Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utasította el a Fidesz...

Miért utasította el a Fidesz az önkormányzatok törvényességi felügyeletét létrehozó 2/3-os törvényt? Talán félnek tőle?

Figyelt kérdés
A Fidesz és a KDNP nem szavazta meg a fenti törvényt, ezért továbbra sincs felügyelete az önkormányzatoknak. Azzal indokolták, hogy azért nem szavazták meg, mert az MSZP nem járult hozzá, hogy a törvény a választások után 8 hónappal lépjen hatályba. Miért kell annyit várni a hatályba lépéssel, talán azért mert az önkormányzatok többsége fideszes és félnek,hogy kibúkik valami?
2009. okt. 27. 09:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen nem értem.


A multik által kivitt pénz a legnagyobb problémája ma az országnak.

Az eltorzult gazdaság modell, ami abból a róka fogta csuka helyzetből alakult ki

hogy az agyontámogatott multik elviszik a piacainkat, nem járulnak hozzá a megfelelő mértékben a közös teherviseléshez, nem tőkésítik vissza a szinte adómentes jövedelmüket.

Próbáld már megérteni hogy te fizeted ki helyettük amit ők nem fizetnek ki és cserébe kiviszik azt amit bekellene fizetniük, így nincs befektetés sem munkahely sem semmi.

Nincs értelme kiadást csökkenteni mert benyelik a lánc végén, nincs értelme fogyasztást élénkíteni az annak a haszna is ott köt ki. Nem hiszem hogy ezt nehéz megérteni.

2009. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A multik lényege!

Ők a munkaadóid akik eldöntik hogy mennyit keress.

De ők azok is akik a kaját eladják neked és a fedelet a fejed felé és szintén ők döntik el hogy mennyibe kerüljön!


Egyszerűen nem járhatsz jól, mert rabszolga vagy!

2009. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy mit javasoltok helyett.

Kizavarjuk az összes multit, oké. (Mert újfent mondom, NEM fognak maradni, ha nőnek a terheik; vannak még bőven olcsóbb országok is)

És akkor mi lesz helyette?

És könyörgöm, ne gyertek a vállalkozós dumával, mert egyszerűen NINCS ma Mo.-n tizedannyi vállalkozó se, amennyi kellene ahhoz, hogy mindazoknak munkát adjon, akiket ma a multik foglalkoztatnak.

És semmiféle támogatással meg adókedvezménnyel se fognak hirtelen előugrani a földből, mivel kevés a tőkés is, aki munkaadóvá válhatna.


Tehát, HOGYAN NÉZNE KI AZ ORSZÁG GAZDASÁGA MULTIK NÉLKÜL?


Várom a javaslatokat, tisztelt Jobbikosok.


(Amúgy olvasásra érdemes a témában: [link] )

2009. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

Igazából ahogy elnézem abban egyetért a többség, hogy a Fidesz nem való kormányzásra. (Ja, persze, a Fidesz rajongók még alszanak, ők majd később érkeznek a "1990-2002 volt az aranykor" dumával. :) )


Nem is akarok belefolyni, mert értelmetlen lenne. egy dolog csak.

Valaki felvetette, hogy akkor miért ilyen népszerű mégis a Fidesz?

(Megjegyzem: szerencsére egyre népszerűtlenebb; és ez nekem kifejezetten tetszik. ;) )


Három dolog miatt népszerű:


1. Az átlag magyar ember eléggé kétpólusú. Van neki egy szemellenzős sipkája, és emiatt csak kettő pártot lát. A vagy B. Nem is nézi, hogy lehetne más lehetőség. Így ha az egyik nem tetszik neki, akkkor jó eséllyel vagy a másikra szavaz, vagy el sem megy szavazni.


2. Az MSZP tényleg elkövetett jópár baklövést. Perzse az is igaz, hogy ezt egyedül nem tudta volna megcsinálni. Ehhez a Fidesz asszisztálására is szükség volt.

Azt most ne feszegessük, hogy pl. az országot ,egrendítő, nem is a közembereknek szánt hírhedt Őszödi beszéd vajon hogy a fészkes fenébe juthatott ki egy pártgyűlésről.

Mert hát ugye ha valaki onnan valamit kivisz, és az sérti a "nagyok" érdekét, akkor az az ember másnapra már hulla. Baleset miatt persze. Véletlenül hátbaszúrta magát ... 23-szor egymás után, majd kiugrott a 10. emeletről és véletlen a 2 km-el arrébb száguldó vonat alá esett.

