Lehetséges, hogy azért népszerűbben Magyarországon a baloldali intézkedéseket folytató pártok, mert túl alacsonyak a bérek?
egész európában így van, mint nálunk ! aki nem akar integrációt vagy védi a piacait, az szinte egész euben jobboldali ...
szovjet unióban minden az állam kezéb en volt, de az állam szovjet kézben volt ...
most annyi változott, hogy mindent tovább adtak ,ami állami volt, de nem annak aki felépítette vagy dolgozott vele, hanem egyenesen egy másik államnak ...
vannak átmenetek, de egyértelmű, hogy a német cég azért dolgoztat itt mert kevesebbet kell fizetni a magyar munkásnak és kevesebbet a kell adózni illetve több a támogatás ... Szóval ők abban érdekeltek, hogy a peremgazdaságok olcsóbban termeljenek ... munkanélküliség is ezt mutatja ... spanyoloknál a legmagasabb a munkanélküliség, románoknál pedig az egyik legalacsonyabb ...
Szerintem nem. Magyarországon szerintem a gulyáskommunizmus maradványa, hogy az emberek kedvelik az ilyen intézkedéseket. A mai magyar társadalom ezek közt nőtt fel, sok esetben úgy érezte, hogy akkor jobban élt, mint ma és úgy gondolja, hogy ha visszahozzuk annak a kornak az intézkedéseit, az akkori jólét érzete is visszatér.
Szerintem ha valakit leültetsz egy közgazdásszal, aki elmagyarázza neki, hogy azzal, hogy emelik a minimálbért, a szegényebb rétegek általában rosszabbul járnak (nem egyénenként, hanem összességében), vagy ha elmagyarázzák, hogy hogyan is működik ez a szabad piacnak nevezett dolog és, hogy miért fontos az emberek szabadsága (az ilyen intézkedések alól), akkor szerintem nem fogja ezeket támogatni.
Biztos vagyok benne, hogy az USA-ban rengeteg hajléktalant találnál, akit ha megkérdeznél közölné, hogy büszke kapitalista és Obama ...ja be a szocializált egészségügyi reformját. Kevesebbet, mint a társadalom átlagában, az biztos, de találnál ilyen embert.
Bár emellett biztosan hatása van az életszínvonalnak is, de szerintem az egyikből nem szükségszerűen következik a másik.
A fidesz intézkedései sem népszerüek.
És igazad van részben azért mert a szüleink aba nőtek fell hogy rohadt kizsákmányoló kapitalisták meg hogy amarika mindekit megszál és nyomorba taszit japánt megis szálta és Nyugat német ország is kapitalista lett most meg lássuk miken "nyomor van ott".
Másrészt meg sokal hangzatosabbak lehet szidni a multikat abankokat a zsidókat energia szolgáltatókat, és sok mindenki mást is .
Sajnos a jobb oldali lépések nem ijen népszrüek kivéva az adó csőkentéseket a tőbbihez vagy nem értenek és semleges vagy elenzik.
"Szerintem nem. Magyarországon szerintem a gulyáskommunizmus maradványa, hogy az emberek kedvelik az ilyen intézkedéseket. A mai magyar társadalom ezek közt nőtt fel, sok esetben úgy érezte, hogy akkor jobban élt, mint ma és úgy gondolja, hogy ha visszahozzuk annak a kornak az intézkedéseit, az akkori jólét érzete is visszatér.
Nagy nagy tévedésben vagy!
Nem úgy gondolja hanem jobban is élt a magyar társadalom a rendszerváltás előtti évtizedben.
Hogy mi a baj?
Hogy mi a szocializmus irányából nem a kapitalizmus irányába haladtunk hanem az imperializmus és a prekapitalizmus fanyar keveréke felé.
Ebben a formában nincs olyan nemzet a világon aki epekedne az ez irányú fejlődés iránt.
Lehet közgazdászokkal példálózni, de a nagy része lózungokat hadovál és a valódi problémákat elhallgatja.
Miért? Mert az eddig hatalmon lévők mind ugyan azokat a hibákat vétették a nyugati szél miatt. Ezért kevés az a közgazdász aki hiteles, hiszen hamar kiesik a mainstreamból.
"A fidesz intézkedései sem népszerüek.
De van ami az és van ami nem.
"És igazad van részben azért mert a szüleink aba nőtek fell hogy rohadt kizsákmányoló kapitalisták meg hogy amarika mindekit megszál és nyomorba taszit japánt megis szálta és Nyugat német ország is kapitalista lett most meg lássuk miken "nyomor van ott".
Tanulj egy kicsit.
Mi soha nem leszünk azzal a potenciállal megáldva.
1 A marshall segély.
2, Az 1950-1975 közötti soha nem látott társadalmi fejlődés amit a keynsenáriusi rendszer a kétpolusú világ alakított és amiben a nyugati gazdaságok társadalmai olyanná fejlődtek amilyenek ma. A 80as évek óta ott is esik az életszínvonal.
3, A nyugati országok egymás mellett növekedtek kevés fejlődési szint eltéréssel ami lehetséges volt. Ma amikor a mamutfenyő mellé akarsz ültetni, nem is értem hogy mit akarsz.
4, A nyugati országok kapcsolataira közel nem volt ennyire jellemző a nem létező szabadpiac stb stb, amit valljunk be hogy a fejlett országok számára nem kedvez.
Gyakorlatilag nincs rá példa hogy a 70-80as vévek óta lett volna olyan felzárkózó akinek sikerült volna úgy hogy liberális demokráciát követ és hogy szabadpiaci versenyben vesz részt.
"Másrészt meg sokal hangzatosabbak lehet szidni a multikat abankokat a zsidókat energia szolgáltatókat, és sok mindenki mást is .
Nem kell szidni, de látni kell hogy a magyar nemzetgazdaság sehova nem fejlődik miattuk.
Paradigmát kell váltani, ami nem azt jelenti hogy a multikat ki kel rakni, csak azt hogy nem kell őket támogatni és az elmúlt 20 év tapasztalataiból kiindulva nem kell hozzájuk nagy reményeket fűzni. Van nekünk a multik nélkül is kit, mit, fejleszteni.
"Sajnos a jobb oldali lépések nem ijen népszrüek kivéva az adó csőkentéseket a tőbbihez vagy nem értenek és semleges vagy elenzik.
Egy prekapitalizmusban nem a is lehet hasznos igazán ha csak nem nagyon körültekintően hajtja végre az állam.
Minden egyes lépésnek számolni kell a következményeivel, de nem a neoliberális lózung elvei alapján.
Ha a saját életemből indulok ki, akkor a válaszom nem.
Jómódban nőttem fel, jómodban kezdtem az életem és hithű balos voltam (párttag is). Gyurcsánnyal megszakadt bennem valami, akkor becsuktam szemem, szám, fülem és semleges lettem.
Egy ideje szegény, nyomorult vagyok és egyre inkább nacionalista és jobbos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!