A megrögzött baloldaliak miért hazudoznak és miért nem ismerik el az Orbán-kormány objektíven is mérhető sikereit?
Legyünk őszinték, a Fidesz-KDNP-kormány valamennyi gazdasági mutatón jelentősen tudott javítani a Gyurcsány-Bajnai korszak ámokfutása után.
Az objektíven mérhető tények:
- Magyarország kikerült az európai túlzottdeficit-eljárás alól, amely 2004 óta folyt hazánk ellen;
- az infláció rekordalacsony szintű, kb. 40 éve volt ennyire alacsony;
- a jegybanki alapkamat is rekordalacsony, amely különösen nagy siker alacsony infláció mellett (bár az alapkamat a Jegybank kizárólagos hatásköre, de közvetve a kormány is hatással van rá);
- az ország GDP-je 2 egymást követő negyedévben növekedést mutat;
- a költségvetési hiány 3% alatti, tehát megfelel a maastrichti kritériumoknak, amely nem sok európai államról mondható el;
- hazánk visszafizette az IMF-hitelt, amellyel függetlenné vált és nem kényszerül olyan intézkedésekre, mint például Románia (erőltetett privatizáció, minimálbércsökkentés stb.);
- a magyar történelemben először csökkent a rezsi és további csökkentés várható (persze nem nagy mértékű a csökkenés, de eddig nem volt olyan év, hogy ne emelkedett volna);
- a munkanélküliek száma csökken;
- a külkereskedelmi mérleg javul.
A fenti, számszerűen mérhető tények mellett számos egyéb pozitív intézkedés is történt. A teljesség igénye nélkül:
- Egykulcsos adórendszer, amellyel mindenki azonos arányban adózik, nincs lehetőség a minimálbér adómentességét kijátszva adóelkerülésre;
- Büntető Törvénykönyv szigorítása;
- Pénztárgépek on-line összeköttetése a NAV-val,ezzel is csökkentve az adóelkerülést;
- A családi adókedvezménnyel a dolgozó emberek gyermekvállalási kedvét erősítik, nem a segélyből élőkét;
- Dohányosok kitiltása a zárt helyekről;
- A jövő évtől kisebb Parlament;
-stb.
Hirtelen ennyi jutott eszembe, de szerintem így is elég ahhoz, hogy belássuk, hogy a katasztrófahelyzetbe sodorná országunkat a bukott baloldal visszatérése. Nagyon bízom benne, hogy jövőre is 2/3-os többsége lesz a Fidesz-KDNP-nek az országgyűlésben.
Kedves kérdező!
Nem érzem magam baloldalinak, így kénytelen leszek az objektív tényeidet objektíven vizsgálni.
-" Magyarország kikerült az európai túlzottdeficit-eljárás alól, amely 2004 óta folyt hazánk ellen; "
Szűk 1200 milliárd plusz bevétel eltapsolásával, az európai szinten is magas redisztribúció tovább növekedett, a fölösleges vízfejek átszervezések és egyéb kiadáscsökkentések további ignorálásával. Helyette létrehoztak új járásokat, új a pedagógusokat idomító "közoktatásért felelős intézményt" meg hasonló nyalánkságokat a nemzet érdekében.
De kikerültünk ebben igazad van.
"az infláció rekordalacsony szintű, kb. 40 éve volt ennyire alacsony; "
A rezsicsökkentés hatása, amire később visszatérek még.
"a jegybanki alapkamat is rekordalacsony, amely különösen nagy siker, alacsony infláció mellett (bár az alapkamat a Jegybank kizárólagos hatásköre, de közvetve a kormány is hatással van rá);"
Tettünk egy hatalmas kerülőt, hála a kormány áldásos közvetett hatásainak:
Amúgy a legtöbb évben elmondhatta ezt bármelyik párt ami regnált a rendszerváltás után, hogy alattuk rekord alacsony a jegybanki alapkamat.
"az ország GDP-je 2 egymást követő negyedévben növekedést mutat; "
Ez példátlan a magyar gazdaság történetében nemdebár? Amúgy a szép idő húzza, az agráriumot, a fogyasztás, az ipari és tercier szektor termelése és a beruházás folyamatosan esik a Fidesz ténykedésének hála.
"a költségvetési hiány 3% alatti, tehát megfelel a maastrichti kritériumoknak, amely nem sok európai államról mondható el; "
Itt is az ehhez vezető út érdekes, egy adat még ha kedvezőnek hat is nem jelent semmit önmagában.
"hazánk visszafizette az IMF-hitelt, amellyel függetlenné vált és nem kényszerül olyan intézkedésekre, mint például Románia (erőltetett privatizáció, minimálbércsökkentés stb.);"
Ja a privatizációt, ami a román állam ötlete volt, mert az uniós versenyjogba ütközött a olcsóbban kitermelt román gázmezők kitermelésének mivolta, ezért célszerűbb volt privatizálni, ha úgyis kötött áras lesz a gáz. Emiatt a román gáz és az orosz gáz mixe helyett tisztán az orosz gáz árát fizetik a románok. A vasútvonalak meg nemigazán sikerült rásózni senkire.
"a magyar történelemben először csökkent a rezsi és további csökkentés várható (persze nem nagy mértékű a csökkenés, de eddig nem volt olyan év, hogy ne emelkedett volna)"
Mert nincs tényleges haszna az emberek számára. Nekem két kifogásom van vele szemben egy elméleti és gyakorlati.
Az elméleti lényegében csak annyi, hogy az állam nemes egyszerűséggel kiadott az ukázt, hogy áruljon olcsóbban egy terméket egyrészt a szabad vállalkozáshoz való jogát is megsértette a közműveknek másrészt a szabadpiaci trendekbe is belenyúlt ami a versenyjogba ütközik.
Amíg persze a sátáni multinacionális cégek ellen folyik az egy dolog, még ha nem is etikus vagy hasonló, de mi lesz ha a kormány, a sarki fűszeresnek vagy bármelyik mezei kis és közepes vállalkozásnak mondja meg mennyiért árulhatja a termékeit? Ugyanúgy bárkire rá lehet fogni, hogy túl sok extraprofitot tesz zsebre és általában a százalékokkal való dobálózással a kisvállalatok produkálnak nagyobb számokat, így a proletár erkölcsiséget is szépen fel lehet korbácsolni ellenük.
A gyakorlati meg már el lett sütve sok helyen, részben lenyelik ami költséglefaragásokkal meg más egyebekkel jár, részben tovább terhelik a szabadpiaci fogyasztókra, oroszlánrészt vállalkozásokra, akik szépen áthárítják a vásárlókra. Vagyis a nagyfogyasztók piaci helyzetét rontja a vásárlók érdekében. Csak az a probléma, hogy ezzel nem csak a hazai forgalmazást teszi nehezebbé, ahol a vásárló úgy ahogy kárpótolva vagyon, hanem az exportot is megnehezíti. Ez még a 10%-nál elég nehezen mutathatók ki, de ha tényleg rádobják ősszel a háromszorosát, akkor már eléggé látványos lesz ahhoz is, hogy a statisztikákat is jelentősen befolyásolja.
-" a munkanélküliek száma csökken; "
Nő az éhbérért robotoltatott idény, akarom mondani közmunkások száma. Statisztikák kozmetikázására tökéletes és a társadalom igazságérzetéhez is passzol.
"a külkereskedelmi mérleg javul."
A tavalyi év azonos időszakához képest kismértékben javult
amúgy a világválság óta stablian növekszik a külkereskedelmi többlet, nem Orbán és csapata érdeme ez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!