Szóval az, hogy az Őszödi beszéd kijutott onnan ,az tervezve volt, és valakinek az érdeke volt.

Az Mszp ott ásta el magát. Onnantól bármit is csinált (és csinált jó dolgokat, ha tetszik, ha nem!) az eleve kudarcra volt ítélve.

Nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy vajon kinek állt ez érdekében, és ki tudott róla?!

Igen, kedves nézőink: a Fidesznek. Persze nem csak neki. Le volt ez zsírozva előre a "nagyok" között. Gyurcsány Ferencet az Mszp nagyvezérei és a Fidesz nagyvezérei közösen golyózták ki. Szerencsétlen csóka (komolyan mondom, ő az egyik legnormálisabb politikus - igaz, kicsit idealista, de legalább normális) ennek esett áldozatul. Megbízott a többi Mszp-sben, és őszintén beszélt. Ráb*szott. :)

Na meg persze tudott erről a Fidesz is, legalábbis bizonyos körei. Orbán Viktor úr persze tagadta. Sőt, előtte gyorsan el is hagyta az országot, nehogy a gyanú árnyéka vetüljön rá.

Egyetlen dolgot viszont nem vett a drága Viktor vezér számításba: azt, hogy ugyan bizonyítani nem lehet, de az arca mindent el fog árulni.

Aki járatosabb az emberismeret és a viselkedéstan terén, annak nyilvánvaló, hogy Orbán arcmimikája elárulja őt. Bizony, hogy Vitya vezér tudott az Őszödi beszédről! De még mennyire! Sőt, ő is tette a dolgát szépen, amit a nagyok megmondtak neki.


A TV székház ostromakor odaküldtek a nagyok pár eszementet, hogy romboljanak. Persze ez azért kellett, hogy a rendőrök is begőzöljenek pár társuk súlyos sérülése miatt.

Ezután 23-án Viktor odavezette a nagy tömeget, majd gyorsan-sebtiben lelépett. A tömeget persze nem arra vezették, amerre valóban kellett volan. ááá, dehogy. Inkább nekivezették őket a rendőröknek, az ismét feltűnő pár agyament provokátor mögé.

A tömeg meg - mint a birkák - csak mentek.

A rendőrök bosszúért lihegtek, hisz a társaikat a csőcselék verte meg. nem nézték, hogy az első sorok mögött már csak az odavezetett békés ünneplők vannak. A békés ünneplők meg - nem csoda - zokon vették a gumilövedékeket.

Szóval meg volt ez szépen tervezve előre.

Azt akarom csak ezzel mondani, hogy innentől a Fidesz népszerűsége ugrott egy nagyot. Hiszen az ártatlan Fideszes üünneplőket veri a gonosz Mszp-s rendőrség.

(Pedig mindkettő csak bábú volt egy jóval nagyobb sakkjátszmában.)


3. Viktor valóban jó szónok. Még Gyurcsánynál is. Az embereket az üres szavakkal fel tudja tüzelni. Igaz, hazudik, mint a vízfolyás, meg önmagának ellentmond, de legalább sokan hallgatnak rá. A módszereiről valaki írt is egy könyvet, ahol szépen ecseteli a szónoki elemeket; mely - talán nem meglepő - leginkább Rákosi Mátyás retorikájára hasonlítható. Gátlástalan demagóg beszédek.



Szóval szerintem ezért népszerű a Fidesz. Viszont igencsak elszámolta magát. Egyrészt - pont a fideszes önkormányzatok érdekességei miatt - egyre több minden bukik ki náluk is. Perzse próbálják eltussolni, de nemigazán megy.

Másrészt még ők sem gondolták, hogy a magyaroknak ilyen szinten tele van a tökük a dolgokkal. És nem képzelték, hogy a Jobbik ilyen eredményt ér el.

Először örültek az EU eredményeknek, hisz sikert arattak.

Csak arra nem gondoltak, hogy a Jobbiknak ez volt az igazi színrelépése. Addig el tudták nyomni őket, de ezután már nehezebb lesz, hiszen hangot kaptak azok is. nyilvános hangot.

A Fidesz többbet bukott az EU választásokkor, mint azelőtt bármikor. Nemcsak a leendő 2/3-ados többségük dőlt már meg mostanra is, hanem már az is kérdéses, hogy valóban képesek lesznek-e kormányt alakítani.

Ha igen, az csak úgy képzelhető el, ha valamelyik másik párttal szövetkeznek.

De hát melyik jöhet szóba?

- Jobbik? - Nem szövetkezik.

