Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az a cigány, aki...

Szerintetek az a cigány, aki cigány származású vagy az aki cigány életmódot folytat? Esetleg, aki annak vallja magát?

Figyelt kérdés

Vannak cigány származású emberek (például egy nagyszülő cigány), de ők már asszimilálódtak, külsején nem látszik, teljesen úgy élnek, mint a magyarok.


És vannak magyarok, akik a cigányokhoz asszimilálódtak, átvették az ő életmódjukat.



2013. jún. 13. 12:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Jó kérdés..ugye vannak olyan esetek, amikor egy cigány pl teljesen magyar módra él, pedig külsőre meglátszik a származása , de az emberek nem akarják vagy tudják elhinni. (komolyan tapasztaltam már ilyet) Én pl őket is cigánynak tartom, mert a származásuk az. Akkor vannak azok a cigányok, akiken kevésbé látszik a származása , de az esetek többségében én meglátom, ha valakiben "van vonó". Őket is cigánynak tartom, vagy félvérnek tippelem.. A cigányokhoz asszimilálódott magyarokról már kettős véleményem van: egyrészt persze tisztában vagyok azzal,hogy magyarok, de mivel viselkedésileg oda húznak, valahol besorolom őket a putrisok közé is. 22/l (magyar)
2013. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Akinek az egyik szülője cigány (ergó félcigány) azt én még cigánynak (is) tartom, főleg ha abban a körben is mozog, közöttük él. De szerintem, akinek csak az egyik nagyszülője az (azaz negyedrészt cigány) , az már annyira nem releváns, főleg ha nem is látszik rajta, és nem is úgy él. Ők magyarok szerintem, persze érdekességként megemlíthetik ők maguk, hogy van cigány felmenője, de szerintem az ilyet pont nem szokták annyira hangoztatni.
2013. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!