össze egy egésszé? Tény, hogy pazarló és költséges, de szerintem tökéletesen eredeti és egységes...


Ezt a hulladékot, ami ment tegnap este a tv-ben hozzá hasonlítani azért nem semmi dolog ám. :)


Egyébként oké, hogy újra lett gondolva, de akkor miért nem adják inkább le valamikor az éjjeli órákban? Miért kell megbotránkoztatni a népet? Én is adtam egy esélyt Robertának, pedig sok rosszat hallottam róla, de ez valami szörnyűség volt.


A kortárs művészetet is lehet színvonalasan űzni... ez pedig csak egy halom randomkodás volt végig.

2013. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Nekem tetszett, pont azert mert uj volt. Eloadhattak volna szazadszorra is ugyanugy, de minek? Aki arra kivancsi, az berakja a DVD-t es nezheti reggeltol estig. Ez a valtozat nem irja felul az eddigieket, azok ugyanugy megvannak, es valoszinuleg a kesobbiekben is meg rengetegszer elo fogjak adni a muvet kulonbozo stilusokban. Az meg szerintem vicc kategoria, hogy egyesek mint valami szent alkotaskent tekintenek az Istvan a kiralyra, mintha legalabbis a Himnusszal lenne egyenerteku, amin a legaprobb valtoztatas is fobenjaro bun. Emberek, ez csak egy musical, jo szamokkal, zenekkel, tortenettel, ennnyi. Elso szamu feladata a szorakoztatas. Engem szorakoztatott ez az uj is, bar teny hogy hangilag a korabbi eloadasok sokkal erosebbek voltak.
2013. aug. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Meg hozzatennem, hogy a szineszi alakitasok viszont szerintem jobbak voltak, mint az eddigiek. Csakhat sajnos zenes darabban ez keves.
2013. aug. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12%
Ez egy nagy szar volt nem azért de hol volt 1000-1001-ben Trabant, pisztoly vagy miért nem voltak korabeli ruhákban az emberek, én kb negyedórát pazaroltam rá de az is kár volt, ez megalázta a magyar, a keresztény és a pogány népet is...
2013. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!