- Mszp? - El is vesztené a Fidesz a szavazóbázisát.

- MDF, SZDSZ - Törpepártok.


Szóval a Fidesz most nagyobb bajban van, mint valaha. Még ugyan nyerhet most, de utána soha többet.

Én amondó vagyok, hogy szerintem most se nyerjen. ;)

2009. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

„Én meg azt nem értem, hogy mit javasoltok helyett.”


Tóta W Árpád.

Tudod nekem az jött le az egészből hogy csak politizál és ironizál, és riogat ahogy a ballibek szoktak

Nem láttam egy gazdasági érvet sem, csak üres (ne haragudj) agymosását.

Tényleg jól ír a figura, szoktam is olvasni mert szórakoztatónak találom de alaptalan.

Miért is mennének el az álláspontod szerint! PLD a Tescó!

Ausztriában vagy Németországban mindent olcsóbban adnak és nincsenek kedvezményeik.

Ne énrám hallgass és ne Árpádra csak gondold végig, hogy ez hogy lehet.

A magyar piacon 20% ban adnak a multik munkát az embereknek, miközben a bevételek 40-45% át teszik zsebre, ami jól mutatja hogy mennyivel kevesebbet fizetnek be.

Egyszerűen nem fenntartható az hogy mi fizetünk helyettük.

Persze biztos lesznek akik elmennek, de nem a kereskedelmi láncok ebben biztos lehetsz, viszont reális verseny alakulhat ki a magyar láncokkal. Példátlan amit csinálnak a beszállítókkal és ezt is meg kell szüntetni hiszen eddig szinte csak belőlük volt nemzetgazdaságilag hasznunk.

Nem magyar vállalkozó nincs, az lenne bőven. Piac nincs ezekkel a feltételekkel a számukra.

De írok egy hozzávetőleges adatot mert erre nem találtam semmit csak Lóránt Károly közgáz Tv s műsorából szűrtem le. Ami befizetnének a multik ha megvonnánk a kedvezményeiket, levonva azoknak az ellátását akik elvesztik a munkahelyüket, az adó és Tb terhelést 30-35% al lehetne csökkenteni.

Persze az a teher már a multiknak ezzel a csökkentett verzióval van számolva.

Hogy értsd, ez egyenlő lenne annak a hatásával a versenyképesség szempontjából, mintha bezárnánk a fele korházat, és oktatási rendszert, és 0 ra hoznánk ki a MÁV ot és a BKV t Önkormányzatot és mind emellett

15% al emelnénk a nyugdíjakat. Lehet választani !

Arról nem beszélve hogy lehetősége lenne a magyar vállalkozóknak a piacra jutásra, sok tekintetben a megszerzett versenyelőnnyel importot válthatnánk ki, ami bent tartott tőkét jelentene, a monetáris helyzetünkről nem is beszélve. Próbáld megérteni hogy nem vagyok multi ellenes, de így bár mit csinálunk a pénz náluk köt ki sajnos és semmi értelme sanyargatni az embereket a semmiért.

A piac gazdaságban pedig mindenre van vállalkozó ami gazdaságos, és nem az a lényeg hogy magyar jöjjön a helyett aki esetleg elmegy, lehet külföldi is, csak ne szívja el a kedvezményeivel a gazdaságból és a verseny elől a pénzt és a lehetőségeket

2009. okt. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

17:27

Te ezen a sok hüly... értelmes gondolaton meddig törted a buksid?

Egy nem Fidesz-es.

2009. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

19:22-es: Én csak abból indultam ki, hogy mindig azt látni, hogy ha egy multi úgy gondolja, hogy ő ennyi adót már inkább mégsem fizetne, akkor egyszerűen csomagol és megy tovább. Jó, az áruházláncok talán maradnának mindenképp, elvégre forgalmat bonyolítanak le itt, amiből valami bevételük mindenféle adórendszer mellett is lesz, meg ugye minek adnák fel a piacot.


Viszont pl. a különböző gyártelepek már más kérdés. Szintén rengeteg embert foglalkoztatnak, de piac-szempontból majdhogynem mindegy, hogy hol vannak, és ezeknél bizony kőkeményen érvényesülnek az anyagi megfontolások, hogy hol is érdemesebb fenntartani őket, hol lehet olcsóbban termelni többet és jobbat. Ha csak ezek pakolnak össze, már az is jelentősen megugró munkanélküliséget jelentene. (Vagy rosszul látom?) Hol találnának munkát ezek az emberek?


