Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mi a véleményetek USE...

Porsche kérdése:

Nektek mi a véleményetek USE tervről?

Figyelt kérdés
Az EU ha nagyobb lesz azt tervezi, hogy az összes tagállamot egyetlen országba tömöríti az USA képére formált Európai Egyesült Államokba?

2013. júl. 28. 22:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az EU túl nagy és túl sok a különbség a tagállamok közt ahhoz, hogy az USE életképes legyen.

Jugoszlávia az volt, Tito haláláig, Tito maga is félig szerb, félig szlovén ember volt, a Tito-korszakban általánossá váltak a vegyesházasságok (pl. Janics Natasa is félig szerb, félig horvát), évről-évre nőtt a magát Jugoszlávnak vallók száma, nőtt a gazdaság, a világútlevél ellenére sem menekült ki fél Jugoszlávia Nyugatra.

Vannak rokonaim Szabadkán, tőlük tudom, milyen volt Tito idején, hogy megindult a Tito utáni Jugoszlávia a lejtőn és milyen katasztrofális a háború óta a helyzet.

A különböző emberek (szerbek, magyarok, horvátok), elzárkóznak egymástól, egekben jár a nacionalizmus, Jugoszláviában elképzelhetetlen lett volna, hogy egy horvát/magyar/szerb elköltözik Szabadkán, mert más nemzetiségű ember lesz a szomszédja, vagy hogy bárkit megvernek az anyanyelve miat. Tito Marsall egyensúlyozott, ha kellett engedményekkel hűtötte le a nacionlistákat, ha kellett odavágott nekik keményen.

Tito elvtárs sajnos amilyen nagyszerű államférfi volt, olyan katasztrofális döntéseket hozott az élete vége felé.

A kollektív államtanács, a kiválási jog és a tagállamonként (a Jugosláv Néphadseregtől függetlenül) tartható haderő zöld utat nyitott Tudjmannak, Izetbegovicnak és Milosevicsnek. Kiváltképp Milosevicsre haragszok, sőt gyűlölöm.


Az integráció fontos, de az nem integráció, hogy a nyakunkra ül Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, idehozza a szemetét, idehozza a cégeit (amik lenyomják és felvásárolják a hazaiakat) és kiviszik innen a szakképzett munkaerőt (OKJ, diploma). És itt nem csak Magyarországról beszélek, de az egész közép-kelet-európai térségről. Ez folyik Prágától Bukarestig. Persze regionálisan is vannak különbségek, de messze nem akkorák, mint a régiók közt.

Addig amíg Berlinben rendel a cseh és a bolgár orvos is, addig érdemes megfontolni, hogy milyen irányokba érdemes integrálódni.

Persze az integráció nem rossz, sőt állati hasznos, csak nem szabad tól nagyra híznia. Gond nélkül életképes lenne egy erős Skandináv-integráció, egy erős Mediterrán-integráció, egy erős közép-kelet-európai-integráció, stb., aztán esetleg ezeknek valami lazább szövetsége.


"Egy nemzetközi szervezet életképességének két feltétele van (Huntington szerint):


a) Hasonló kultúrájú, hasonló értékrendet valló államok közössége kell, hogy legyen.


b) A létszáma nem lehet túlzottan nagy. Csak annyi állam alkothatja, amennyivel még egy értekezleten értelmesen meg lehet beszélni a dolgokat úgy, hogy mindenki ki tudja fejteni a véleményét."


Az EU túlhízta önmagát. A volt EK-nek és a volt KGST/jugoszláv/szovjet államoknak külön-külön kéne a közös jövőjüket keresniük.


Na várjatok, ebben a témában van egy gondolatmenetem, pár helyre leírtam már, mindjárt bemásolom.

2013. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Kidolgoztam egy vadiúj ötletet.


Megkaptam már, hogy:

"Jack Prince: az ötletedet már megvalósították, úgy hívják hogy Európai Unió."


Az ostoba emberek nem szeretnek gondolkodni, távirányítással megteszik helyettük Brüsszelből, meg Washingtonból, gondolkodni luxus.


