Szerintetek is a diktatúrákban van a jövő?
Szembe kell néznünk a tényekkel: A világ jelenleg legdemokratikusabb országai a legkorruptabbak és legdekadensebbek is, elég ránézni egy átlagos EU parlamenti közvetítésre, vagy az USA politikájára. Miközben az ilyen, régebben a Föld krémjének tartott társadalmak válságban vannak, addig Oroszország, Kína, Fehéroroszország és a diktatúra felé kacsintgató Magyarország egyre jobban fejlődnek.
Véleményem szerint a jövő a diktatúrákban lesz és a fent felsorolt országok lesznek a világ vezető hatalmai. Oroszország lesz a legnagyobb, Kína hasonlóan jó, Európa vezető országa Belarusz lesz, Magyarországon fel lesz számolva a korrupció és egyre jobb életkörülmények lesznek. Mindeközben Anglia, Németország, Franciaország, és az USA egyre jobban elszegényednek, az immorális dekadencia posványába fulladnak, munkanélküliség elszegényedés és államcsőd vár rájuk. Mostanra bebizonyosodott, hogy egy ország számára nem egymással vitatkozó parlament és egyre aberráltabb jogvédő liberális csoportok kellenek, hanem egy megbízható, jószívű, de kegyetlen vezető, aki vaskézzel uralkodik, visszaszorítva a korrupciót, leverve a dekadenciát.
Lok'tar Ogar! Győzelem vagy Halál!
Az ókor óta megállja a helyét a tétel. Amikor a tökeletlen köztársaságiak már szétverték egymás fejét, egyre apró-cseprőbb dolgok miatt, egy fess fiatalember rendet rakott és eljött a Római Császárság.
Magyarország is kifejezetten a keménykezű királyok idején pörgött (Szent István, Szent László, Caroberto, Hunyadi Mátyás), akik az egyre nagyobb beleszólást követelő nemeseket szépen a fejüktől elkülönítve eltemették.
Vannak rokonaim a Vajdaságban és tudom jól, hogy Titóval együtt meghalt annak az országnak az ereje.
A Jugoszláv Hadsereg Európa legerősebbjei közül volt való, a Brittel, a Franciával és a Szovjettel egy lapon említhető, emellett a gazdasága fényesen muzsikált. Nemmellesleg Tito vaskézzel irtotta a korrupciót.
Nasszer óta mit tud Egyiptom felmutatni? Korrupt és impotens vezetést.
Van két szép ország egymás mellett Dél-Amerikában, Kolumbia és Venezuela.
A Kolumbia az USA szövetségese, betartja ezt a demokráciásdit és közbiztonság a föld alatt, korrupció az egekben, kvázi polgárháború.
Venezuelában '99 óta folyamatosan újraválasztották Hugo Chávezt, aki inkább Kubából és az oroszokból kért.
Visszahívhatóvá tette a tisztviselőket, ezzel a no.1 korrupció ellenes eszközt a nép kezébe adta.
Államosította az olajtermelést és növekvő pályára állította a venezuelai gazdaságot és életszínvonalat (ingyenes oktatás, közegészségügy). Nem véletlenül vett részt milliós tömeg a temetésén, ahogy Nasser-én is.
hollófernyiges, így van, orosz telefon és nincs a boltokban, csak kínaiból egyre több és egyre több esetben már nem arról beszélünk, hogy külföldi cégek Kínában dolgoztatnak, hanem hogy maguk a kínaiak fejlesztik és gyártják. Kína már igen jelentős hányadát gyártja az elektronikának és az autóknak, igaz egyelőre jobbára a saját belső piacára. Idővel majd külföldre is fog eladni.
Mellesleg a boltok kis hányadát adják a gazdaságnak. Ha a fegyvereket, egyéb katonai eszközöket, űrhajókat, rakétákat, műholdakat, nehézipari, bányászati eszközöket nézzük nyomasztó orosz fölényt találunk.
Azt például ki merem jelenteni, amit a nálam hivatottab tanáraim is elmondtak (BME-s volnék), hogy az orosz atomreaktoroknak nincsen vetélytársa (Ne kezdjen el csernobilozni senki, nagyon sokat tanultak belőle!).
Fukusimában a mai orosz reaktorokkal nem lett volna semmi baj, a stressz-tesztek is ezt mutatták.
Jóformán az összes űrprogrammal rendelkező fejlődő ország az orosz licenszek (elsősorban Szojuz) nyomán indul el.
Az is milyen érdekes, hogy a NASA asztronautáit viszik Szojuzzal az égbe, nem pedig a Roszkozmosz kozmonautáit Space Shuttle-lel. Ja, hogy olyan már nincs...
Szegény néhai Neil Armstrong szégyennek nevezte a Kongresszus előtt, hogy a Holdra elsőként eljutó országnak nem maradt személyszállító űrhajója és mit mondjak, igaza volt...
Nem kapni a boltokban atomreaktort, műhold-tervrajzot, tengeralattjáró, és mélytengeri vezetéket, de mégis elég szép hányadát lefedik a világgazdaságnak, az oroszok e téren pedig mind minőségileg, mind mennyiségileg reális kihívói az amerikaiaknak.