Van igazság abban, amit mondasz, nem is vitatom. Csak tényleg az a gáz, hogy bármi változtatáshoz bizony nagy átalakítás kellene, ami pedig nagy érdekeket sértene. És mi történik ebben az országban, ha valami átalakítás nagy érdekeket sértene...? Hát megtorpedózzák, természetesen. Ha épp nem népszavazással, akkor eszement lobbizással, parlamenti ármánykodással.


Szóval mind szép és jó, amit írsz, de azt továbbra se nagyon látom, hogy lehetne ténylegesen megvalósítani.

2009. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

21:22-es!

Nem kellett sokáig törnöm. Egyelőre ez tűnik a leglogikusabbnak, ha az ember kicsit ért más emberek viselkedéséhez, érzelmeihez, meg nyitva tartja kicsit a szemét. (Egyébként talán meg fogsz lepődni, de 1956 is nagy valószínűséggel előre meg volt előre tervezve. De az már egy másik történet.)


Persze tudtam előre, hogy lepontozás lesz a vége. Hisz egyszerre támadtam a Fideszt meg az Mszp-t, és még ki mertem azt is mondani, hogy Gyurcsány normális ember (ahhoz képest persze, hogy politikus).

Tudom, ez a bevett dogmákkal ("kurcsány", stb.) ellenkezik, de én már csak ilyen vagyok. Nem érdekelnek a dogmák, nem érdekel a divat, sem pedig az, hogy a többi ember mit gondol minderről. ;)

2009. okt. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szóval mind szép és jó, amit írsz, de azt továbbra se nagyon látom, hogy lehetne ténylegesen megvalósítani.


Nem is tudom, hogyan feltételezhetjük hogy egy asz iparosodás és a profitorientáltság csúcsán tevékenykedő cégcsoport, önmagától lefog mondani akár egy Ft-rol is.

Viszont a magyar társadalomnak legalább az ezen a területen tevékenykedő értelmiségétől elvárhatnánk, hogy ugyan ebben a szellemben, mint érdekellentét, legyen képes hasonlómódon gondolkodni.

Ez a duális gazdasági rendszer, ami most van Magyarországon, az egyik végén a KKV-k a másikoldalon a multik, legalább annyira működésképtelen, mint 1989 előtt a szocializmus.

Meg kell tanulnunk hogy ha akarunk valamit a multiktól vagy épp az IMF től, akkor nekünk kell a saját érdekünkben előszámításokat végezni és tudni hogy mi a lehetséges és az elfogadható a számukra, mindamellett hogy nekünk mik az érdekeink. Nem boszorkányság védeni az érdekeinket.

Ugyan azt csináljuk velük, mint valaha a magyar cégekkel akik csak állami támogatás révén tudtak működni, csak ez még rosszabb mert a hasznot kiviszik és nem az ott dolgozóknak fizetik ki.

Semmilyen területen nem kell számítani arra hogy elmennek, hiszen csak számold ki hogy hiába lenne 10-15% al kevesebb nyugaton az adójuk, az alap ami ott várna rájuk (munkabér) a 4-5-6× a, a minknek.

Ráadásul, mivel nem felemelni kellene az adóikat a mi szintünkre, hanem az álltaluk befolyt adók révén, a két szint fenntartható átlaga kellene hogy legyen, az az semmivel nem lenne magasabb az adó szint mint a környező országokban, sőt valószínűleg még kevesebb is lenne. De hová is mennek ?

Az itt tevékenykedő cégek a környező területekről hozzák az alapanyagot, és az Eu piacain értékesítenek,

illetve az itt található képzett munkavállalókat alkalmazzák, ahogy az itteni infrastruktúrákat, stabil energiaellátást, stb. Ezeket nem fogják feladni, csak hogy megmaradjon az extraprofitjuk.

De létezik üzletpolitika is, hiszen lehet hogy kihasználva az itteni lehetőségeiket, ár alatt termelnek, ami nem is lenne indokolt, csak megtehetik. Lehet, hogy emelhetnek az áraikon, és simán beépíthetik.

Biztosan lesznek akik elmennek, ez nem kétséges, de ha nemzetgazdaságban gondolkodsz akkor is, sokszorosan több a hasznunk mint így. Persze ha egy termékre vagy szolgáltatásra van piac és igény és egy cég még is úgy dönt hogy kivonul egy területről, akkor szinte biztos hogy rövid időn belül lesz helyette másik aki a meglévő termelőerő és infrastruktúra feltételeit kihasználva pótolja a hiány igényét.

