Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az amit kiemelnél az...

Mi az amit kiemelnél az írásból hogy nem igaz, és mi az amivel egyetértesz?

Figyelt kérdés

Tisztán akar látni??

Olvassa el ezt, a nagy átverés ellenszerét !!


Milyen is valójában az Európai Unió??



Nem vagyok kíváncsi az okoskodásokra minden alap nélkül.

Aki valamiról azt állítja hogy nem igaz, az legyen szíves bemásolni a kritizált szöveget és leírni mi miatt nem igaz.



[link]



2013. aug. 14. 09:54
1 2
 11/11 rémuralom ***** válasza:
100%

"Az EU ma már lényegesen különbözik attól, mint ahogy az alapító atyák 1957-ben megalkották az európai integrációt a római szerződéssel."


Így van. És az alapítóknak az ötvenes években éppen az volt a céljuk, hogy ne egy helyben toporogjunk még évtizedekig, évszázadokig, hanem fejlődjünk. Ennek a fejlődésnek részese maga az európai integrációt koordináló szervezet is, amelyet jelenleg Európai Uniónak hívnak. Az, hogy más, mint ötven éve, nem jelenti feltétlenül azt, hogy rosszabb is.


"Az EU legfőbb célja az áruk, a szolgáltatások, a személyek és a tőke szabad áramlásának biztosítása. Ez a szélsőségesen liberális szabadság meghatározás túlnyomórészt az erősek szabadságát biztosítja – a döntő többség rovására."


Nem igazán. Az én személyes szabadságomat és a te személyes szabadságodat (pedig egy személyben gyengék vagyunk nagy, erős EU-val szemben, nemde?) bővíti, erősíti az, hogy nem az egyetlen (mondjuk állami tulajdonú) pékség kiflijét vagy az éhenhalást választhatod, hanem választhatsz a tescós, sparos, auchanos, sarkipékséges stb. kiflik közül. Ha tíz kiflit akarok venni, akkor máris nem mindegy, hogy 15 vagy 25 forintért veszem darabját. Ha a 15 forintos kifli számomra semmivel nem rosszabb, mint a 25 forintos, akkor a 15 forintosból fogok venni, mert így tíz darabon 100 forintot spórolok, amiből már majdnem tudok mellé venni egy liter szlovák tejet is. Ha te ezt a lehetőséget el akarod tőlem venni, akkor korlátozod a szabadságomat és nyomorba taszítasz engem. Így veled szemben az EU-t fogom pártolni, akár tetszik ez neked, akár nem. Ja, és nem, nem verem a fogamhoz a garast, ettem már olyan kiflit, ami annyira jó volt, hogy 30 forintot is hajlandó voltam kifizetni darabjáért.


"és egy totalitárius önkényuralmi rendőrállam létrehozását fogja kialakítani."


RENDŐRÁLLAM??? Az EU? Na ne vicceljünk már... Tudom, tudom, az Európai Csendőrség. Annak semmi köze az EU-hoz, hét vagy nyolc állam rendfenntartó szerveinek együttműködése az egész, az EU-nak meg 28 tagállama van, vagyis 20 tagállamban (köztük Magyarországon) az Eugendfornak semmi keresnivalója nincs. Más európai rendfenntartó szerv meg nincs.


"A csoport egyik kulcsembere David Rockefeller a következőképpen magyarázta titkolózásukat: “nem lett volna lehetséges, hogy világprogramunkon zavartalanul dolgozzunk az elmúlt években, ha az amivel foglalkoztunk, publicitást kapott volna. Most már azonban a világ felkészült arra, hogy megtegye a nagy lépést a világkormány létrehozása felé, ami meghozza majd a békét és gazdagságot valamennyi embernek.”"


Aha. Hol és mikor mondta ezt David Rockefeller, és hol van ez dokumentálva? Egyáltalán, hogy szól az eredeti idézet (mert feltételezem, nem magyarul mondta)? Amíg erre nincs hivatkozás, addig olyan ez, mint amikor mindenféle "bölcsességeket" Einstein szájába adnak, hátha úgy hitelesebb. Nem, nem hitelesebb, sőt.


"a magyarság és a vele együtt élni kívánó népek és közösségek örök szabadságát"


Mit értsünk egyes népek szabadságán? Az állam szuverenitását, vagy mit? A kollektív szabadságot nem tudom szabadságként értelmezni, lehet, hogy ez az én hibám.


"A diktatúra kiterjesztésére használják fel a “terrorizmus elleni küzdelmet” is."


Na, végre egy mondat, amivel egyet tudok érteni. Kár, hogy nem illik bele a szövegbe: sem a közvetlenül előtte, sem a közvetlenül utána álló mondat nem kapcsolódik ehhez, a legkisebb mértékben sem.


" Ebbe a nem demokratikus nemzetek feletti rendszerbe csak belépni lehet, kilépni nem."


Ez nem igaz, Grönland 1973-ban belépett (mint Dánia része), de 1985-ben kilépett (Dánia maradt), mert nem volt hajlandó elfogadni a halászatról szóló EU-direktívát.


Egyelőre legyen elég ennyi, még az írás felénél sem tartok, de már egy kisregényt írtam a kifogásaimból. A reakciód meg így is, úgy is csak annyi lesz, hogy hihetetlen, hogy mennyire elvakít engem az EU-propaganda.

2013. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!