Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az a rengeteg adó, amit...

Az a rengeteg adó, amit befizetünk, hova vész el?

Figyelt kérdés

Magyarország benne van a TOP5-ben a világ legtöbb/legmagasabb adójú országok között, de mire megy el ez a rengeteg adó?

A közlekedési eszközök szétesnek, a főváros egyes részei mint a lepratelep, fizetések a béka segge alatt, ÁFA a világon nálunk a legmagasabb, szinte mi vagyunk az 1000 adó országa.


Mégis mire megy el ez a pénz? Ausztriában kevesebb az adó, mégis fejlettebbek, Svédország dettó, mivel nálunk szinte svéd adórendszer van, ukrán fizetéssel....oké, hogy gazdaság is kellene, de rengeteg adót fizetünk....


Valaki elmagyarázná?



2013. máj. 25. 13:03
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
92%

"A nyugdíjasok 40 évig dolgoztak ebben az országban azért van még ország"


Hogy ez a téma mindig előjön...

40 évig dolgoztak, hűha. Az igen. És mi mit fogunk? Mi majd dolgozunk 50 évig, és nyugdíjunk sem lesz, annak ellenére, hogy mi is fizetjük a járulékokat. Erről ennyit.


Mielőtt nekem szegezed a kérdést: Már nincs nyugdíjas rokonom. Most vesztettem el nagyapámat. Rajongásig szerettem, mégis azt mondta, hogy az ő nyugdíját emeljék meg, hogy a fiatalok hogy élnek meg, az legyen az ő gondjuk ő lesz.arja...

2013. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
95%

"Na, ezt inkább hagyjuk. A mai nyugdíjasok egy része banánhéjat síkosított valami üzemben, mert a szocializmus nem tűrte a munkanélküliséget. Inkább adtak mindenkinek bért nem létező munkáért, csak nehogy be kelljen ismerni, hogy a munkanélküliség nem a kapitalizmus sajátja. Ehhez persze a hanyatló kapitalista nyugatról felvett hitelek szolgáltak forrásként... "


Így van. Sok helyen egy ember munkáját 5 csinálta, csak azért, hogy legyen mindenkinek munkája, addig sem megy lopni, vagy más bűncselekményt elkövetni és segélyt sem kell adni nekik.

2013. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
69%

Tessék, itt van a példája a 40 éven át országot építő mai nyuggerekről:


http://www.youtube.com/watch?v=YxmguL78Epg

2013. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
84%

"kell budáról pestre jutni ott van "


Engem pl. ez nem nagyon érdekel, mivel nem kell átjárogatnom!

És a mostani fiataloknak miből lesz majd nyugdíja?

2013. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
70%

"Sok helyen egy ember munkáját 5 csinálta, csak azért, hogy legyen mindenkinek munkája"


Igen, volt ilyen is. Most az 5 közül 2 és fél dolgozik, mint az állat, 2 nyomorog, mert nem kap munkát, fél pedig tízszer annyit keres, mint a többi 4 és fél összesen, közben meg röhög a markába, hogy az a 4 és fél a nyugdíjasokat teszi felelőssé mindezért.

2013. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
60%

pl ide:


[link]

2013. máj. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
87%
Azért az elég kemény, hogy a nyugdíjasok 40 évig dlgoztak és akkor most joguk van kiélvezni mindent :) Az egész hülyeség. A nyugdíjasok érdeke, hogy a gyerekeik, unokáik jobban éljenek, mint ők. Ez itt nem valósul meg ebben az országban. Egyébként 40 évig dolgoztak? És mi mit csinálunk mégis, verjük....? Az egész undorító. Kellenek a nyugdíjas szavazatok, ennek kárára a nyugdíjak emelkednek, a fizetések reálértéken stagnálnak, csökkennek. Szánalmas gagyi ez az ország, és elveszünk, ha minden így megy tovább. Pár 10 ezer ember miatt megy tönkre több millió! Már Romániában is beláttak dolgokat, amiket itt nem és ez a szánalmas...
2013. máj. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
76%
Sokan mondjátok, hogy 40 évig dolgoztak a nyugdíjasok. Ja igen, de összességében fel annyit sem, mint ma valaki a versenyszférában. Ha ismeritek a kommunizmus alapjait, tudjátok, hogy 2 ember munkáját 5 ember végezte kb., hogy legyen megfelelő foglalkoztatás. Nem lehet összemérni..
2013. máj. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
81%

"sokan mondjátok, hogy 40 évig dolgoztak a nyugdíjasok"


én inkább azt mondanám bejártak a munkahelyükre napi 8 órát ott lenni


amikor megkérdeztem a mamámat a kesztyűgyárba mennyit kellet teljesíteni napi 8 órába mosolygott egyet

ha napi 3 párt megvart GÉPPEL már fújjogak rá a kolegák

hogy "margitka megint 150% ig túlteljesítette a tervet lője le magát"

2013. máj. 26. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:

Én azon háborodok fel, amikor a nyugdíjasok az egyetemistákat támadják.


Szerintem a nyugdíjasok többségének le sem esik, hogy ők fizetik majd a nyugdíjat.

Engem meg nem érdekel, hogy 40 évig dolgoztak.

Én meg dolgozhatok akármeddig, nekem már nem lesz nyugdíjam, se boldog nyugdíjas éveim.....

2013. máj. 26. 09:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!