Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig tart és milyen következ...

Meddig tart és milyen következményekkel jár ez a mai válság a fejlett országokra és a perifériákra nézve?

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 07:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát nem is tudom, szerinted egy válság milyen következményekkel járhat? Talán életszínvonal zuhanás, közbiztonság romlása és hasonlók, nem?
2013. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amúgy bírom az ilyen értelmes kérdéseket.
2013. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Addig tart, amíg a zsidók uralják a világgazdaságot.
2013. júl. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Amúgy bírom az ilyen értelmes kérdéseket."


Aki így vélekedik az nem érti hogy ez nem egy egyszerű túltermelési vagy ciklikus válság, hanem a rendszer válsága. Hogy olyan ambivalens rendszer alakult ki ami magától soha nem fog megoldódni. Bebizonyosodott hogy a perifériák képtelenek ebben a rendszerben felzárkózni sőt inkább leszakadnak, hogy nem a világ gazdasága növekedett hanem a jövedelmek eloszlása billent végletesen a tőke irányába és hogy az egész 30 neoliberális ciklus csak a mérhetetlen eladósodás tartotta életben.


Most akkor ismét értelmezd a kérdést?

2013. júl. 22. 08:50
 5/16 anonim ***** válasza:

Mai válságban egyedül Európa szenved. Nem működnek a lufi fújó gépek (HITEL) , amivel az eddigi piaci veszteségüket leplezték ( Kína, India 10% Brazília, Mexikó 10% vagy Afrika 5-10% el kellett valahogy rejteni ... )

Egyedül Európa és USA van válságban!

2013. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ne feledjük Kína és India együttes lakossága bőven meghaladja Usa + Európa + Japán lakosságát, így ha ezek az országok évi 10% bővülésre képesek, akkor ezt a többletet fejlett országokból fogják elszívni. Erőforrások korlátozottak. Afrikát vagy más szegény országokat már tudják lentebb nyomni, bár Észak és Dél- Afrikában vannak tartalékok. Próbálkoznak is.

Nyugat-Európa, Kelet-európától és Dél-Európától próbálja elszívni ezt az energiát, pénzt. 2001-2002ben már volt egy Nyugat-Európai válság, ekkor vált fontossá nyugatnak a keletei bővítés. Hirtelen 10 új tagállamot is bevettek a buliba. 10 évig meg is éltek belőle, Magyarországon alig maradt valami magyar kézben.

2013. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Aki így vélekedik az nem érti hogy ez nem egy egyszerű túltermelési vagy ciklikus válság, hanem a rendszer válsága. Hogy olyan ambivalens rendszer alakult ki ami magától soha nem fog megoldódni. Bebizonyosodott hogy a perifériák képtelenek ebben a rendszerben felzárkózni sőt inkább leszakadnak, hogy nem a világ gazdasága növekedett hanem a jövedelmek eloszlása billent végletesen a tőke irányába és hogy az egész 30 neoliberális ciklus csak a mérhetetlen eladósodás tartotta életben."


És mégis honnan vetted, hogy én ezt nem látom és nem tudom? Teljes mértékben tisztában vagyok vele, hogy a fejlett országoknak bealkonyult a saját ostobaságuk miatt. Egyszerűen nem születik elég gyerek, leépül a gazdaság, az erkölcs, a társadalom, ellepnek a bevándorlók, a termelés elmegy innen a fejletlenebb országok felé, ahol egy marék rizsért vagy pár szelet kenyérért melóznak az emberek. Én ezt mind vágom, de úgy látom, hogy te is.


Na de akkor ha látod, akkor mi a francnak teszel fel ilyen kérdést?

2013. júl. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja és mi az a 30 neoliberális ciklus?
2013. júl. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Mai válságban egyedül Európa szenved. Nem működnek a lufi fújó gépek (HITEL) , amivel az eddigi piaci veszteségüket leplezték "



És még is?

Kik fektettek be máshol mint ahol a fogyasztás keletkezik?

Kik azok akik nagyban offshore oznak, akik nem hajlandók adót fizetni, akik a kormányokat rákényszerítik hogy a közepet öljék helyettük az adókkal stb stb? Nem az Eu és az USA nagytőkései? Kik azok akik az olcsóbb termelés érdekében kiviszik a termelést keletre, természetesen a fogyasztás rovására? Miért is alakult ki a hitelválság?

Talán csak nem azért mert a reálban hasznosan nem befektethető pénzek megjelentek a deregulációk következtében a pénzpiacon ami túlkínálathoz vezetett?

Stb atb.


"( Kína, India 10% Brazília, Mexikó 10% vagy Afrika 5-10% el kellett valahogy rejteni ... )


Ez sem igaz ma már!

Kína is lufikat fújtat és hatalmasat fog szólni.

Nyilván a legalul feltörekvőknek több a lendülete, de a rendszer olyan hogy nem fenntartható. Nem képes a fejlett országok fogyasztás kiesését és a hitelek megcsappanását a fedezet nélküli pénznyomtatást a fejlődő országok olcsó munkaereje kiváltani. Már csak azért sem mert ha emelkedne a jövedelmük buknák a versenyképességüket, ha versenyképesek akkor meg a fejlett országokban csökkennek a jövedelmek.Ez nem kiegyenlítődés hanem egy öngerjesztő lefelé ható folyamat. Ugyan is nem a fejletlenek jutnak jövedelemhez hanem az őket kihasználó nagytőke, és a kör bezárul.


"A kínai bankrendszerben mára nagyobb mennyiségű "mérgező eszköz" - vagyis elértéktelenedéssel, nem teljesítővé válással fenyegető követelésállomány - halmozódott fel, mint amennyi a nyugati pénzügyi szektorokban volt a 2008-ban elhatalmasodott globális pénzügyi válság előtt - mondta vasárnap Londonban idézett nyilatkozatában egy nemzetközi hírű nagybefektető és gazdaságelemző szakértő. "

[link]



"Egyedül Európa és USA van válságban!


Ez egy tévedés, és csak az elnagyolt látszat.

Persze ha így is lenne, az is elég lenne hiszen a fogyasztás nélküli piac ahol a fő fogyasztó közösség nem indukál növekedést csak bukó lehet. Hiszen az esetben a fogyasztás elosztása változik.

2013. júl. 22. 09:21
 10/16 A kérdező kommentje:

"Ne feledjük Kína és India együttes lakossága bőven meghaladja Usa + Európa + Japán lakosságát, így ha ezek az országok évi 10% bővülésre képesek, akkor ezt a többletet fejlett országokból fogják elszívni



Nem a lakosok száma, hanem a jövedelme a meghatározó.

Illetve a fogyasztási szokásaik, lehetőségeik.

A fejlődő országok lakosainak a jövedelme közel nem nő úgy hogy ez pótolhatná a kiesést. Ez nem mai trend hanem már 5-10 éves. Amíg a fejlettek hitelezése indukált addig nem is volt gond, ma meg megy a kutyakomédia. A fejlődők fújtatják a lufikat ami még kilátástalanabbá teszi a jövőt! A fejletlenek egymással versenyeznek és a fejlettek piacait célozzák így a bérek emelkedése nem lehetséges. Viszont ezzel a globális gazdasági akcentussal a fejlettek jövedelmét csökkentik és a nagytőke jövedelmét növelik, persze csak relatív egymáshoz viszonyítva, hiszen ez az ördögi kör ahol a globális össztermék valójában a fedezetlen hiteleket leszámolva erősen csökken!

2013. júl. 22. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!