Szerintetek lehetséges, hogy a Csallóköz valamikor visszakerüljön Magyarországhoz?
"Az a probléma, hogy az átlag mélyliberális nem érti a nemzeti összetartozás intézményét, az etnikai határokra épülő államszerkezetet, illetve nem ismeri hogy a határok (úgy mint a mi esetünkben is 1920-ban) nem végérvényesek!"
Milyen intézménye van a nemzeti öszzetartozásnak? Számomra nem jogi kérdés a magyarságom, milyen jog vonatkozik vagy kell hogy vonatkozzék erre?
etnikai határokra épülő állam? ez azt jelenti, hogy ahol etnikum van, ott állam is van, és ahogy változik az etnikum, úgy változik az állam is? pl: hazánkban most rengeteg India, Kína, stb. lehetne?
az államhatárok sosem véglegesek: köszönöm, pontosan ezért butaság ez a kérdés, mert ez csak egy jogi helyzet, ettől én még nem leszek se jobban, se kevésbé magyar
azt hiszem egy revizionista és egy non-revizionista között az lehet a felfogásbeli különbség, hogy non-revizionista a nemzettel azonosul, a revizionista az országgal azonosul, ez hatalmas különbség
Én jobboldali, nemzeti érzelmű vagyok, de én sem támogatom a határmódosítást.
Ez csak egy háború esetén lenne lehetséges, azon meg úgy is csak a magyarok veszítenének, főleg a helyi lakosság.
Elégedjünk meg a XXI. század adta szabadságjogokkal, sajnos ezekkel sem tudunk/akarunk élni igazán.
Nem lehetetlen.
„Gazdaságilag is inkább Pozsonyhoz kötődik a régió.”
•Mindig is kötődött hozzá.
Mellesleg ha abból indulunk ki, hogy Pozsonyból például úgy lett Szlovákia fővárosa, hogy 100 éve nem egészen 15 százaléka volt szlovák, szóval a többség úgy látszik nem lényeges tényező.
Elméletben lehetséges, gyakorlatilag nem sok esélyt látok.
Az az alapvető probléma, hogy Trianon igazságtalan volt, a világ leg igazságtalanabb döntésének mondható, amit valaha a nagyhatalmak elkövettek, tehát többről van szó mint határmódosításról. Viszont a mostani határokat a Párizsi békeszerződés (1947.február.10.) alakította ki, trinaoni diktátum alapján, tehát a Trianoni szerződés, nincs hatályban.
Az hogy 100éve volt, nem azt jelenti, hogy nem lehet megváltoztatni, de ehhez egy gazdaságilag és katonailag meghatározó erővé kéne válni a térségben, a nemzet túlnyomó részének illetve a politikai elittnek támogatni kéne ezeket a törekvéseket, külföldön sokat kéne lobbizni elsődelgesen a nagyhatalmak környékén, illetve az elcsatolt területeken élőknek autonómiára kéne törekedniük. Amíg ezek hiányoznka, és tulajdonképp minden hiányzik nincs esély a határ feülvizsgálatára.
Az európai folyamatok azt mutatják, hogy igen. Koszovó elszakadt, Katalónia nemsokára népszavazást fog tartani, Skócia már idén.
Székelyföldért is világszerte felvonulások voltak.
Kevésszer történik meg, de amikor ezt láttam a tévében, egészen mélyen megérintett. Úgy érzetem, hogy elindult valami.
Tibet és Ujgurisztán is törekszik - bár erre a világhatalmi tényező Kína miatt nem látok reális esélyt.
Az összes ilyen lépés, mint a kettős állampolgárság, és az autonómia, egy-egy lépcsőfok ehhez. És ezt a környező államok is pontosan tudják, ezért küzdenek, és zárkóznak el mereven még ennyitől is. De egy ilyen abnormális állapot sokáig nem maradhat fenn.
A folyó is visszaáll előbb utóbb a természetes sodrásába, akárhogy alakítják. Csak idő kérdése, mennyi idő alatt mossa ki ismét a medrét aszerint, ahogyan annak természetszerűleg lennie kell.
--------
Kedves 21:55
"Az adót pedig mindenki oda fizeti, ahol él. Aki a Csallóközben él, az oda fizeti. Az ottani helyi önkormányzatok intézik az ő ügyeiket, az ottani szociális rendszer látja el a nyugdíjasaikat."
- Tévedsz. Az adót mindenki a közös államkasszába fizeti, és onnan kerül visszaosztásra.
Kivételt ezalól az autonóm területek jelentenek (illetve azokon belül is van differencia), amelyeknek egyik jellemzőjük általában éppen az, hogy a pénzükkel maguk rendelkeznek. Nem véletlen, hogy Erdély autonómiája egyes román értelmiségiek körében is támogatott, mert jelenleg nettó befizetők, a pénzük a szegényebb régiókba áramlik át Románián belül az elosztáskor.
Emellett nem elhanyagolható a turisztikai, és kulturális érték. Valamint az, hogy a rajtuk élő magyarok nem használhatják anyanyelvüket, gátolva van az oktatásuk, és akár még az állampolgárságuktól is megfoszthatják őket.
Mindenki, akinek esetében ez csak lehetséges, éljen a saját zászlaja alatt. De nem elhagyva a szülőföldjét.
Azok, akik arabként, kínaiként ideköltöznek, ők önként döntöttek úgy, hogy elhagyják hazájukat. A határontúlra került magyarok jelenleg is szülőföldjükön vannak, és senki nem kérdezte meg őket, hogy akarnak-e más állam területéhez tartozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!