Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az a cigány, aki...

Szerintetek az a cigány, aki cigány származású vagy az aki cigány életmódot folytat? Esetleg, aki annak vallja magát?

Figyelt kérdés

Vannak cigány származású emberek (például egy nagyszülő cigány), de ők már asszimilálódtak, külsején nem látszik, teljesen úgy élnek, mint a magyarok.


És vannak magyarok, akik a cigányokhoz asszimilálódtak, átvették az ő életmódjukat.



2013. jún. 13. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván a származás számít. Ha én pl. eszkimónak vallom magam, attól még nem leszek eszkimó. Még ha nyersen megeszem egy fókát, akkor sem.
2013. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Származást kell nézni.
2013. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Az en szememben az a cigany aki ugy el es viselkedik mint egy cigany!
2013. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak az a cigány aki cigány származású és úgy is viselkedik.
2013. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Cigány az, akinek az a származása.

Aki a ma divatos szóhasználat szerint "cigányként" él, az nem cigány, hanem hanyag, lusta, semmirekellő, senkiházi, utálatos, környezetére és/vagy megjelenésére igénytelen munkakerülő, aki ahelyett hogy keresztbe tenne akárcsak két szalmaszálat inkább várja, hogy a szájába repüljön a sült galamb.


Ugyanez a helyzet a paraszt szóval is. Aki földművelésből él, az a paraszt. Aki bunkó módon viselkedik, az nem paraszt, hanem tahó, bunkó, ostoba állat és szinonímái...

2013. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a származás a döntő, mert akkor mondhatnánk, hogy Magyarországon van 2 millió német, fél millió szlovák, fél millió délszláv, 1 millió kun és jász stb. Ezeket a számokat túlzónak érzem, mivel nagy volt az asszimiláció az utóbbi évszázadokban, így a lakosság 90%-át inkább magyarnak tekintem.
2013. jún. 13. 13:19
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Akinek az a származása azok szenyezikbe a fehérek dns ét.
2013. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Cigány az akinek apja és anyja is cigány.

Fél-cigány az akinek egyik szülője fehér másik cigány. (azért fehéret írok mert ha nem magyar hanem horvát a fehér része akkor is ugyan az a végeredmény)

Az pedig akinek anyja vagy apja fél cigány és apja vagy anyja fehér az fehérnek számít.

Több kombináció szerintem nincs.

2013. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

A származás nem számít.


A származás csak azoknak az embereknek fontos, akik mást nem tudnak felmutatni.

2013. jún. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sz1u ***** válasza:
93%

13:02 Kolompár Achillesz és a 13:04-es kommentelő


Szerintetek (a teljesség igénye nélkül) pl. Petőfi, Liszt, Bartók...stb, de Hunyadi Mátyás is magyar volt-e?


Vagy elméletetek csak a cigányokra vonatkoznak?



Kérdező!


Bele kell nyugodnunk, hogy mindenki olyan nemzetiségű, amilyennek vallja magát!

2013. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!