Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye jól gondolom ezt a...

Ugye jól gondolom ezt a fiatal szavazókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szerintem abszolút nem reprezentatív az ezen az oldalon írogató fiatal jobbikos szavazók tábora, az egész ifjúságra nézve. Van egy valóban erős mag, úgynevezett szubkultúra, akik támogatják őket, de a fiatalság összességében több közvélemény kutatással kimutatva leginkább liberális, baloldalinak tudható. Tehát valóban ezen az oldalon túlsúlyban vannak a jobbikos fiatalok de ez abszolút nem tekinthető a teljes táborra nézve egyértelműnek.

2013. jún. 27. 18:24
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Valóban abban igazad van, hogy én sem értek egyet mindenben, ami az elmúlt 23 évben történt: pl. privatizáció (állami gyárak felszámolása, külföldi kézbe adása, az ország szegényedése, szűk réteg hirtelen meggazdagodása. Ami jó volt, hogy megpróbáltunk elindulni a kapitalista demokráciák irányába, határok leomlása (Schengen), Unióba való belépés (hosszabb távon eredményes lehet), külföldön szabad munkavállalás, nem terheli adó a külföldről beérkező termékeket. Mindent összevetve én még is maradnék a második általam felvázolt út mellett.
2013. jún. 27. 22:00
 22/35 anonim ***** válasza:
90%
Az egyetemen, ahova én jártam mielőtt lediplomáztam a csoporttársaim kb. harmada jobbikos volt, harmada fideszes és harmada lmp-s. Mszp vagy más szóba sem jött. A Jobbik ciki, de titokban sokan kedvelik. Az LMP nem annyira ciki, kicsit trendi, de nem mindenkinek alternatíva, inkább menekülés a markáns húzás elől. A Fidesz az egy biztos pont amibe nehéz belekötni egy fiatalnál, de egy idő után unalmas és kiábránduláshoz vezet. Az MSZP talán a gazdasági sulikban népszerűbb.
2013. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
46%
Kedves kérdező. Tartsd tiszteletben ha valaki pl. a Jobbikkal szimpatizál, hiszen ahhoz kellett a Te oldalad töketlensége is, hiszen az emberek ösztönösen abban bíznak akiktől rosszat még nem kaptak vagy nem ismerik milyen a hozzáállásuk hatalmi helyzetben. Máshol már az EU felbomlását emlegetik, itt még mindig a bűvkörében éltünk, mert csak kaptunk. Majd amikor adni kell, pl. földet, akkor lesz a szájhúzás. Mintha nem kaptak volna eleget eddig is.
2013. jún. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
38%

Szabad munkavállaláson kívül semmi nem jó ezen az űton.

Mellesleg külföldön is csak egy szolga leszel,ha nem nagyobb mint itt...Egyedül tudsz világot járni...Bár most is sok helyen vízum kell...

Ide viszont jöhet a tőke,megvehet mindent és mindenkit,te pedig csak egy elnyomott leszel...eheted a mérgezett szemetet,hallgathatod az agymosást a tv-ben és élheted a neoliberális hányadék erkölcstelen életet,ahol a melegség trend és lassan már elfogadottabb is,a lenézés és a kirekesztés mindennapos közönnyel társul,a kizsákmányolás pedig magától érthetődő...nem elég az elnyomás,még a maradék föld és víz is kell neki,és ez nem valami szar jobbikos maszlag...Sajnos a globális szar felé sodródásból Mo. se maradhat ki.Talán ha a Holdon lennénk,akkor lenne elég távolság,bár van aki már ott is vesz telket... :(

2013. jún. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
46%

"Mi akik megéltünk egy s mást , Jobbik szimpatizánsok lettünk."


Igen, aki nem Jobbikos, az a luxusnegyedben lakik, amíg ti kenyérért küzdötök az elnyomó cigánysággal a gettóban. Lol, persze.

2013. jún. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
95%

Én inkább azt veszem észre, hogy a mai fiatalság liberális, ennek ellenére nagyrészt jobbikos.

Hogy erre mi a magyarázat? Szerintem az, hogy nincsenek már értékek, minden összefolyik, minden ugyanolyan és elmosódnak az ideológiai határok. Lazán és könnyedén veszik a dolgot, nem érdekli őket az ideológiai ütközés a saját életvitelük és a párt elvei között, amit támogatnak, mert ha érdekelné őket bármiféle ideológia, akkor már nem lenne meg a vagány lazaság, az már olyan nyomi lenne, ha komolyan vennék a becsületet, a gerincességet és elvek szerint élnének.


