Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van ugye most ez az új BTK....

Van ugye most ez az új BTK. Miszerint megölhetem azt aki rám támad. Ennek személy szerint nagyon örülök, már rég be kellett volna vezetni ilyesmit. Na de, egy kérdés jöhet?

Figyelt kérdés

Na szóval: Én E.S.P. viperát tartok önvédelmi célból az autómban elrejtve és ha kiszállok, majd sétálva folytatom az utamat akkor is magammal viszem. Tehát mindig van nálam vipera. De ez ugye illegális.


Na tegyük fel, hogy sétálok barátnőmmel és mondjuk 2-en megtámadnak. Akkor én az illegálisan magamnál tartott viperámmal megölhetem mindkettőt és nem kapok semmilyen büntetést?



2013. jún. 29. 16:45
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

"nem illegális fegyveren kIvöl megvédheti magát bármivel."


pont fent írtuk, hogy nem számít, hogy legális vagy illegális e a fegyver ha jogos volt az önvédelem és nem lépte túl az arányosságot.

2013. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
32%
Hogyne számItana, hogy illegális, gondolod ha egy Kalasnyikovval védi meg magát, nem büntetik meg?
2013. jún. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

látszik, hogy nem érted.


Megtámad 3 cigány este pisztolyokkal (vagy csak gázpisztoly, de te ezt honnan tudnád)


Te pedig behenteled őket AK47-el.


Nem ítélhetnek el azért mert megölted/sebesítetted őket a gépkarabéllyal.


Viszont azért elítélnek, hogy egy illegális lőfegyver volt nálad (és lőszerek) sok évre.


Érted a lényeget?

2013. jún. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
0%

#13

Te nem érted.

Aki töltött illegális fegyvert visz az utcára azt semmilyen körülmények között nem fogják felmenteni semmi alól. Sőt még terrorizmust is a nyakadba varnak függetlenül attól hogy ki fogta kire a fegyvert először. Talán el kéne olvasni a változásokat nem pedig beleképzelni azt amit a cs-ben láttál.

2013. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
De értem, viszont nem Igy szül a törvény, hogy bármivel megvédheted magad és ez a kérdés. A kérdező arra volt kiváncsi, hogy büntetlenül megölhet e önvédelemből, illegális fegyverrel valakit. A válasz nem, megfogják őt is büntetni.
2013. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

nah mutassátok akkor azt a jogszabályt ami megmondja, hogy kizárólag legálisan tartott fegyverrel védheted meg magad :)


most elmegyek filmezni, mire visszajövök kíváncsi vagyok megtaláljátok e. (nem nem az arányosságra vagyok kíváncsi)

2013. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
0%
Te hülye vagy, teljesen egyértelmű, hogy nem lehet illegális fegyverrel megvédened magad, amikor annak a tartása is büntetendő.
2013. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

ha ostoba vagy akkor legalább nézz utána. okoska.


hallgassad meg az ügyvédet inkább:


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J4-q..


5 perc 50 másodpercnél.


azért még mindig várom tőletek a jogszabályt. hülyézni könnyebb mint bizonyítani igaz jogászkáim?

2013. jún. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

"A törvény ismeri a megelőző védelem fogalmát, de előírja, hogy csak olyan eszközzel lehet vagyontárgyakat és terményt védeni, amely emberi élet kioltására alkalmatlan. Ellenkező esetben a megtámadott, azaz esetünkben a meglopott felet terheli minden felelősség a következményekért. Ilyenkor az a kérdés is másodlagos, hogy ugyan mit keresett az elkövető egy másik ember portáján, s miért szedett éjnek évadján uborkát ott."


Gondolom az illegális fegyverek beletartoznak az élet kioltására alkalmas eszközökre.

2013. jún. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
a kérdésben nem terményt és/vagy vagyont védünk, hanem emberi életet.
2013. jún. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!