Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utasította el a Fidesz...

Miért utasította el a Fidesz az önkormányzatok törvényességi felügyeletét létrehozó 2/3-os törvényt? Talán félnek tőle?

Figyelt kérdés
A Fidesz és a KDNP nem szavazta meg a fenti törvényt, ezért továbbra sincs felügyelete az önkormányzatoknak. Azzal indokolták, hogy azért nem szavazták meg, mert az MSZP nem járult hozzá, hogy a törvény a választások után 8 hónappal lépjen hatályba. Miért kell annyit várni a hatályba lépéssel, talán azért mert az önkormányzatok többsége fideszes és félnek,hogy kibúkik valami?
2009. okt. 27. 09:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Meg is válaszoltál a kérdésedre.

Pontosan azért félnek, hogy kibukik... csak nem valami, hanem nagyon sok minden.


Akinek vannak ismerősei fideszes fellegvárnak számító városokból, vagy maga is olyanba lakik, az tudja, hogy ha annak csak a tizede lenne igaz, amit a vak is lát azokban a városokban, már az is túlzás lenne.

Hihetetlen pénzeket játszanak át pártkasszára! Ez az egyik oka a 8 hónapnak - Jönnek választások, kell a pénz a kampányra.

Másrészt hihetetlen disznóságokat megcsinálnak. Ez az másik oka a 8 hónapnak - Jönnek választások, nem szabad elveszíteni a szavazóbázist.


Igaza van azoknak, akik azt mondják, hogy a Fidesz báránybőrbe bújt farkas.


Még annyit: lehet, hogy a másik párt is megcsinálja, de az csak a Fideszt minősíti, hogy a Fidesz is (ahelyett, hogy szót emelt volna ellene).

De különben is! Ha pl. az a probléma, hogy rossz a villamossín, akkor azt avval hárítani, hogy fogadjuk el, mert a troli felsővezeték is rossz - az minden, csak nem válasz.

2009. okt. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel!Az országgyűlési képviselőnk,büszkén nyilatkozta a helyi sajtónak,hogy OV személyesen kérte fel,hogy keressen 1500-2000 megbízható Fideszest,akikkel a közéletben szereplőket leválthatják a kormányra kerülésük után.Arról viszont soha egy szót sem szólt,hogy aképviselőtestület 100 millánál is többet elköltött felesleges KFT és KHT alakítására,félmilliós fizetésekkel a jóbarátok,rokonok kedvéért.Vagy a frakció vezetője kirándulást tett Kínába,természetesen a vároa pénzén.Diktatúrát akarnak,és nem fogják tűrni,hogy bárki is ellenőrizhesse őket.A sok Fidesz-rajongó néhány éven belül visszasírja majd a mostani kormányt.Legfeljebb a nagyjövedelműeknek lesz megint jó.( Pedig erre is ellehet mondoni mindent,csak azt nem,hogy jó )
2009. okt. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy akkor miért ilyen népszerű a Fidesz, miért akarnak az emberek egy illúzióban hinni és miért nem látják az ilyen "apróságokat", mint ez a törvény. Azt megértem, hogy kiábrándultak az elmúlt években, mert rájöttek, hogy véget ért a Kádár-korszak, de éppen az elmúlt évek tanulsága miatt nem kéne bizonytalan programokra szavazni és inkább a már ismert kiszámítható utat kéne szerintem választani. És igen tényleg az van, hogy más szemében a szálkát is, de sajátjukban a gerendát sem...
2009. okt. 27. 11:27
 4/21 anonim ***** válasza:

és inkább a már ismert kiszámítható utat kéne szerintem választani.


És mi lenne az?

2009. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 6 hónap szerintem elég kiszámítható és hosszútávú pályát vázolt fel szerintem, aminek az eredményei is látszanak, persze nem Magyarországról, mert mi még akkor is sírnánk, ha mindenki Audival járna...

