Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az új BTK-ról?

Mi a véleményetek az új BTK-ról?

Figyelt kérdés

Szerintem sok a pozitív változás benne.


PL:

-egyes esetekben 12 év lett a büntethetőségi korhatár.

(Mondjuk én ezt jobban kiterjeszteném minden esetre nem csak egyes esetekre)

Legsúlyosabb büntetésük 4 évig tartó javítóintézeti nevelés lehet.



-halmazati vagy összbüntetés leghosszabb időtartama 20-ról 25 évre emelkedett,az életfogytig tartó szabadságvesztésnél 20 helyett már 25.


-A jelenleginél szélesebb lesz a jogos védelem lehetősége, például, ha valakit éjjel, vagy fegyveresen, vagy felfegyverkezve, vagy csoportosan támadnak meg, valamint, ha valakinek a lakásába éjjel, vagy fegyveresen, vagy felfegyverkezve, vagy csoportosan törnek be, továbbá, ha kertjébe fegyveresen hatolnak be. A támadás elhárításáért nem csak akkor jár majd büntetlenség, ha fennállt a személy elleni támadás veszélye, a jogalkotó szerint ugyanis egy fegyveres észlelésekor nem várható el a védekezőtől, hogy meggyőződjön róla, a behatoló mi célból tart magánál fegyvert.



Szerintem valamivel normálisabb , mint a régebbiek.

Ezt az egyet jól csinálta a kormány.


Már ez is valami.


Személy szerint szigorúbbra alkottam volna egyes pontokat.



2013. júl. 1. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

valahol meg lehet nézni a módosításokat? sajna a net.jogtar.hu szerint nincs hozzá jogosultságom :)


[link]

2013. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pro Patria ***** válasza:

Minden pontjával egyetértek, és szükségesnek tartottam már eddig is. Kiemelek még egy általad kifelejtett pontot: minősített esetnek számít, ha idősek vagy fogyatékosok sérelmére történik a bűnelkövetés.

Eddig a védtelen özvegyek "könnyűprédák" voltak. Eddig egy 12 éves késelhetett büntetlenül. Eddig ha betörtek hozzád, és a kutyád széttépte, téged vontak felelősségre.


Végre normális szabályozás van, ami figyelembe veszi a jelenkort. Mint ahogy támogatom a családon belüli erőszak, és a drogfogyasztás szigorúbb büntetését.

2013. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!