Idézném a hozzászólásom, amire hollófernyiges ezt a roppant értelmes választ adta:


"Személyes meglátásom, hogy van egy terület (kábé a Balti-tenger, Duna, Adria, Fekete-tenger, Dnyeper által hátorolva), ahol él ~160 millió ember, akik évszázadok óta ütik egymást, hol Nyugati (Pápa, Habsburg, Antant, Nácik, EU, NATO), hol Keleti (Oszmán, Szovjet, Kínai) érdekek nyomán-miközben az illetékes keleti/nyugati hatalmak jót röhögnek a marukba, az egymást ütő közép-európaiakon!

Teljesen, száz egy százalékig egyet értek veled! A kezdetektől szimpatizáltam Kossuth Duna-konföderációjával, de mára kiterjesztettem kissé (kérlek ne lopjátok el, ez Jack Prince ötlete volt :-)).

Szövetségi állam, Csehország, Morvaország, Szilézia, Lengyelország, Szlovákia, Ruszinföld, Ukrajna, Krími-Tatár Állam, Transznisztria, Gagauzia, Románia, Székelyföld, Magyarország, Horvátország, Szerbia, Montenegró és Albánia tagállamokkal! Minden államnak saját parlament, saját belügyek, saját törvényhozás, egy nagy szövetségi hadsereg, egy nagy szövetségi külpolitika, egy nagy szövetségi alkotmány. A gazdaságát minden állam irányíthatná, de még az államiak elfogadása előtt minden évben elfogadnánk egy Szövetségi Költségvetést, amivel nem lehetne ellentétes az állami. A rendfenntartás állami feladat, de egy nagy szövetségi hivatal azért lenne, aki összehangolná az állami rendőrségek működését. És nem függenénk sem az oroszoktól, sem a NATO-tól."


Túl azon, hogy világosan leírom, az EU-tól sem kéne függenünk (itt bukik meg, hogy az ötletem az EU volna), a felsorolt tagállamok fele

a.) nem létezik

b.) létezik de fényévekre van az EU-tagságtól


Továbbá, akárhogy nézem, Lajtántúli ország nincs a felsorolásban. Vajh' ez milyen különleges EU...


A lényeg az, hogy Kossuth óta eltelt sok idő. Nagyon sok idő. Közép-Kelet-Európa (ami földrajzilag k*rvára nem esik egybe az EU magjával...) túl van két világháborún, egy szocializmuson és 100 év acsarkodáson. Egyértlemű, hogy ezek a népek a legközelebb egymáshoz a szocializmusban éltek és a legtöbb helyen visszasírják azt.

A legsikeresebb szocialista ország Jugoszlávia volt, emellett Tito haláláig az államalkotó népek békében éltek, nőtt a vegyesházasságok száma, a magukat jugoszlávnak vallók száma, stb.

Ne tévesszen meg az a véres háború!

Azt a Milosevics-féle provokátorok "intézték el", beépítették azt a rasszista maszlagot az emberek fejébe, ugyanúgy, ahogy Tito kiirtotta onnan. Nélkülök Jugoszlávia életképes maradt volna, a maga korlátozott kapitalizmusával. Tehát mindenképp Jugoszlávia az ideális alap.


Az is fontos, hogy a kicsi ország halandó, Jugoszláviánál apróbb országban nem érdemes gondolkodni. Szintén el kell felejteni a földrajzilag idetartozó, de valamilyen okoknál fogva Nyugatra, vagy Keletre elkötelezett országokat (Szlovénia, Görörgország, Balti-államok, Belorusszia).


Az Egyesülésnek kiváló motorjai lehetnének az elfelejtett/jogtalanul eltiport közép-európai népek, nemzetek (morva, sziléz, ruszin, székely, transznisztrián, krími-tatár, gagauz).


Szintén jól jöhetnének a mesterséges államok megszűntetései.

