Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a szülő a gyerekét nem...

Ha a szülő a gyerekét nem akarja kint hagyni a Nemzeti Dohánybolt előtt, hanem be akarja hozni, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ha a szülő nem akarja kint hagyni a gyerekét egyedül, erősködik, hogy márpedig ő kint nem hagyja, és behozza a tiltás ellenére - mi a teendő? Egyik nap bejött egy hölgy a kiskorú gyerekével és erősködött, hogy cigi kell neki, addig el nem megy, amíg ki nem szolgáljuk; gyermekét meg nem hagyta kint.

Ilyenkor mit lehet tenni? Rendőrt lehet hívni?


Napokban hallottam, hogy már egyáltalán nem teheti be lábát kiskorú (még egy 16 éves sem üdítőt venni), ha mégis bejön egy gyermek, akkor a kiszolgálást szüneteltetni kell, amíg ki nem megy.


(Egy Trafikos)


2013. aug. 1. 17:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
25%
Mi lenne? beviszi.
2013. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
26%

"Rendőrt lehet hívni? "


Hívni postást is lehet, de attól még beviszi.

2013. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
40%
És tudod mi a vicc az egészben? Hogy a rendőr egy öt éves gyereket nem sprézhet le, nem bilincselhet meg, vagy rángathat ki, sőt még egy P9RC-t sem tarthat a gyerek koponyájához, mert ott vernék szét a fejét a helyszínen. :D
2013. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Szüneteltetheted a kiszolgálást, viszont nekem gyanús, hogy ezzel csak a maradásuk idejét fogod hosszabbítani, ha a szülő ragaszkodik a cigijéhez úgyis megvárja míg kiszolgálod.
2013. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
29%
Kiviszed neki a bolt elé, amit kér.
2013. aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
32%
Nagyjából ugyanaz az eljárás, mintha sztriptízbárba vagy szexshopba akarna a szülő a gyerekkel menni. Vagy akármilyen helyre ahova csak felnőttek mehetnek be.
2013. aug. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

És ha pont jön egy ellenőr? A milliós bírságot meg majd én fizetem?! Mert akkor megmondom a szülőnek, hogy kiszolgálom, de akkor fizesse ő a bírságot.

Nem tudom miért nem értik meg az ilyenek, hogy a gyerekeiket nem lehet bevinni...

2013. aug. 1. 17:48
 8/28 anonim ***** válasza:
90%

 amennyiben a fogyasztó az életkorát nem igazolja, vagy bebizonyosodik, hogy a fogyasztó fiatalkorú, részére semmilyen termék nem értékesíthető, és azonnal fel kell szólítani őt arra, hogy a dohánytermék értékesítési helyét hagyja el. Ha ez nem történik meg, a dohánytermék értékesítése, illetve a dohányboltban más e törvény alapján a dohányboltban forgalmazható termék értékesítése sem folytatható még az arra jogosult fogyasztó részére sem.


 amennyiben a felszólított fogyasztó a felhívás ellenére nem hagyja el a dohánytermék értékesítésének helyét, a dohánytermék-kiskereskedő a rendőrhatóság intézkedését kérheti.


A fentieken túl a dohánytermék-kiskereskedő köteles a dohánytermék értékesítését megtagadni abban az esetben is, ha annak gyanúja merül fel, hogy a nem fiatalkorú fogyasztó a dohányterméket fiatalkorú részére történő továbbadás céljából kívánja megvásárolni.

2013. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%

"És ha pont jön egy ellenőr? A milliós bírságot meg majd én fizetem?! "


Miért, ki más? Szerinted úgy szól a törvény, hogy az öt éves gyerek fizesse?

2013. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
47%
Több lehetőséged van: vagy nem szolgálod ki, ezzel esetleg nagyobb veszekedést és fennakadást okozva, vagy ki is szolgálhatod, ezzel azt kockáztatva, hogy ellenőr, és megbüntetnek érte. De ha erre nem vonatkozik semmilyen előírás, akkor kiviheted te a mutyishop elé, amit venni szeretne, és így nem kell bemennie. Amúgy azt megkérdezhetem, hogy a trafiknak, ahol dolgozol, melyik politikus haverja a tulajdonosa?
2013. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!