Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed Budapest...

Pro Patria kérdése:

Mi a véleményed Budapest városrendezési beruházásairól?

Figyelt kérdés

Kibővítik és restaurálják a Margit-szigetet, emellett múzeumot állítanak korabeli látképéről, életútjáról:

[link]


Felújítják egykori állapotába a budai Várnegyedet:

[link]


Újjáépítik a Kossuth-teret:

[link]


A fejlesztések mellett visszaállítják az egykori Andrássy Gyula és Tisza István szobrokat.

Valamint kikötőpontot építenek a Lajta monitornak a Tisza-szoborral szemben.

(Tisza István a dualizmus-kor Magyarország egyik miniszterelnöke volr, akit a forradalom hevében gyilkoltak meg 1918-ban.

A Lajta monitor pedig az egyik legrégibb, még ma is létező hadihajó a világon, amelynek fedélzetén esett el egyébként 1919-ben Csicsery László sorhajóhadnagy, az antikommunista monitorlázadás során.)


Visszakapja eredeti funkcióját az egykori Ludovika épülete:

[link]


2013. júl. 12. 21:35
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Kedves rémuralom!


A Margit-sziget már kész. A Kossuth-tér már 2011 óta építés alatt. A Ludovikával kapcsolatban sem hallottam 2014 tavaszát. Érzek ebben némi rosszindulatot.


Egyébként pedig nem vonom kétségbe, hogy ez nagy ütőkártyának szolgál, a választások megnyerésére. De nem különösebben érdekel. Az eredmény szempontjából mindegy, és csak az számít nekem. Az mellékes, hogy szavazatokért, vagy meggyőződésből.


------------


Kedves 12:37-es válaszoló!


A villamosszerelvényeket most akarják lecserélni (ami egyébként én is igen időszerűnek tartok), buszokból is most lett beszerezve egy nagyobb mennyiség.

Emellett új vonatszerelvények is lesznek.

[link]

(És a 4-es metró is a közlekedést segíti. A még Sztálinnal egyidős metrókocsik egyszerűen szégyellnivalóak.)


Autópályaépítkezések 2008-ban folytak. Olyan eredménnyel, hogy már most foltozva vannak a kátyúk javításai is. (Mindezt olyan áron, amiből Ausztriában, Svájcban vagy Olaszországban hegyvidéki terepen építenek, ennél jobb minőségben.) Egyébként egy autópálya még annyival sem növeli az ország gazdaságát, mint egy turisztikai fejlesztés, gyakorlatilag nulla pénzt hoz vissza, így én ezt magam részéről - már csak ennyiből is - előbbrevalónak tartom.


Én is úgy gondolom mellesleg, hogy az emberek átlag életszínvonala nem drasztikusan rosszabb, mint 2008 óta. Inkább úgy vélem, hogy a közhangulat rossz, az egyszerű emberek számára amúgy semmit sem jelentő számok miatt, amik miatt elhiszik, hogy rossz a sorsuk. De lássuk be: az életünk kényelmesnek mondható. Igen, annak. Mert elég akár a szomszédos Romániába elmenni - amikről az itt írogató némelyek úgy mondják magabiztosan (megint csak a számokra alapozva), hogy lehagyott minket, hogy sosem látták -, ahol a főutak is murvával vannak leszórva, ahol földút van mindenütt, 30 kilométer a leggyorsabb haladás, nincs térerő, de sok helyen még áram sem, a közvilágítás pedig csapnivaló. Ugyan személyesen nem láttam, de a szüleim beszámolója lesújtó képet adott.

Az ottani felnőtt férfiak 80%-a külföldön dolgozik - gyakorlatilag nincs család, akit ne érintene.


Mi azért körbe vagyunk véve komfortbeli eszközökkel. Én azt gondolom, az emberek hangulatán múlik, milyen az ország megítélése. És ebben az élőkörnyezet sokat számít. Ha azt látja, hogy nőnek ki az épületek a földből, szép, színes iskolák, szobrok, parkosítás van, elhiszi, hogy jól él - mert ez is egy összetevője annak.


-----------


Kedves 15:20-as válaszoló!


Azért, mert Kelet-Magyarországon semmilyen feltétel nincsen meg ehhez. Sem nagymennyiségű képzett munkaerő, mert - amit ne érezz személyes sértésnek, nem azt mondom, hogy te sem vagy az - többnyire itt jellemző az alacsony iskolázottság. Nincs meg az infrastruktúra, például maguk az utak. E kettő miatt a gyárak nem itt alapítanak, hiszen munkaerőt is kellene hozniuk, és az infrastruktúrát is ki kellene építeniük.

És kétséges, hogy az ott élők miatt mennyire lenne tartós bármilyen fejlesztés, vagy csak kidobott pénz.

2013. júl. 13. 16:21
 22/24 anonim ***** válasza:
Én szombathelyi vagyok, tudom én, hogy nem egy év lenne Kelet-MO fejlesztése hanem több, de akkor is kezdeni kell vele valamit mert egy ilyen kis országon belül nem szabadna nyugat és kelet között ekkora ellentétnek, különbségnek mutatkozni.
2013. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A 15:20-as voltam.
2013. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Pedig ez nehezen áthidalható. Még Berlinen belül is érezhető a kelet és nyugat közötti különbség, pedig Európa legerősebb gazdasága, és annak fővárosáról van szó.


Ahogy pedig keletre haladunk, mindinkább szegényebb a környezet. Kelet-Magyarországról a határt átlépve Romániában még siralmasabb kép fogad minket. Sokban növelné a magyarok önbecsülését, ha látnák. De így volt ez már száz éve is. Romsics Ignác történészprofesszor írt egy szinte minden pontot figyelembevevő elemzést a térségről a '20-as, '30-as évekből, a közmegvilágítást, az 1000 főre jutó rádiókészülékek, autók számát, a csecsemőhalandóságot és írástudást, az érettségizettek számát, az átlagbért és minden egyebet összehasonlítva, és ugyanazt a képet adta ki, mint ami ma is jellemző: Csehország gazdagabb, mint Lengyelország és Magyarország, Magyarország gazdagabb, mint Bulgária és Románia. De még Csehszlovákián belül is gazdagabbak voltak a csehek, mint a szlovákok. És Magyarországon belül is gazdagabbak a nyugati megyék, mint a keletiek. Nem csak régió szintjén, de országon belül is a kelet elmaradottabb tehát, mint a nyugat.

Már a Monarchián belül is a galíciai részek voltak a legnyomorúságosabbak, és az osztrák, cseh területek a leggazdagabbak.


Egyszerűen ez így alakult ki. Hogy miért, azt lehet fejtegetni. De nem újkeletű, évszázadok óta így van.

2013. júl. 15. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!