Egyik 19 éves ismerősömnél hitleres és jobbikos képek vannak kipakolva Facebook-on, egy másik albumban pedig 40 cannabis-os, vodkás, félmeztelen csajos, whiskey-s kép van kirakva és ő személy szerint minden hétvégén diszkóban tombol, hányásig issza magát és olyan életet él, mint egy átlag züllött fiatal. Na, a legtöbbjük ilyen.


És még a cigányok is fontos szerepet játszanak abban, hogy jobbikosok legyenek.

2013. jún. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

25*


Tudod,hogy nem erről van szó.


Nem feltétlen luxusnegyedben ,elég ha egyszerűen olyan környéken él ami nem fertőzött, lényegtelen ,hogy gazdagok vagy középosztálybeliek lakják.

Valószínű te is ilyen környékről származhatsz a hozzászólásod alapján.


Sokuknak fogalmuk sincs a dolgokról.


Épp ma olvastam , hogy 170 milliót költ az állam a mi adónkból ,hogy felújítsa Szombathely chicagói negyedét.

A dologtalan , lusta semmit érő emberekét.

Ez közgazdasági szempontból nagyon ,de nagyon rossz befektetés.

A mások , hogy semmit nem fog érni ,mert 3 hét múlva olyan lesz , mint felújítás előtt:)


A dolgozó , becsületes embereknek mikor újítsa fel az állam a házát?:D

2013. jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
22%

Ez a hozzáállás a legviccesebb: mások többre vitték, mint a putriban lakás, ezért az ő véleményük nem számít. Na ez nem így van.


Ha mondjuk van az országban NAGYON erős becsléssel, csak a kerek számok kedvéért 1m cigány, abból a problémások megkeserítik mondjuk 2-2,5m magyar életét, akiből 1,5m választópolgár is, akkor azt olyan súllyal kell a választások és a döntéshozások során kezelni. 1,5m ember problémája 8m számára pontosan 20% körüli súllyal kerüljön mérlegelésre.


Elegem van már ebből a nevetséges radikális érvelésből, hogy amiért van 20%-nyi magyar, aki szív, ezért MINDENKINEK mindent félre kell tennie és csak az ő bajaikra koncentrálni. Na nem. Majd ha a 100%-t érintő népsport adócsalást, a nyugdíjrendeszer fenntarthatatlanságát meg az egészségügyet lerendeztük, akkor esetleg jöttök ti.

2013. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Elegem van már ebből a nevetséges radikális érvelésből, hogy amiért van 20%-nyi magyar, aki szív"


Persze , ők ugyebár nem emberek.

Hadd szenvedjenek ,megérdemlik ,bűnös egy nép a magyar megérdemlik ,ugye?:)


Amíg nem érzed,nem tapasztalod rendszeresen ezt a problémát addig nem fog érdekelni.


Vagy ,ha nem segítesz akkor legalább ne kezd el az embereket provokálni a tolerancia , rasszizmus meg a hasonló témákkal.


Ez a cigánykérdés összefügg az általad felsorolt problémákkal is.

Nagyon nem mindegy az eltartottak mennyisége.

2013. jún. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Nem feltétlen luxusnegyedben ,elég ha egyszerűen olyan környéken él ami nem fertőzött, lényegtelen ,hogy gazdagok vagy középosztálybeliek lakják.

Valószínű te is ilyen környékről származhatsz a hozzászólásod alapján."


Látod, látod. Megcáfolsz, aztán bizonyítasz. Kötött már belénk (3-4 barátommal voltam) cigánybanda és verekedés is volt. De ugyan úgy találkoztam már "fehérekkel", akik csak kötözködni jöttek hozzánk, és ők sem álltak meg bunyóig. Mindenkivel volt rossz tapasztalatom, akkor mit csonáljak? Utálja mindenkit, és menjek Japánba, sárgák közé, és utáljam az egész europid rasszt?


"A dolgozó , becsületes embereknek mikor újítsa fel az állam a házát?:D"


Újítja. Amúgy meg nem sokszor, de az előre nem látó devizásokért elég sokat kaparnak (persze sikerek nélkül). Plusz most szedték ki adósságaikból a fideszek településeket. És az a 170 milla nem túl sok a 3 ezer milliárdhoz, amit a jobboldal nyomnélkül eltüntetett.


De mindegy, a lényeg: a szegénység és a nyomor a bűnözés melegágya. Nézd meg a legszegényebb régiókat, ott nagy többségben van a cigányság. Régi bánya és gyárvidékeken, amit a rendzserváltáskor egy az egyben felszámoltak és magyart és cigányt munka nélkül hagytak. Nem a bőrszínük meg a kultúrájuk miatt bűnösznek, hanem az anyagi helyzetük miatt. Nem lehet minden gondot, és egy kb 15%-os pártot egy kisebbség "köré" építeni. Ennél azért bonyolultabb a helyzet.

2013. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!