Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pontosan mire gondolt gyurcsán...

Pontosan mire gondolt gyurcsány, amikor ezt a mondatot kimondta a száján?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenki látta már azt az ominózus beszédét amit a közelmúltban produkált, amiben azt mondja, hogy: "Mert öszöd óta, a demokratikus koalíció sok-sok híve tudja, hogy az igazság és a tisztesség, az a mi oldalunkon áll."

Rég volt már ez a beszéd, gondolkoztam hogy tán rosszul emlékszem rá? Kihagytam valamit? De meghallgattam újra, és nem, továbbra is botrányos. A kérdésem az, mire gondolt ez az ember? Hogy állhat a tisztesség az ő oldalukon öszöd miatt? Egyáltalán hogy kerülhet ez a 2 szó egy mondatba? Nem utolsósorban, mégis mit tapsolt ezen a "tömeg"?



2013. jún. 28. 22:33
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Valóban elfogult vagyok. És rendben, ezek a szavak valóban jól hangoznak így leírva, de azt tudomásul kell venni, hogy ő most egy pártkezdeménynek a vezetője, amit kis túlzással be lehet sorolni az ellenzékbe. A népszerűsége leginkább attól nőhet neki, hogy a fideszé csökken, de ez mindig így van, nem azért lett a fidesz sem 2/3-os most mert olyan baromi jó programjuk volt, mert a szavazók döntő többsége biztos vagyok benne, hogy el sem olvasta azt, hanem mert csináltak egy jó kampányt, hogy jaj csak legyen meg a 2/3 és akkor jó világ lesz, kijavítják az mszp sok hibáját, máskülönben nem megy..

És megint ez megy, olyan mint egy partravetett hal, és arra vár, hogy visszadobják őt a szavazók a vízbe, a politikai vezetésbe, és elkezdi ócsárolni orbánt, mert sokan ki vannak rá akadva, és most erre piac van, erre vevők az emberek. Szóval kissé túlzás erkölcsi magaslatokba emelni gyurcsányt, ő most csak csinál egy kampányt, érdekes eddig szavát nem lehetett hallani, most meg egyre közelebb van a választás, most beindult a kampányipar. De a legtöbb ember teljesen őrültnek gondolja őt, és véleményem szerint Te is elfogult vagy, mert az egész beszédéből, amiben volt sok hülyeség meg paradoxon (lásd: kérdésem), kiemelted ezt a részletet, és erre alapozol minden továbbit. És ő volt a legnagyobb megélhetési politikus, most meg az ellen prédikál.. Nem lehet arra kenni, hogy a párttagok voltak a hibásak, ellene mentek stb.. Nézd meg orbán pártját.. Ott mindenki (1-2 kivétellel) egyöntetűen szavaz, még az olyan megosztó kérdésekben is, mint a dohányzás tiltása, korlátozása. Meg is büntetik pénzzel azt, aki a párt ellen szavaz (törvénytelenül). De az is lehet, hogy nagyon jól titkolja hogy ő jót akar, csak nem tud pártot vezetni. Akkor minek alakít pártot?

2013. jún. 29. 14:39
 22/23 anonim ***** válasza:

Megmondom neked őszintén, hogy nem különösebben követem a beszédeit, így az ócsárolásra nem tudok mit mondani.

Nem emelem erkölcsi magaslatokban, már csak azért sem, mert Machiavelli óta tudjuk, hogy ez a kettő nem fér össze, kizárólag a védelmembe veszem azért, mert az indokoltnál jobban támadták, és gyakorlatilag megsemmisítették a személyiségét. Itt lenne fontos az árnyaltabb kép.

Nem vagyok elfogult, azért emeltem ki ezt a részletet, mert az egyöntetű utálat mellett szükségtelen érvelni, kizárólag a másik oldalt kívántam megvilágítani, hogy tisztuljon a kép. Magam is leírtam, hogy keményen felelős az MSZP politikájáért, ezt egy másodpercig nem vitattam.

Megélhetési politikus? Erre a cáfolatot megtalálod az idézet szövegrészben.

