Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van ugye most ez az új BTK....

Van ugye most ez az új BTK. Miszerint megölhetem azt aki rám támad. Ennek személy szerint nagyon örülök, már rég be kellett volna vezetni ilyesmit. Na de, egy kérdés jöhet?

Figyelt kérdés

Na szóval: Én E.S.P. viperát tartok önvédelmi célból az autómban elrejtve és ha kiszállok, majd sétálva folytatom az utamat akkor is magammal viszem. Tehát mindig van nálam vipera. De ez ugye illegális.


Na tegyük fel, hogy sétálok barátnőmmel és mondjuk 2-en megtámadnak. Akkor én az illegálisan magamnál tartott viperámmal megölhetem mindkettőt és nem kapok semmilyen büntetést?



2013. jún. 29. 16:45
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

"25/30"-as 74%-os hozzászóló felfogta.


Igen jól mondod, nem ítélnek el a jogos önvédelemért, a fegyvertartásért igen, de az egy külön dolog. 2 ítélet helyett "csak" egyet kapsz. a fegyverbirtoklásáért. Senki sem mondta, hogy ez jó dolog. A lényeg ahogy az ügyvéd is mondta a videóban .(megnézte egyáltalán valaki?)


A jogtalan fegyverbirtoklás nem tesz jogtalanná egy jogos védelmet, ezzel szemben nem lesz jogos egy jogtalan fegyverhasználat attól, hogy jogosan volt a birtokodban, tehát hiába van neked engedélyed lőfegyverre, ha nem volt jogos a használata.


A viperáért amúgy valóban nem kapna hatalmas büntetést (ha az első eset), Érdemes más fegyvert választani természetesen.

2013. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogják önvédelemnek venni, ha egy késsel támadnak és te egy illegális fegyverrel lelövöd.
2013. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

68%-os kötekedő :D


Amikor elküldtem a jogszabályt, akkor biztos voltam benne, hogy a jogszabály eme részét be fogod nekem idézni és azon fogsz pattogni, hogy beleírták, hogy "élet kioltására nem alkalmas" :D


Nem kell jogásznak lenned a szövegértéshez pedig:


"jogtalan támadás megelőzéséhez" a megelőzés azt jelenti, hogy a támadás nem történt meg. Pl fenyegetően elindul feléd az ember és ki is jelenti, hogy meg fog verni, de nem ütött még meg. Te tudod, hogy ha megüt, akkor annyi, mert erősebb. Ekkor te előveheted a gázpisztolyt elijeszteni, vagy meg is lőni, mivel nem halálos. Sőt 8 napon belüli sérülést se okoz ha nem 1 méteren belül lövöd szembe.


Ha a kertedben ólálkodnak, te rájuk szólsz, hogy húzzanak el, erre fenyegetővé válnak, akkor seggbelőheted őket a gumis fegyvereddel.


A két kulcs szó: "megelőzés" és "elhárítás"


Vágod a különbséget?

2013. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Mind1, nekem nem hiszel oké, nem baj ha valaki ostoba. De az ügyvéd is hülyeségeket mond a videóban? hm?
2013. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Hát ostoba inkább te vagy, ha egy ilyen világos szöveget nem tudsz értelmezni, nem érdekel az ügyvéd mit mond egy gagyi videón, mert ő nem jogalkotó. Nem fogják önvédelemnek venni, ha a házadban valaki késsel támad és te fegyverrel gyomron lövöd, olyan fegyverrel, amit nem is tarthatsz.
2013. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
csak a szituációt ismétled, de az érveimet nem tudod cáfolni. vita lezárva.
2013. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

"nah mutassátok akkor azt a jogszabályt ami megmondja, hogy kizárólag legálisan tartott fegyverrel védheted meg magad :)


most elmegyek filmezni, mire visszajövök kíváncsi vagyok megtaláljátok e. (nem nem az arányosságra vagyok kíváncsi)"


Még te magad is belinkelted, te über ostoba.

2013. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

majd valaki más helyretesz most már. nekem dolgom van.

inkább élvezd a vakációt!

2013. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Utána googlizol, te nagy okos.
2013. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Miért bonyolítjátok túl ezt a kérdést?


Ha ESP viperát tartasz önvédelemből, megvédheted magad vele.

Védheted a támadást vele. Mondjuk ököllel ütnek feléd, lecsaphatsz a kezére, de ha bezúzod a fejét akkor már túllépted az arányosságot. Ettől függetlenül mindkét esetben felelsz az illegális támadó eszközért.


Ez a jogszabály azt érősíti, hogy

ha PÉLDÁUL

késsel

és/vagy éjjel

és/vagy hárman vagy annál többen támadnak rád közterületen akkor ha valamelyik felé fordítod a kését és a szívébe szúrod, nem kaphatsz érte semmit. Vagy előkaphatod a LEGÁLIS önvédelmi eszközödet és akár közelről szemen lőheted, megúszod.


Az a változás, hogy eddig ha

fegyverrel

és/vagy éjjel

és/vagy csoportosan(3 vagy több)

megtámadtak, akkor nem okozhattál életveszélyes vagy halálos sérülést. Értsd: Meg akartak ölni szamurájkarddal egy csapatból akkor max megüthetted őket vagy védhetted a támadást vascsővel.


Remélem így érthetőbb :)

2013. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!