Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez valóban igaz?

Szerintetek ez valóban igaz?

Figyelt kérdés

valamelyik nap azt hallottam hogyha nem lett volna a trianoni szerződés mára már teljesen asszimilálódtak volna a

nemzetíségek szerintetek ez igaz?


2013. máj. 6. 22:16
 1/7 Ozmium42 ***** válasza:
59%
Ha arról lennének híresek, hogy asszimilálódnak, akkor nem lett volna Trianon.
2013. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ha nem lett volna az első világháború 90 év elteltével még mindíg milliós számban lennének? megnéztem a teleki féle vörös térképet az is mutatja a pötyöket a nemzetíségi területeknél.
2013. máj. 6. 22:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Az ilyen soknemzetiségű birodalmak, mint amilyenné kicsiben Magyarország is vált a 19-20. századra, hosszabb távon fenntarthatatlanok és kormányozhatatlanok. Arra még csak-csak volt példa a történelemben, hogy egy-egy nép vagy népcsoport itt-ott beolvadt, felszívódott, de arra nem, hogy 10 különböző, részben nem is államalkotó nép beolvadjon. Lásd a Szovjetunió szétesését például!
2013. máj. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a politikától függ, amit folytattunk volna a 90 év alatt. A magyarok szépen tűnnek el a szomszédos országokban.
2013. máj. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat pedig nemrég olvastam pl a szlovákság budapesti és környéki asszimilálódását milyen gyorsan ment végbe gondoltam azért is teszem fel a kérdést és egyébként a teleki pál féle nemzetíségi térképen mik azok a pöttyök?
2013. máj. 6. 22:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem dehogy! Trianon elenére is maradtak határon belül kisebbségek (svábok, rácok, sokácok, tótok, horvátok na és persze a kihagyhatatlan zsidóság és cigányság).


Melyiküket láttad asszimilálódni?


Persze van amelyik csak csöndben tartja a hagyományait, de amint lehetősége nyílik rá, kiharcolja amit lehet. Pl. horvát kisebbségről ugyan nem hallunk soha a médiában, pedig van Magyarországon saját horváth általános iskolájuk, középiskolájuk, horvát bálok ezerszámra...csak csendben vannak és nincs velük semmi probléma, ezért nem tud a többség róluk.

2013. máj. 7. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben én szerintem a budapesti és környéki szlovákság és a többi nemzetíségek azért asszimilálódtak olyan gyorsan mert egyrészt főváros másrész jelentős fölényben települtek be magyarok a főváros és környékére egyszóval urbanizálódtak folyamatosan.mára még mindíg milliós számban lennének ezek a nemzetíségek?szerintetek?
2013. máj. 7. 15:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!