A Fideszt az MSZP-hez hasonlítani nem szerencsés, mert az MSZP ereje magában a pártban van, nem hiába indíthattak különböző jelölttel választásokat, míg a Fidesz maga Orbán, abszolút a befolyása a pártban, és nélküle valószínűleg a Fidesz sem szerepelhetne úgy, ahogy. Ha nagyon aprólékosan olvasod a nyilatkozatokat, a cikkeket, akkor feltűnik majd, hogy minden arra vezethető vissza, hogy Orbán hogy dönt, mi az elképzelése, és milyen iszonyatosan rettegnek tőle. Az MSZP korántsem egyetlen személy körül forog, hanem megvannak a kulcsemberek, akik a háttérből irányítják a történéseket, jóval szabadabb a belső politikai élet, ennek köszönhető a Gyurcsány által emlegetett "egymással f'szkodás" is.

A szavát pedig jóformán egyik ellenzéki pártnak sem lehet hallani, főleg olyanoknak nem, akik annyira elenyésző részt képviselnek az ellenzékből, hogy a média ügyet sem vet rájuk. Bajnairól is csak azért hallunk sűrűn, mert a Fidesz a folyamatos ellen-kampányával hírbe hozza, amúgy nem hallanánk a nevét.

2013. jún. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Joe Makepeace ***** válasza:

"látták, hogy mit csinált a Fidesz a Bokros-csomag eredményeivel. "


A magyar k**va nagy dilletáns jobboldali politika összesen ennyit tud egyébként. Az idióták azt sem vették észre, hogy a stabilizációs (Bokros)-csomag azért kellett 1995 tavaszán, mert az előző évben hatalomra jutott Horn-kormány nem tudott másképpen mit kezdeni az eszement AntaLL meg BoroSS kormányok által okozot károkkal! Aztán a Horn szinte könyörgött 1998-ban hogy most ne b**sszuk el amit végre kín keservesen a NÉP kemény nélkülözéseivel, és lemondásaival együtt elértünk, erre a birkák rászavaztak a Fideszre meg az istenverte Torgyánra!

Aztán mikor már kellőképpen elcs**szték az egész országot, és ellehetetlenítettek benne mindent és mindenkit, akkor még képes volt a "nemtúlnagypolitikus" Medgyessyvel is választást nyerni a baloldal! Ott elsősorban Viktorék vesztettek, nemis annyira az MSZP nyert! Aztán jött az eszement osztogatás, mert már muszáj volt az embereknek adni is valamit Orbánék ámokfutása után! Aztán jött Gyurcsány, meg Bajnai, előbbiben a jobboldal mindmáig emberére akadt keményen ezért akarják kikészíteni, amúgy ő aztán tényleg a NÉP érdekeit nézi, simán lesz**rhatná már ennyi szemétség után ami őt érte az egészet, neki meglenne a pénze (a saját sikeres cégeiből, nem a népnyúzásból, mint Viktor bátyánknak), és mégis megpróbál kiállni a szegények, az elesettek mellett! Aztán jött 2010 és Viktorék ismét, és mi lett? Hadd ne részletezzem azt a rombolást amit végeznek/végeztek/és még fognak végezni 1 kemény éven keresztül a dilettáns f**ságaikkal! Nincs idő holnapig sorolni a szaraikat, amik miatt még az ET is mostantól figyelni fogja az országot, hogy az amúgy saját k**vára "nemzeti" kormányunk mikor rabolja ki ismét a saját Népét!

Aztán még jó ha nem kapnak jövőre kétharmadot megint...

De ha szerencsére nem, és jön az ellenzék, akkor mi lesz?

Kérnek 2 évet hogy helyrehozzák valamennyire az előző kormány által okozott károkat, majd jön a birka 2015-ben és közli, hogy nem tudtak semmit tenni a káosz fölszámolásáért, és mennek vasvillával a TV-székház, meg az ATV-épület, meg ki tudja még hova, fölborítják az autókat, randalíroznak, rombolnak, gyújtogatnak, mindenki hibás lesz, meg még mindíg mondani fogják, az "emútnyócévet", amivel a Fidesz és a maffiája folyamatosan takaródzik, de hogy csak egyvalami égbekiálltó aljas szemétséget említsek: trafikmutyi (már megpróbálják élét venni ezzel a "nemzeti dohánybolt" dumával, mert tudják hogy messzire mentek, tehát tulajdonképpen a Nemzet nevében tettek tökre családok megélhetését, k**va "nemzeti" módon)!

Egy évvel a választás előtt már kemény (baloldali ELLENZÉKET(!) lejáratókampánynak kell folynia tényleg emberek???!!!), és még mi mindent fognak tönkeb**szni ezalatt a röpke 1 év alatt... ne legyen igazam csak sajnos vannak tapasztalatok! Úgy látszik sokmindenki nem tanul semmiből! KI a birka?????????

2013. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!