Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik a baloldali értékek?

Mik a baloldali értékek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 15:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#5: Látszik, hogy a média agymosása igenis jó hatással volt rád.


Amit te a kommentedben felsoroltál, az nem más, mint a gyurcsány-kormány bukásának tényanyaga. Az a hangfelvétel, amit ma mindenki ismer. De mégis ki nem tudta ezelőtt, hogy a politikusok lopnak vagy hazudnak? Igen, valóban fény derült sok mocskos ügyre, kétség kívül. De amit szerettek volna, hogy ebből megjegyezz, az az pontosan, amit leírtál. Veled együtt sokan nem tudnak a dolgok mögé látni, csak azt hiszik el, amit mindennap hallanak, elveszítik a saját józan ítélőképességüket olyan dolgok felett, ami felett egyes szervek szeretnék. Ha nekem nem hiszel, akkor hátha ezzel felnyitom egy kicsit a szemed: [link]


Ami a válasz a kérdésre:


Mint már előttem leírták, megváltozott a jobb és baloldal mára. Ami tipikusan jobboldali párt az most a Jobbik. Tipikusan baloldali párt nincs már - illetve a parlamentben nincs. Ez a Munkáspárt. Tagjai ex-kommunista párttagok; nyugdíjasok (azok, akiknek a legjobb dolguk volt a régi rendszerben). És ahogy most sincs egy konstans baloldali nézet, régen sem volt. Ha alapjául vesszük M.O. 65 évre visszamenő történelmét, akkor alapjába véve 2 féle rendszer létezett: az egyeduralmi rákosi és kádár kormány, és a rendszerváltás utáni, már szabad választásokkal kormányra kerülő pártok. Rákosi sztálinista diktatúrájában nem voltak értékek. A rossz dolgokat nem kell sorolnom, mert túl hosszú lenne. Viszont kádár alatt teljesen megváltozott minden. És itt jön a válasz a kérdésre:


1. Mindenkinek munkája volt. Akár akarta, akár nem. Viszont : http://www.youtube.com/watch?v=YxmguL78Epg

Itt egy példa, hogy mennyire nem volt megbecsülve ez. Az emberek kijátszották a rendszert, tudták, ha kirúgják valahonnan (ami szintén nem könnyű), másnap más munkahelyre küldik.


2. Nagyobb emberközpontúság. Pl.: ingyen nyaralások.


3. A szegény ember is meg tudott élni, mert az árak központilag voltak szabályozva.


Tehát a társadalmi réseket akarták kiküszöbölni. És ez valós érték. Viszont ami nem ment, az az ország pénzügyeinek kezelése. Jöttek az IMF és egyéb hitelek. Itt kezdett hanyatlani az ország, de csak azért, hogy az árakat alacsonyan tudják tartani, és az emberek meg tudjanak élni a mindennapokban.

2013. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj 5-ös. Felsorolom a jobboldali értékeket. Embereket meglopni és hazudni éjjel nappal,az itt is passzol.Plusz:emberek magán megtakarításait lenyúlni,törvényeket minden konzultáció nélkül ráerőltetni a másikra,az adócsökkentés kormányának hirdetni magam miközben ezerféle adót vezetek be,az ülepemet nyalókat segíteni a többit lesz...ni,az országot a saját érdekeim miatt összeugrasztani egész Európával és másokkal,jóval nagyobb hitelekért sok milliárdot kidobálni az ablakon miközben azt hirdetem h visszafizetjük az imf-nek a pénzt,a gazdaságot totál padlóra küldeni,szidni a külföldi tőkét miközben a külföldi cégek sorával kötök stratégiai megállapodást,megadóztatni bankokat vállalatokat és azt hazudni hogy ezt nem hárítják rátok,törvényeket megváltoztatni ami azzal kecsegtet hogy hatalomban maradhatok és minél több parasztot vakítani stb.Most nincs több időm azért nem sorolom tovább. Üdv kis eltévejedett
2013. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Folytatnám a jobboldalinak csúfolt haverjaid "értékeit"! Rátenni a kezem a takarékszövetkezetekre is,a rokkantakat hülyének nézni és a pénzükhöz nyúlni,feltételekhez kötni a családi pótlékot,a közmunkát is beszámolni a munkanélküliség csökkenésébe,emberek sokaságát megalázni azzal hogy tartsanak kecskét és meg lehet élni 47 ezer forintból,és persze két pofával szidni a 2004-2010-ig terjedő időszakot amikor azért sokkal jobban éltek az emberek.Brüsszelben hajbókolni a pénzért de itthon brüsszelt szidni,de ha nem akarnak annyit adni akkor felháborodni,hazaárulózni ha valaki azt mondja kint hogy koppintsanak már az orbán orrára,miközben annak idején azért tépték kint a pofájukat hogy vonják meg Magyarországtól az uniós támogatásokat amíg ez a szoci kormány van hatalmon.Kicsődíteni az utcára és uszítani az embereket ellenzékben,sőt kordont bontani,de ha kormányon vagyok és ellenem tüntetnek akkor azt a pár embert is elvitetni a martalócaimmal. Gyurcsány és még mások lakásai előtt randalírozni,de ha előttem tervezik akkor lezáratom az egész utcát a TEK-kel.Most hogy így felsoroltam "pár" "orbánista értéket" kezdem nagyon bánni hogy soha nem szavaztam rá. 2014-ben majd jól berúgok hátha akkor sikerül végre mellé tennem az x-et!
2013. aug. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bocs 2002-2010-iget akartam írni.
2013. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 KJUsul ***** válasza:

