Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a felvidéki címer mit akar...

Ez a felvidéki címer mit akar ábrázolni? Ebből valamelyiket magyarnak szánták?

Figyelt kérdés

[link]

A Nyitrai járásnak (Nitriansky kraj) a címere...

Egyik István királyra hasonlít (Szent korona, bár egyen kereszttel, illetve kettős keresztes pajzzsal), de akkor miért lenne szőke?!

Másik, akit az első lebaltáz, ősmagyar akar lenni vajon?


Bocsánat ha egyértelmű lenne, de ez mit akar ábrázolni?


2013. jún. 4. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok hasonló városi, vármegyei, családi címer van. Azok a törökök (pogányok) feletti győzelmet jelenítik meg. Gondolom ez is.
2013. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ozmium42 ***** válasza:
Szent László és a kun vitéz?
2013. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem Nyitrai járás, hanem Nyitrai kerület, elnézést!


1. és 2.: Lehetséges... végülis a Szent László - kun vitéz története is egy keresztyén-pogány harc... nekem megmondon őszintén eszembe se jutott volna :)

VISZONT: a cserhalni csatának mi köze lenne a Nyitrai járáshoz???

2013. jún. 4. 18:54
 4/6 Dick Esmen ***** válasza:
Szent László legyőzi a kun harcost,vagy Szent István legyőzi Koppányt.Esetleg IV.Béla.
2013. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Melyiknek van köze Nyitra környékéhez?
2013. jún. 4. 19:46
 6/6 Pro Patria ***** válasza:
Szent László nagyon sok - akár felvidéki - templomi falfreskón is szerepel, Mária, és a tizenkét apostol után a 14. legelterjedtebb névadója volt a magyar templomoknak. Ráadásul az ő fegyvere volt a balta. De hogy az ő harcát ábrázolja-e, vagy egy ízléstelen kreált címer nyilvánvaló utalással (a mongol magyarokat legyőzi az ősi szlovák kettőskeresztet pajzsán viselő keresztény szlovák István. mert hallottam már ilyeneket is, ahol nincs múlt, ott csinálnak), azt nem tudom. Szlovák nyelven is utána akartam nézni wikipédián, de nem ad leírást a címer eredetéről és jelentéséről - mely ha új kreálmány, úgysem lenne őszinte.
2013. jún. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!