Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A börtönökben milyen arányban...

A börtönökben milyen arányban vannak cigány származású elítéltek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nincs hivatalos nyilvántartás, de biztosan léteznek különböző becslések.
2013. jan. 1. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az SZDSZ megtiltotta a nyilvántartást, Amerikában, ahol kicsit régebb óta van demokrácia, ott nyilvántartják a származást.


Az arány bőven 80% fölött van becslésem szerint, de ez nyilván nem hivatalos.

2013. jan. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs statisztikai adat a származást vagy etnikumot illetően, így nincs pontos adat.

De állítások szerint a 70-80% az elítélteknek cigó.

Ez elég kemény szám, tekintettel arra hogy a teljes lakosságba 10-12% az arányuk.

2013. jan. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
96%
De cigány-bűnözés az nincs! :D
2013. jan. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"De cigány-bűnözés az nincs! :D"


Erre az volt a válasza egy jogvédőnek, hogy azért felülreprezentált a cigányok száma a börtönökben, mert a bírónők és bírók rasszisták: sokkal megengedőbbek egy magyarral, míg a cigányokat azonnal börtönbe küldik.

Tehát a bírák a felelősek az arányért.



Nem vicc. Tényleg ezt mondta. :)

2013. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Találtam egy régebbi kutatást:

[link]


Ezek szerint kb fele.

Bár ki tudja, hogy ez mennyire hiteles.

2013. jan. 1. 23:16
 6/8 anonim válasza:
100%
Nem vagyok rasszista, ezt előre leszögezem. De mi a francért szeressem azokat, akik engem is utálnak?! Ezért nem tudom megérteni a NAGY cigányvédőket. Egyébként én is simán el tudom képzelni a 80%-os arány. MO népességének 20%-a cigány? Ezek mikori adatok? Múlt századiak?
2013. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Az egész, miért vannak a cigányok kisebbségben?



Mert a többség börtönben van.

Na ezeket az állatokat kell támogatni.

2013. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 viktorvarga ***** válasza:
73%
a spanom börtönőr...80-90% cigó van bent,gusztustalan agyhalottak mind.és magyarországon szerintem a gyerekeket is beleszámitva a lakosság 50%-a kokeró:(..."persze mert a maygar is lop"...hátigen csak nem vernek agyon idős embereket napi szinten,nemveszikel más értékét,nem élősködnek más embereken....stb áááhhh
2013. jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!