Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt a szocializmus...

Milyen volt a szocializmus gyerekszemmel?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem amikor erről az időszakról beszélgetnek a szüleim. Főként az akkori oktatási rendszer, illetve az úttörőmozgalmak, építőtáborok tetszenek. Sokan kritizálják a szocializmust, de tényleg olyan rossz volt?
2008. jún. 16. 12:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%

Amikor én még... zenével fűszerezett diavetítés (pps)


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
73%

"Kádár János pl. egész életében egy komfort nélküli szoba-konyhás viskóban élt"


Kádár egy rózsadombi villában élt. Igaz, hogy luxusvilla nem volt, de egy rendes 4-szobás kertes ház. Messze a komfort nélküli szoba-konyahás viskótól.

2010. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Cserje utcában, szemben a szabadon látogatható Szemlőhegyi kilátóval és presszóval, az utca és a ház előtti terület, nem volt lezárva, a kapuban csak 1 munkás őr (kormány őr) állt. Repülőre nem ült (nem kellett kormány gépet fentartani), de volt különvonata.
2010. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
22%

"Repülőre nem ült"


Közismert volt pánikos rettegése a repüléstől. Utoljára 1956-ban ült gépre kényszerből, ugyanis ki kellett mennie a Szovjetúnióba, hogy ott elvállalhassa a Júdás-szerepet. Ezt a hatalom miatt tette. Hatalomvágya erősebb volt mint rettegése a repüléstől.

2010. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
32%

Az idősebbek számára egyértelmű, hogy jobb volt az a világ. Ők mindig is azt fogják mondani, mert az ember legeslegjobb időszaka az a fiatal kor. Ez egyértelmű, gondolom nem kell tovább ragoznom.

0-30 éves korra tehet. Szóval hiába volt rosszabb az a rendszer, nekik akkor is az lesz a legjobb, mert ők akkor voltak fiatalok. Hidd el veled is így lesz, ha megöregszel. Lehet, hogy a jövőben sokkal jobb lesz majd az a rendszer, de neked akkor is ez a legjobb.

Itt most elsősorban nem a politikai indíttatás a lényeg.

2010. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
44%
Én 43 éve vagyok, a rendszerváltáskor 22-23 voltam. S utáltam azt a rendszert, pedig nem éltem rosszul akkor sem, szülőknek jó munkájuk volt, apám az akkori átlag 4-5-szöröset kereste, anyám "csak" a dupláját. Életem legkedvesebb pillanata a rendszer összeomlása volt. Utáltam a rendszer korlátait és hazugságait.
2010. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
47%

10× annyi volt a jövedelmed mint ma, de 10× kisebb volt a választék is.


Valahol az 5× ös átlagnál meg kellett volna állni!

2010. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
84%
Én már a vége felé születtem, személyes emlékem kb annyi h iskolaköpenyben kellett járni,apám gmk-zott, meg ilyenek.
2010. febr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
79%

Én a Kádár-rendszerben nőttem fel,illetve kezdtem dolgozni,ezután kb.1 évvel jött a gengszterváltás.

Nem lehetett külföldre,nyugati országba utazni,csak 3 évenként?Na és akkor mi van?Ma bárhova mehetsz,a világ bármely részére,csak éppen a nép 95%-a olyan szegény,hogy maximum Csepelig tudja megfizetni az utazást.

Arra emlékszem,hogy minden évben nyaraltunk(a gengszterváltás óta nem telik rá), nem volt éhező gyerek(most óvatos becslés szerint 60 ezer gyerek éhezik kis hazánkban),mindenkinek volt munkája,és nem történhetett meg,hogy a patkány munkaadó nem fizetett ki az elvégzett munkáért.

Az én életemet a gengszterváltás tette tönkre:előtte támogatták azokat,akik tanulni akartak.Volt olyan,hogy Szakmunkások Egyetemi Továbbképzője,ahova fel is vettek,de közbejött a kommunizmus vége és ez megszűnt,így nem lett diplomám(később,ahogy romlott a kisember helyzete,már nem volt rá lehetőség).

2010. febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Én az életem kb 60-65% éltem a szocializmusban , nekem viszonylag szerény jövedelmem volt de meg tudtam belőle élni. De jött a rendszer váltás nagy jövőt láttam benne ami a rendszerváltóink számára össze is jött, az ő jövedelmeik bőven elérik a nyugatit, nekünk a népnek sokszor csak az ígéreteik maradtak. szerintem mivel becsapták eléggé sokszor a képviseltjeiket pártoktól függetlenűl értem, valamijen a tetteikkel arányos büntetést érdemelnének, TISZTELET A NÉHÁNY KIVÉTELNEK HA VAN ILYEN !
2010. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!