De számolj utána, Ha csak 80% a marad és fizet ( pesszimista arány) már akkor is sokkal jobban járunk gazdaságilag, még ha a maradék 20% nak segélyt is fizetni kell, hiszen az 20% által eddig generált veszteséget is ki kell vonni a kiadásokból. Nem beszélve arról hogy, az a hihetetlen versenyképesség amit cserébe kapunk, exponenciálisan növeli a hazai és a tisztességesen vállalkozni akarók számát.

Persze a multik esetében, a szakszervezetei törvényeket is be kell tartatni, ami nem kis bérszínvonal emelkedést jelent évről évre. De itt említhetném a bújtatott szerződési hátrány kialakításokat, a fizetési feltételeik szabványosítását, és a gazdasági erőfölénnyel való visszaélés súlyos10 milliárdokkal

történő, büntetését. Nem vagyok híve az állami beavatkozásoknak (nem minden esetben, és mértékben)

de kell a protekcionizmus mert kellenek azok az irányok a gazdaságunkban ami kitörési pontokat jelenthet.

Ezt csak állami kedvezményekkel és a bürokrácia legracionálisabb lebontásával lehet megteremteni.

Pld Ahonnan kivonultak a multik, oda egyből csalogatni kell a vállalkozókat, amik az Eu ban biztos piacot jelentenek, oda szintén, de nem úgy hogy ki a multi, hanem hogy hol vannak a számunkra fejlődési és kitörési lehetőségek. Lehet támogatni de nem adó kedvezménnyel, és csak a mostani trendet kell megváltoztatni, hogy ne a végfelhasználásnál legyen a támogatás, hanem az amire mi építhetünk szakágazatokat. Pld Bioethanol előállító üzem ! Ingyen föld terület, infrastruktúra, helyi hozzájárulások, munkaerő képzés, stb. De ez egy része egy szak tevékenységi körnek, hisz alatta fejlődik a gépiparunk, a mezőgazdaságunk, a fuvarozás, stb. Meg kell vizsgálni más piacokat is, amik az Eu n kívül vannak, hiszen hatalmas lehetőségeink lehetnek, és bár mit exportálunk az duplán erősít. Az importunkat ahol lehet váltsuk ki, akár támogatással is, hisz belföldön teremt munkahelyeket, és csökkenti a valuta érzékenységünket ami hatással van a monetáris gazdaságunkra ( kamat csökkentés) ami le szorítja a bankok kamatait, ami fokozza a versenyképességet. Annyira egyszerű. Valahogy ezt a nemzetgazdasági logikát kellene folytatni.

Nem írok többet mert már ez sem kevés, de talán elég ahoz hogy a logikáját megértsd.

2009. okt. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

„Persze tudtam előre, hogy lepontozás lesz a vége. Hisz egyszerre támadtam a Fideszt meg az Mszp-t, és még ki mertem azt is mondani, hogy Gyurcsány normális ember (ahhoz képest persze, hogy politikus).”


Nagyon furcsán gondolkozol barátom.

Mi volt az amit jól csinált Feri? A kommunikáción kívül?

Semmi sajnos! Nekem semmi személyes problémám nincs Ferivel, de te se légy elfogult!

Amit csinált az nem lehetett véletlen, az egyszerűen nemzetellenes.

Csak azért hazudtak, és adót csökkentetek” nem volt rá lehetőség” hogy hatalmon maradjanak.

Mindent eladtak amit csak lehetett, köztük olyat ami az emberek legalapvetőbb érdeke a víz!

Csak a külföldiek kaptak a mi pénzünkből támogatást, hisz csak 3% ot kaptak, ami nevetséges.

Az Eu s pénzekből 15% ot ami egyenesen brutális hisz a nettó befizetésünk 25% ez tuti bukó!

Beakart egy olyan Eü programot hozni, aminek egyszerűen nem volt alapja, hatás vizsgálata, sem a megfelelő alkalmazható törvényi keret. ( Lásd Eger)

Hihetetlen hiteleket vettek fel csak hogy az álltaluk elhibázott gazdaságpolitika baklövéseit fizetni tudják.

Nem az ország népe felé fordult a vallomásával, hanem leku.vázva a zárt szociálliberálisok között bontogatott! ( azt sem teljesen) Mikor már elveszette minden támogatását még akkor sem mondott le.

A korrupciót egy olyan fokra emelte, ami példátlan Európában.

Akkor mit is díjazunk benne, hogy te nem szereted OV-t vagy Vonát ?

2009. okt. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!