Koszovó=Albánok lakta terület

Maceodónia=hatvan százalékban bolgárok, negyven százalékban albánok lakta föld, a macedón nemzet létezése fikció

Moldova=románok lakta terület, a "moldáv nyelv", annyira nem román, amennyire a "debreceni nyelv" nem magyar. A népszavazás ne tévesszen meg, ami elutasította a Romániához való csatlakozást! A Szovjetunió úgy igyekezett a II. vh. után nyugalmat teremteni a területére került román lakosság körében, hogy létrehozta a Moldáv SzSzK-t és az ott élő románoknak adott "moldáv identitást". Ami egy marhaság. (Moldova éppen a Román Egység egyik motorja volt)

Ezekkel a lépésekkel megnyerhetnénk sok bolgárt/albánt/románt az Egyesüléshez. (Az önálló Székelyfölddel pedig sok magyart.)


A Balkán is lényegében Jugoszlávia óta egy elbaltázott dolog. Bosznia-Hercegovina eleve két részből áll Bosznia-Hercegovina Föderációból és a Szerb Köztársaságból.

Szerbia szomszédjában miért működik Szerb Köztársaság? Miért nem cstlakozhatnak Szerbiához?! Mikor még földrajzilag is egybeérnek egyébként. Ez a lépés mellesleg sok szerb támogatót szerezne az Egyeüslésnek.

Bosznia-Hercegovina Föderáció, pedig áll bosnyák és horvát kantonokból. A horvát kantonok Horvátország szomszédjában miért nem csatlakozhat Horvátországhoz?! Mellesleg ez sok horvát támogatót nyújtana az Egyesülésnek (jómagam egyébként apai ágon horvát származású vagyok).

És mit nyernének a bosnyákok? Egy olyan államot, amit nem a NATO-nak meg az ENSZ-nek kell mesterségesen összetartania. Egy független Boszniát, ami igaz, sokkal kisebb, mint a mai, viszont csak bosnyákok lakják, nincs "megfertőzve", hatvan százaléknyi szerbbel és horváttal.

Nem mellesleg a saját zászlójukat is használhatnák, mert Boszniában a bosnyák zászló tiltva van, gratula ENSZ/NATO/USA/EU. ( [link]

Egyébként itt egy Bosznia-Hercegovina térkép: [link]


Van egy csodás nyelv, amit egy közép-európai zseni, Lazar Markovics Zamenhof dolgozott ki, jó száz éve. Eszperantónak hívják.

[link]

Nézz bele! Három igeidő, nincs ragozás, pofonegyszerű nyelvtan, pofonegyszerű kiejtés, pofonegyszerű szókincs, amit javarészt latin/szláv/német alapokon hozott létre Zamenhof. tehát még ismerősen is csengene a CEUR legtöbb lakójának. Átlagos szellemi képességű ember, nem túl komoly időráfordítással 3-6 hónap alatt messzire juthat vele. Ügyeket intézni, hivatalos életben használni kiváló!

Nem igaz, hogy a többnyelvű ország működésképtelen, működik Kanada, működik Svájc, de hogy komolyabb példát mondjak, működik Inda! Indiában szövetségileg hivatalos a hindi és az angol (törvényhozásban, végrehajtásban, hivatalos életben, államközi kommunikációban), de 14 kisebb nyelv is, az egy tagállam-egy nyelv elven. Ugyanúgy, ahogy itt a CEUR-ban is lehetne. Horvátországban horvátul, Romániában románul, stb.

De Szövetségileg eszperantóul.

Hazugság az állítás, hogy az eszperantó nyelv nem elég kifejező, Kosztolányit, Shakespeare-t, Petőfit is fordítottak már eszperantóra, nem mellesleg, ha igaz is lenne a vád, egy hivatalos közvetítő nyelvnek tökéletesen megtenné.


A fővárosról. A mindig más a főváros elv, nem működne, viszont azt kell tenni, amit megtettek, a brazilok, az ausztrálok, az indiaiak, az amerikaiak és lényegében minden Szövetségi Állam. Építeni kell egy Új Fővárost, ami egyik állam területén sem áll. Amíg fel nem épül, addig valóban ülésezhetne minden évben máshol a kormány."

2013. júl. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!