Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan húzható meg a határ az...

Hogyan húzható meg a határ az egyén szabadsága és a többi ember igénye, jogai között?

Figyelt kérdés

Például vannak dolgok, amik az egyén szabadságához tartoznak, másoknak nem ártunk vele, de másokat mégis sérthet, ezért betiltják.

Például horogkereszt/vörös csillag viselése. Melegek vonulása az utcán. Hidzsáb/kereszt viselése. Harangozás/müezzin hívása.

Ezek ellen egyes közösségek sokszor felszólalnak, mivel sérti őket, akiknek viszont betiltják, korlátozva érzik a jogaikat, szabadságukat.

Vagy például a mostani lengyelországi vita, ahol az állatvédelmi szabályokra hivatkozva betiltották a kóser/halal vágást, mert az sérti az állatok jogait és a többség ízlését.



2013. júl. 16. 00:10
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Röviden és tömören, sehogy, legalábbis úgy nem, hogy az mindenkinek megfeleljen, de joga van mindenkinek tiltakozni és olyan pártra szavazni, akik az ő érdekeiket szem előtt tartják, akkor viszont a többiek fognak tiltakozni. Azt hiszem itt nincs arany középút, legfeljebb csak néhány esetben.
2013. júl. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Nem teljesen ide kapcsolódik, de Németországban nincs alkohol adó, értem ezt úgy, hogy "lehet" ittasan vezetni. Pontos értéket nem tudok mondani, és tartományonként változó, de nem büntetnek azért, ha bedobsz pár sört, természetesen baleset okozásánál ez súlyosbító körülmény.

Szerintem ez így korrekt. Plusz hasonló módon bírálják a sebességkorlátozást is. És még sorolhatnám mennyi pozitívum van. Itthon persze mindenre rá lehet húzni, hogy az emberek érdekeit szolgálva hoznak ilyen és olyan döntéseket.

2013. júl. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 rémuralom ***** válasza:
Ez egy nehéz kérdés, de egészen biztosan nem az a helyes válasz rá, ami a mai gyakorlat. Ha hatalmi szóval betiltunk valamit, amit egyesek szeretnének, vagy ráerőltetünk mindenkire olyat, amit egyesek nem szeretnének, arra hivatkozva, hogy ez másoknak sérti az érzékenységét vagy mi, azzal csak azt érjük el, hogy az egyik csoport helyett a másik lesz szopóágon, és a másik helyett az egyik lesz a kedvezményezett. Kompromisszum nuku. Széles körű társadalmi egyeztetésre lenne szükség, amelyben minden érintett (nem, az állam, a kormány, a pártok a legtöbb kérdésben NEM érintettek, csak szeretik úgy feltüntetni magukat, mint az érintettek érdekeinek képviselői) megszólalhat, felsorakoztathatja és ütköztetheti érveit, aztán a végén kisül egy kompromisszum, amely valamennyire mindenkinek jó.
2013. júl. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sújozzásal. Azt figyelmbe véve hogy kinek mijen modón sérti az érdekét a tiltás vagy engedés.


Pl éngem és a rokonaimat zavar a szomszéd ház szine az átfestés nekik tőbb 100ezerbe kerülne. Ijen estbe uyg dőntenének hogy nem akaszanak tőbbszázres kőltséget a szomszéd nyakába mert nekem nem tecik.

2013. júl. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem valahol az erőszakosság körül kell tapogatózni. Az a sértés kicsit más, amikor a fél családodat kiirtó eszmét, mozgalmat éltetnek, vagy valaki más vallást követ ill. pnák helyett férfi sggekben szeret bányászni.
2013. júl. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!