Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az a rengeteg adó, amit...

Az a rengeteg adó, amit befizetünk, hova vész el?

Figyelt kérdés

Magyarország benne van a TOP5-ben a világ legtöbb/legmagasabb adójú országok között, de mire megy el ez a rengeteg adó?

A közlekedési eszközök szétesnek, a főváros egyes részei mint a lepratelep, fizetések a béka segge alatt, ÁFA a világon nálunk a legmagasabb, szinte mi vagyunk az 1000 adó országa.


Mégis mire megy el ez a pénz? Ausztriában kevesebb az adó, mégis fejlettebbek, Svédország dettó, mivel nálunk szinte svéd adórendszer van, ukrán fizetéssel....oké, hogy gazdaság is kellene, de rengeteg adót fizetünk....


Valaki elmagyarázná?



2013. máj. 25. 13:03
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim válasza:
85%

Van egy egyre szélesebb társadalmi réteg, aki úgy nőtt fel, hogy nem tudja mi az a munka,és a kötelesség. Nevezhetjük őket cigányoknak, de itt a cigány, mint jelző szerepel, ami az életstílust minősíti, és nem a bőrszínt. Van sok magyar is, de ha megnézzük kik állnak a postán családipótlék osztáskor sorban, kikkel vannak tele a börtönök, kik azok akiknek állandóan a rendőrség küldi a levelet, kik balhéznak részegen segélyosztás után, stb. akkor egyértelmű miért mondtam ezt a jelzőt.

Na az ő életüket mi fizetjük azzal az adónkkal, amiért mi a hónap első másfél hetében dolgozunk. Persze kifizetjük az ingyenes tankönyvet, az ingyenes iskolai étkeztetést, az szinte ingyenes tömegközlekedést nekik, a TB-t, a közgyógyra felírt gyógyszert, és még sok mást amit mi nem is tudjuk hogy létezik, de ők pontosan tudják, hogy jár, és hogy hol kell igényelni. Azzal együtt amit ők megigényelnek, illetve ingynesen igénybe vesznek, ott tartanak mint mi akik dolgozunk, és még fizetjük is a gyerek menzáját, a buszt, a gyógyszert, és a járulékokat.

A nyugdíjjasok ők már egyszer befizették azt, amit most visszakapnak, szóval ők összességében nem okoznak az adófizetőknek kárt.

Ez így is marad, amig valaki el nem zárja a pénzcsapot cigányéknál.

2013. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
68%

"ők annak idején milyen életszínvonalon tartották a saját nyugdíjasaikat. Elárulom: kb. kenyéren és vízen..."


Hát ez nem volt egy szép megjegyzés. Anyukám nyugdíjas, és amikor ő dolgozott, nagymamám kapott nyugdíjat, pedig ő aztán sosem fizetett nyugdíjjárulékot, miből is fizetett volna, mikor egész életében a földet túrta. Mégis kapott nyugdíjat, nem mondom, hogy sokat, de mennyit kapott volna? Akkoriban aki dolgozott, az sem úgy élt, mint a mai átlag, hogy mindennap banán meg túró rudi...

2013. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
73%
Na oké, de annak idején 2 forintért már kaptál egy gombóc fagyit, nem úgy mint most 100-szor annyiért...
2013. jún. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
70%

"Na oké, de annak idején 2 forintért már kaptál egy gombóc fagyit, nem úgy mint most 100-szor annyiért..."


Na igen, de a fizetésed sem volt pár ezresnél több...

2013. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
87%
A fizetésem 2900Ft volt, most 120000 (azóta is pedagógus vagyok, ugyanott).Nem nőtt annyiszorosára, mint a kenyér, tej, villamosjegy ára. Viszont akkor egy ócska kazettás magnó többe került, mint az egyhavi fizetésem...
2013. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
27%
Viszont az a pár ezres elég volt, amire kellett. Luxusra nem futotta belőle, de alapvető fogyasztási cikkekre igen. Matolcsy bácsi 47 ezer forintja most mégis mire elég???
2013. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
27%

"Matolcsy bácsi 47 ezer forintja most mégis mire elég???"


Majdnem pont 2x többre, mint az előtte kapott 28.500 forint.

Jah, tudom ezért dolgozni is kell, és nem csak a seggünket mereszteni otthon. Értem.

2013. jún. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
20%

"Majdnem pont 2x többre, mint az előtte kapott 28.500 forint.

Jah, tudom ezért dolgozni is kell, és nem csak a seggünket mereszteni otthon. Értem."


Ez csúnya öngól volt. Ha jól tudom, ez a munkanélküli járadék, miféle "dolgozásról" beszélünk hát? A 47 ezer az nem a minimálbér.

De ha már itt tartunk, oké, melózni kell. A magyar embernek természetesen, hisz a mozdonyszőke az elvből nem fog, neki úgyis minden jár. És, van munka? Nincs.

Erről pedig ennyit, ide egy pontot kérek.

2013. jún. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
26%

"a jól tudom, ez a munkanélküli járadék, miféle "dolgozásról" beszélünk hát? A 47 ezer az nem a minimálbér. "


A 28.500 volt a munkanélküli. A 47000 a közmunkás bér. Előbbieket hívják be közmunkásnak, és most kapnak majdnem 2x annyit. És bőszen fel vannak háborodva, mert az eddigi po:csmeresztés után duplaannyiért egy kis munkát is elvárnak.


Nincs itt semmi öngól, így pontot sem kapsz.

2013. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

"A 28.500 volt a munkanélküli. A 47000 a közmunkás bér."


Ez nettó kamu. Akik azelőtt 28500 forintot kaptak, azok kapnak most 47000-t. Lehet hogy a közmunkások is, de nem csak ők. Igaz hogy a pénz reálértéke csökkent, az infláció meg lassan a duplája lesz, úgyhogy mondhatni, a 47000-rel ugyanott vannak, min a 28500-zal, ha a régi áron lennének kaphatóak az élelmiszerek.

Arra azóta se válaszoltál, hogy aki dolgozni akar, az mégis hogyan tegye, amikor nincs munkahely. Vagy te tudsz nekik varázsolni pénzt? Akkor rajta.

Lepontozni pedig én is tudok, kaptad is a jól megérdemelt piros kezeket.

2017. jún. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!