Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez normálisak?

Szerintetek ez normálisak?

Figyelt kérdés
[link] Érdemes elolvasni!!!!CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK!!!!
2013. máj. 16. 08:53
 1/7 Komplikato ***** válasza:
100%

Ha figyeled a híreket, ez a dolog csak egy kis része. A kormány fontolgatja a temetkezések koncesszióját. (Lásd trafik balhé!)

Ennek nyomán vagy pont ezért kötelezővé akarják tenni a koporsós temetést, azzal a dumával, hogy az urnás "sérti a halott emberi méltóságát". Persze egy koporsós temetés alsó hangon is 240-400.000 forint, urnás meg 100-150.000 és van aki azt se tudja kifizetni, de ez kit érdekel?

Annyira ráálltak a témára, hogy a Pesty nevezetű műmájer "oknyomozó" riporter csinált nekik megrendelésre erről egy könnyfakasztó 20-30 perces kis anyagot, hogy szegény halottakat miért nem szabad hamvasztani ...

Ez a törvény a fentiektől NEM függetlenül már azoknak szól, akik nem fognak tudni semmilyen temetést kifizetni, ha a többit sikerül törvénybe vagy tákolmányba foglalniuk.

2013. máj. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ami a hamvasztást illeti, régebben a katolikus egyház tiltakozott ellene, ma már teljesen elfogadott és ők is tartanak fenn templomokban urnatartó helyet, ami x évre meg lehet váltani, tehát kvázi a templom altemplomi része a "temető".


Jancsó filmben láttam, "Miki bácsi" úgy rendelkezett, ha meghal, a hamvait szórják a lovak abrakjába, hogy miután a pacik megeszik, a kedvenc paripáiban éljen tovább...

2013. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A belinkelt cikk egy kitaláció! Semmilyen mozsdatásról- borotválásról nincs szó a tervezetben!
2013. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pro Patria ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy én magam részéről mereven ellenzem a hamvasztást, mert szeretném, ha a családtagjaim, vagy akár én legalább ennyiben megmaradnánk, legalább a testük, vagy később a csontjaik, de megmaradnának fizikai valójukban, és nem szállnának el füstként, ténylegesen is _eltűnve_, a szó gyakorlati értelmében is _semmivé válva_, hiszen egy urnányi hamu az már csak por, az egyfelől már mennyiségében is sokkal csekélyebb súly, semmi formát nem ölt, csak ezerfelé szálló por, a kisepréskor egy része felröppen, egy másik része ott marad, ami az előző elhunytakból az alján volt, az belekeveredik, és mint olyan, eleve _megszűnik létezni_ ezzel a hozzátartozóm, csak egy kis halom föld marad belőle, amit szintén földbe tesznek. Ott eltörik az urna a föld nyomásától, kiszóródik, és ennyi, elvész, eltűnik, nem létezik több, sehogyan se, tehát én az egészet nem tudom elfogadni, de azt is ellenzem, hogy ne lehessen választási lehetőség. Viszont előre nem kongatom a vészharangot.


Ez a felháborodás viszont teljesen oktalan: eszerint is bárki eltemettetheti az eddigi módon a hozzátartózóját, ha ugyanúgy kifizeti a pénzt. Ez nem változtatás, hanem csupán egy egyéb lehetőség beillesztése, hogy ha(!) akarja, lehet így is. Akkor pedig...?

Én biztosan nem így fogom, de akinek ez könnyebbséget jelent, és akarja, miért lenne baj, ha van ilyen lehetőség _is_ számára biztosítva? Ez nem korlátozás, épp ellenkezőleg: bővítés. És aki nem fogadja el, annak mehet ezután is minden úgy, mint eddig.


Amikor II. József, a kalapos király rendeletbe hozta, hogy "a drága és hasznos" fakoporsók helyett durva zsákokban temessék el a holtakat, és mésszel öntsék le, gyakorlatias okokból, az ellen országos felháborodás volt - joggal. Az kegyeletsértő volt, és kényszerű. Ez ellen nem látom be, hogy miért.

2013. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor bemondta a híradó hogy koporsót adnak, de ásni a családtagoknak kell, én már elröhögtem magam. (kínomban természetesen.)
2013. máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3. Nem történelem órát kértem!!:)

És aki egy hamvasztást sem tud kifizetni mert a minimálbérből nem marad mit félre tenni,vegyen fel jelzálogot vagy mi a f*szom??Az országban élők 80%-a örül ha az a kis fizetése szűkösen kitart a következő fizetésig!!De biztos azért is támogatod ily módon mert még sosem álltál úgy anyagilag,hogy bármit is nélkülöznöd kelljen ami egyébként létfontosságú lenne!!!Gratulálok a "logikád"-hoz...

2013. máj. 24. 12:43
 7/7 A kérdező kommentje:

Komplikato! Itt arra megy ki a játék,hogy úgymond ne maradjon ember az út mellett!És lám megy nekik mert fokozatosan mindenkit belerugdosnak az árokba...

És még szégyen telibb,hogy a sok ökröt át tudják b*szni pl.: "rezsicsökkentés"... a multi cégek kevesebb pénzt tudnak beszedni,valóban kevesebbet fizetnek az emberek,de mivel a multi cégeknek kevesebb a bevétele ezáltal nem kell nekik annyi dolgozó.Ergo létszámleépítések sora és akkor örülhet a sok ökör akit be tudott palizni...:)

2013. máj. 24. 12:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!