10-eskének: tipikus nagyképű, kioktató, ostoba hazugságözön. Lenin idézetek? Nem olvastad el honnan van? Elég világosan leírtam. Ja, persze akkor utána kellett volna nézni. Könnyebb volt egy jó nagyot hazudni. Lám máris kibukott egy "baloldali érték". Marx és Engels dolgairól mi volt tényszerűen hamis? Egyikük sem írt soha egy sort sem a bankárokról bankokról, csakis a gyárosokról, no meg a fő ellenségről, a szakrális parasztságról. Ne a propaganda dumát szajkózd, higgy a saját szemednek kishaver!


Nem a lényegről szól az idézet? Hát mi a lófasz a lényeg, ha nem az abszolút hatalom megszerzése, hogy rabszolga sorba vessék a világot egy gátlástalan, emberségétől megszabadult, parazita kisebbség érdekében?


Amiről te beszélsz érdekes, és talán ha én is a komcsi hitben nőttem volna fel be is szedném azt a süket dumát. Csakhogy szerencsére nem így van. Pontosan, hogy a lényegről szól az idézet. Baloldali értékek soha nem léteztek. A "baloldali eszme" egy kitaláció volt, ami egy alternatív agymosás a liberálishoz képest, de a lényegét tekintve ugyanaz, mert hamis, nem létező alapon áll.


Magyarázhatod a flogiszton működését, keríthetsz hozzá szép magyarázatokat, felépíthetsz rá egész virtuális világokat de attól még nem létező marad. Akárcsak a baloldaliság - és erről szól az idézet, és igen bizony ez a lényeg!


A12-es hozzászólót nem is minősítem, az ilyennek nem szavazati jogot, még jogosítványt se szabadna adni, olyan sötét szegény gyurcsányista idióta. Gondolom 2006-bana gumibot másik végén állt. Lehet, hogy már 1986-ban is, amikor a rendőrök ütötték a fejemet gimnazistaként, mert ünnepelni mertem március 15.-ét. Vagy az apja volt az, esetleg az anyja ott volt, mint besúgó provokátor...


Na, az ilyenektől kapok hányingert, ezek miatt süllyed a szarba az ország.


11-eskének meg üzenem, hogy az IMF kölcsönökből soha egyetlen fillér sem ment semmiféle jóléti kiadásra, ez komcsi hazugság: Orbán komcsié éppúgy mint Bajnai komcsié. Az IMF kölcsönök mindig is az előző kölcsönök törlesztésére mentek, illetve Moszkvába. Köztudott, legalábbis bizonyos IQ felett, hogy 1975-1989 között 1 milliárd dollár jött be valósan az országba, további 9 milliárdnak nyomát sem találták, az MNB számlájára sosem érkezett be, csak egy könyvelési tételként létezett, melyet Fekete Jánku írt alá, pedig még csak MNB elnök sem volt, csupán alelnök. Annak a kölcsönnek az utolsó részletét 2011-ben fizette ki Magyarország!


1989 után pedig ezekből a kölcsönökből fizettük a külföldi cégek profitját, az előző kölcsönöket, az új kamatszámítás miatt keletkező államháztartási kamu-kamatot, amelyre ugyebár az államkötvényeket bocsájtják ki, valamint a pénzügyi spekulánsok kamatjövedelmeit, melyeket akadály nélkül hurcolnak ki az országból. Erre mentek a hitelek 1975 óta, jóléti kiadásra(egészségügy, oktatás, stb), SOHA EGY FILLÉR SEM!

2013. szept. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 KJUsul ***** válasza:
Még egy baloldali érték a közelmúltból: hamis videót gyártatni mások lejáratására...
2013. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!