Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diktatúrákban valójában a...

A diktatúrákban valójában a politikai ellenfeleket számolták fel, vagy csak terrorisztikus rendtartás érdekében volt deportálások?

Figyelt kérdés

Feltételezem egy Sztálini diktatúrában, ahol a népesség jelentős része munkatáborokba került, ott nem, de pl. egy Rákosi, vagy egy hitleri diktatúrában mi alapján mehetett az emberekért a fekete autó? Politikai megnyilvánulások, vagy egyéb párttagság? Csak mert anya ágon az én családom parasztemberekből áll, akik soha nem politizáltak és nem tűnt el senki, apai ágon a felmenőim erősen kommunisták voltak, aki meg rendszerellenes volt, az elhallgatta, így nekik sem esett bántódásuk.

Vagyis feltételezem aki részt vett a politikai kisközösségek életében, az játszott a szerencséjével, aki pedig csak élte az életét a munkahelyen és a családi közösségben, annak nem esett bántódása. Jól feltételezem?



2013. júl. 13. 07:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Mndig politikai céljuk van.
2013. júl. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sztálin nem zárta a népesség jelentős részét munkatáborokba, hol hallottad ezt a hülyeséget?

A politikai ellenfeleket minden diktatúrában igyekeztek eltenni láb alól. A politikai ellenfeleken túl az általános ellenségkép Hitlernél a zsidók, a kommunista diktatúrában a kulákok voltak.

Egyébként leginkább azoknak volt félnivalójuk, akik nem értettek egyet a diktátorral és volt vagyonuk.

2013. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mind a kettő szerepet játszhatott benne.
2013. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a politikai ellenfeleket, hanem mindenkit aki a rendszer ellensége volt, vagy legalábbis annak véltek.
2013. júl. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, erre lennék kíváncsi, hogy ha csak a rendszer ellenségeit tették el láb alól, ezek szerint azok estek áldozatul, akikről köztudott volt eltérő politikai nézetük.

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert a diktatúra negatívumaként csak azt szokták írni, hogy bármikor jöhetnek az emberért, de ezek szerint aki nem foglalkozik a politikával, az biztonságban van, vagy nem?

2013. júl. 13. 10:45
 6/9 Dick Esmen ***** válasza:
Nem,a Rákosi rendszerben,hogy magyar példánál maradjunk, nem kellett politikával foglalkoznod ahhoz hogy elvigyenek.
2013. júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pro Patria ***** válasza:
53%
A Rákosi-korszakban - ahogyan itt már elhangzott - elég volt pusztán "nem megfelelő" társadalmi osztályba születni, vagy egy-egy ellenségnek kikiáltott személy rokonának lenni. Ilyenkor az "enyhébb" kitelepítést használták a munkatáborok vagy a börtönpincék helyett, amelyeknek korlátozott volt a befogadókapacitása.
2013. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos rosszul feltételezed , a diktatúrák lényege az , hogy bárkiből lehet ellenség , nem számít , hogy nem politizálsz, akkor is jöhet érted a " fekete autó ".

Nem kell semmit sem tenned , elég ha nem tetszel valakinek, aki a hatalom kiszolgálója ( vagy mondjuk megtetszik valamelyik vagyontárgyad a " nagymenőknek " .

A diktatúráknak mindig komoly ellenségképük van ,a természetükből adódóan mindig teremtenek maguknak ellenséget.

Amúgy meg nincs olyan ember aki bűntelen ,Richelieu bíboros mondta , hogy " mutass nekem tíz sor írást a legbecsületesebb emberről és én felakasztatom érte ".

2013. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az is jellemző volt hogy az ÁVH, stb. zsarolással, vagy megvesztegetéssel, vagy valódi meggyőzéssel beszerveztek mindenféle akár teljesen ártatlan közösségekből is embereket, hogy jelentsen a csoportról. Nos itt lehettek jó, vagy rosszindulatú ügynökök. (jó, aki nem jelentett semmi terhelőt, rossz, aki saját érdekében használta ki a befolyását, pl állított el az útjából politikailag ártatlan embereket. A diktatúrára mindig is jellemző a korrupció, talán csak Mussolini volt kivétel, de ebben sem vagyok igazán biztos. Tény, hogy a maffiát felszámolta, de valószínű, hogy a saját emberei valahogy mégis jól megéltek.

Egyébként a maffiának nem volt némi szerepe a Mussolini bukásában, és a II. VH alakulásában, talán nem is kevés. Más kérdés, hogy utána politikusok lettek és iszonyatosan erősek lettek, most már USA feje is fáj miatta keményen.

2013. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!