Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az identitását mindenki maga...

Az identitását mindenki maga választja meg?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 05:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Még is milyen identitásról beszélsz, hiszen sokféle önérték képe éhet az embernek. Van ami az egyénbe már genetikusan kódolva van, van amit a szocializálódással alakul ki és van ami fejben dől el. Persze az a legritkább eset amikor ezek az alakító tényezők nem keverednek vagy erősítenek rá egymásra.


Szóval milyen identitás?

2013. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a politikai identitásra gondolsz, merthogy abba a kategóriába írtál, akkor igen, azt mindenki maga választja meg.
2013. ápr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
...bár a közvetlen környezete erősen befolyásolhatja, hogy mit hisz el és mit nem.
2013. ápr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

politika nézetét maga választja - ez esetben nem mondanám az "indentitást" idevalónak, inkább nézet, álláspont.

Az identitást - a szó igazi értelmében- szerintem nem választja az ember, hanem felismerheti az önmegismerési úton. Ez nagy, nehéz, életre-szóló emberi feladatunk.

2013. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja van az embernek egy helyi identitása,pl: tősgyökeres libapöcökfalvi polgár vagyok!

Van egy regionális identitása,pl: a Púphát régió a szűkebb hazám mert itt éltek és haltak őseim és az itteni tájszólásban kitűnően értekezek.

Van egy nemzeti identitása pl: zigazi magyar pahaszt vagyok ,aztakutyahétszázát oda meg vissza alulról mög felülről is és oldalról nem kevésbé ,annak aki meg meri kérdőjelezni!

Van egy vallási identitása pl: hű és ájtatos kaotikus vagyok őseimhez híven.

Van egy szakmai indentitása:én vagyok az aki jól meg tudja piszkálni azt a bizgentyűt amiért engem sok pénzzel szoktak megbecsülni azok akiknek egy ilyen kitűnő bizgetyűpiszkáló lankadatlan szolgálataira és szakmai hozzáértésére tartanak igényt.

Van egy társadalmi indentitása:mivelhogy teljesen hitelesen nyilvánultam meg eddig az emberek szemében ugyan az vagyok aminek tartom magam.


Mert ugye tarthatnám magam akár Napóleonnak is de akkor hiteltelenné válnék és akkor bizony joggal becsülne alul engem a társadalom környezetemben levő részecskéje.

Kár hazudozni és képzelegni mert minden látszik és minden észrevevődik sokkal hamarabb mint gondolnánk.


A politikai szemlélet(normálisan ,fölösleges elkötelezettség és emóciók nélkül) mindig is az élethelyzetből adódó perspektíva ,műveltség ,a józan paraszti megítélés és az ebből fakadó érdek és értékrendszer függvénye.

Ki mit választ azt szagol.

2013. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyira "választja", ahogy a szerelmi partnerét. Maga választja annyiban, hogy mások nem tudják előidézni, hogy az illető így vagy úgy döntsön; és nem maga választja annyiban, hogy az esetek többségében nem tudatos elhatározás történik olyan tartalommal, hogy "na, mától nemzeti radikális (komcsi, neokonzervatív stb.) leszek".
2013. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös kommentelő, a felsőbbrendű liberális identitásod része, hogy egy iszonyat nagy bunkó vagy!



Lenézed a becsületes, kétkezi munkából élő vidéki embert, aki nélkül neked nem lenne mit zabálni és a gép előtt halnál éhen!

A parasztság tartotta el és tartotta meg a magyarságot, te nagyképű hólyag!


Mintha Rákosi elvtársat hallanám, aki a "klerikális reakcióval mételyezett kulákokat" telepített a Hortobágyra.


Persze vannak gyökértelen kozmopoliták, sorstalan világpolgárok. Talán te is közéjük tartozol.

2013. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mint már említettem :"zigazi magyar pahaszt vagyok "


Talán az a gondod ,hogy le mertem írni és büszkén vállalom?

2013. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 PHP de kóder! ***** válasza:

Lenézed a becsületes, kétkezi munkából élő vidéki embert, aki nélkül neked nem lenne mit zabálni és a gép előtt halnál éhen!

A parasztság tartotta el és tartotta meg a magyarságot, te nagyképű hólyag!



Ha nem tetszik a rendszer, megvesszuk a (gyakrann sokkal jobb) kulfoldit, te meg nagymagyar paraszt ehen doglesz. na ehhez mit szolsz?

2013. ápr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire utálod a magyarokat, miért laksz Magyarországon?

Ja, a segílyt bezzeg fel tudod venni az általad lenézett magyaroktól, aztán vidáman mész bicskázni, rabolni.


India tárt karokkal vár téged és a hozzád hasonlókat!

2013. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!