Putyin, Chávez (R.I.P.), Nazarbetov és a többiek persze, hogy kihasználják a természeti adottságaikat, nem mellesleg jól teszik.
Valaha a termőföld volt a hatalom alapja, valaha az arany, a szén, a rabszolga, most épp az olaj. Hülyék is lennének, ha nem élnének vele. És ha van eszük, akkor a jövőbe is fektetnek belőle.
Addig amúgy is fölös bármiféle amerikai fölényről beszélni, amíg Kína jóindulatából nem dőlnek össze.
Az autoriter rendszerkben elharapózó korrupció sajnos létező jelenség, ha nem a kínai-vietnami tarkónlövős modellt akarjuk követni (az sem rossz hatásfokú), akkor volt egy zseni, Lev Davidovics Trockijnak hívták, ő írt a folyamatos forradalom szükségességéről és vetteészre elsőként a NEP-burzsoáziát, hogy a Párt oligarchiává válik, mint Orwell Állatfarmjában.
Ha szegény Lenin nem későn és túl betegen jön rá, hogy Lev-nek van igaza, akkor talán még nem lett volna késő megállítani a Kaukázusi Őrültet és a Világ más hely lenne.
Mindegy, most ebből kell építkezni.
Nagyon nem így fogalmaznék. Bizonyos területeken valóban óriási szükség lenne egy erősen központosított rendszerre, ahol a vezető komolyan odacsaphatna a "lázongókra". Más területeken viszont, pont, hogy nagyobb szabadságot kellene biztosítani az egyénnek.
Csak az a baj, hogy a jelenlegi politikai rendszerek csak szigorítani, vagy csakis enyhíteni akarnak, a szelektálás nem megy nekik.
A kommunista államberendezkedés is csodálatos lett volna, ha úgy megvalósul ahogy kitalálják. Azaz minden ember egyenlő módon részesedik a javakból, a dolgozóké a hatalom, nem a politikusoké, mindenkinek jut autó, hűtőszekrény, repülőgép, meg kiskutyafäsza karikára vágva, és a "felső tízezer" nem zsákmányolja ki a maradék 90%-át a lakosságnak.
Aztán láthatjátok, minden szentnek maga felé hajlik a keze. Sztálin bátyó és a társai pont azt a társadalmi réteget irtották nagy bőszen, akiknek az ideológia szerint alanyi jogon minden járt volna, és a saját kis sleppjén kívül mindenki más nyomorgott és nélkülözött az országban.
A másik véglet meg a liberalizmus. Papíron ez is nagyon szép eszme,csodálatra méltó, aztán nézzétek meg, hogy néz ki a gyakorlatban: a sok hikomat droidvezér nagy hangon prédikál véleményszabadságról,toleranciáról, meg kiskutyafäszáról karikára vágva, azonban ha valaki nem mantrázza az ő lózungjaikat velük kánonban, akkor fújnáci,büdösnáci, nemszabad... :DDDDDDDD
"Azaz minden ember egyenlő módon részesedik a javakból,"
Ja, függetlenül attól, hogy mennyit rak be a közösbe...
A második válaszadó válasza a jó - nem muszáj hogy diktatúra legyen, elég ha az adott politikusgarnitúrát kiirtják. Az ókori Rómában ez egészen jól működött, a rossz uralkodók nem is éltek sokáig. Talán vissza kéne hozni ezt a rendszert, alaposan ráfér jópár országra.
"Irtás=Diktatúra."
Ezt Szingapúrnak is magyarázd meg, és mellékeld a válaszukat is. Akkoris, ha csak harsány röhögésből fog állni.
Ha Szingapúrt vagy Kínát nézem, akkor inkább a diktatúrára voksolok
Csak meg kell nézni mennyivel előrébb járnak mint mi
Hol vagyunk mi hozzájuk képest?
Ez a langymeleg fos amit demokráciának akarnak eladni, semmit nem javít, csak rombolni tud
#1 ennyit tudsz meg a nevedet, hülyegyerek
Kaptad a mínuszt
#4 szerinted minden diktatúra ugyanolyan?
Ha igen, jó nagy hülye vagy
Te is kaptad a mínuszt
#5 ha fellendülne az ország attól hogy kiirtunk minden politikust, akkor szívből kívánom hogy legyen diktatúra
#6 azt képzeled, a diktatúra ennyiből áll, hogy ölik az embereket?
Jártál-e be töriórára?
Vagy csak a kocsmahivatalig jutottál el mindig?
A mínuszt te is kaptad
#10 ez már csak azért is baromság, mert a diktátor nem osztozik a hatalmon másokkal
#17 nincs jó diktatúra, aha, mondod te
Gondolom az okos kis buksi-fejedben neked is annyi maradt meg a diktatúrákból hogy jön a fekete autó, és gulágra kerülsz...
Szingapúrban és Kínában miért nincs ilyen?
Ha olyan rossz a diktatúra, miért vannak ennyire előttünk?
A diktatúrának pedig nem kell klientúra, megvan anélkül is, köszöni
És nem vagy köteles támogatni a kormányzatot, a diktatúrában is ugyanúgy van szólásszabadság, sőt, a külföldről még nyíltabban beszélhetsz mint demokráciában
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!