Olvasd el:

[link]

2009. okt. 27. 11:42
 6/21 anonim ***** válasza:

Sajna az MSZP is maga alatt vágta a fát az elmúlt években. Nem azért vannak most olyan mélységben, ahol, mert a Fidesz annyira ügyesen kampányolt ellenük - hanem mert annyi mindent elbaltáztak tényleg, hogy bőven nyújtottak kihasználható támadási felületet a Fidesznek, azok pedig természetesen nem is haboztak és ütötték a vasat rendesen - nem csak amíg meleg volt, hanem még sokáig izzították is tovább a tüzet. De a lényeg az, hogy minderre nem lett volna lehetőségük, ha nincsenek az MSZP-s elqrások.


Félreértés ne essik, nem vagyok Fidesz-hívő. Csak arra próbálok rávilágítani, hogy sajna az MSZP is hibázott elég sokat, elég derekasan, és ezzel juttatta magát mélypontra, a Fideszt meg az egekbe (mivel ugye itt még mindig nem valami mellett, hanem valami ellen szavaz a többség, sajna).


A mostani kormány meg hiába teszi jól a dolgát, ha az átlagember annyit lát csak az egészből, hogy ő személy szerint fél éve is nyomorgott és most is nyomorog (esetleg még inkább). Ez a kevésből élő milliók, és a milliókból élő kevesek országa. Aki meg tudja nyerni magának a kispénzűeket, az megnyeri a választásokat. Ilyen egyszerű. És a kispénzűek most elég nagy bajban vannak ahhoz, hogy hinni AKARJANAK a Fidesznek.

2009. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az elmúlt 6 hónap szerintem elég kiszámítható és hosszútávú pályát vázolt fel szerintem, aminek az eredményei is látszanak, persze nem Magyarországról, mert mi még akkor is sírnánk, ha mindenki Audival járna...”


Elolvastam.

Ebben az áll lefordítva magyarra, hogy ha így haladunk akkor tudjuk fizetni az adósságunkat.

És néhány év múlva, növekedik a „gazdaságunk” ami nem a mienk csak itt van!

Nem látom hogy ez nekünk magyaroknak miért jó?

Komplett gazdasági átalakításra van szükségünk, és nem arra hogy akik kölcsönadtak azok simogassák a fejünket miközben korog a hasunk. Soha nem fogsz olyat hallani ezektől a neoliberális IMF és egyéb szervezetek által elismert emberektől hogy „ ügyesek mert a saját gazdaságukat akarják önálló pályára állítani. Megnézted hogy ki nyilatkozott? Az se ártana, mert akkor látnád hogy kiknek a nevében és érdekében tette! Hiszen ha te tartozol nekem akkor a számomra lényegtelen hogy mit eszel vagy iszol, nekem az a lényeg hogy fizess, és minnél többet.

2009. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Fura a szövegértelmezésed, az 5 %-os gazdasági növekedés az ország növekedése, és azzal, hogy visszatudjuk fizetni a kölcsönt az ország államházatartási hiánya csökken, RGO több marad NEKÜNK!
2009. okt. 27. 13:13
 9/21 anonim ***** válasza:

"Fura a szövegértelmezésed, az 5 %-os gazdasági növekedés az ország növekedése, és azzal, hogy visszatudjuk fizetni a kölcsönt az ország államházatartási hiánya csökken, RGO több marad NEKÜNK!"

Abból az 5%-os növekedésből (ami még nincs és nem is biztos, hogy lesz!) szerinted a MAGYAR vállalatok mennyit tesznek ki, és mennyit a multik? Jajj ezek az MSZP fanatikus, orrukig se látó, nem tudommik...

2009. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nagy divat a multizás, de tetszik, nem tetszik, nélkülük sehol se lennénk. Ha kivonulnak, a gazdaságunk is összeomlik.


És mit gondolsz, vajon maradnak majd, ha emelik az adóterheiket...?


Jajj, ezek a Jobbikosok...

2009. okt. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!