Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen lenne most...

Szerintetek milyen lenne most Magyarország, ha 1989-ben a demokratizálódás helyett a "kínai megoldást" választja?

Figyelt kérdés

Kádár halála után egy Deng Xiaoping-hez hasonló reformer, gazdaságilag kapitalista, de ideológiailag kommunista pártfőtitkárt választanak.



Az 1989-es tüntetések alatt behívják a szovjeteket, de Gorbacsov azt mondja, hogy nem küld tankokat, mert mostantól minden kommunista országnak szovjet beavatkozás nélkül kell dönteni az ügyeiről.


A katonaság bevonul Budapestre és a Tienanmen-téri mészárláshoz hasonlóan szétlövi a demokratákat.



A kormány felszámolja a kádári gulyáskommunizmust, lengyel életkörülményeket vezet be, eltörli az 1988-as világútlevél törvényt és aláaknázza az osztrák, jugoszláv határt.


Ezek mellett viszont még intenzívebben rááll az államkapitalizmusra és beenged nyugati cégeket, üzemeket az országba, ebbe küldi dolgozni a magyar munkaerőt.


Ideológiai barátságpolitikát vezet be az NDK, Csehszlovákia, Bulgária és Románia felé, megígéri, hogy tankokat küld, ha a helyi lázadók megpróbálnák leverni a kommunizmust.



Szerintetek ha ezek történtek volna 1989-ben, mostanra milyen lenne Magyarország? Jobb vagy rosszabb mint most?



2013. márc. 17. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek igen radikális módszerek.

A kínaiak utazhatnak bárhova és átköltözhetnek más országa.


Én személy szerint a demokráciát másként építettem volna fel ,nem egy nyugati sablon , séma szerint ,hanem egyedileg.


Meg lett volna szabályozva.

2013. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rosszabb.


"Ezek mellett viszont még intenzívebben rááll az államkapitalizmusra és beenged nyugati cégeket, üzemeket az országba, ebbe küldi dolgozni a magyar munkaerőt."


Most is ez van. Jönnek be a cégek, aztán állami támogatással éhbérért dolgoztatják a magyar munkaerőt. Sőt, most már meg lehet lépni, hogy kirúgják az alkalmazottaikat, akiknek addig 80 ezres bért fizettek és közmunkásokat vesznek fel helyettük 47 ezerért, amit az állam fizet nekik. Kínában rosszabb a helyzet.

2013. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nem lett volna lehetséges.

Kelet Eu t a nyugati nagytőke buktatta meg, hiszen pld nekünk is 73% volt az állam adósságunk és semmi nem indokolta a mai viszonyokat nézve hogy így menjen végig a rendszervarázslás. Egyszerűen a globális kapitalizmus bontogatta a szárnyait és kellet a nyugatiaknak az olcsó munkaerő és a friss könnyen leigázható piac.

Ha Kínához csak sziluettjében akartunk volna hasonlót, már az sem lett volna lehetséges.

2013. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

" Kínában rosszabb a helyzet.



Sajnos ez nem igaz!

Lehet hogy Kínában jobban kihasználják a munkavállalókat úgy első ránézésre, de ha a Kínai árakat is nézed már nem is biztos.


De ami ég és föld!!!!


Hogy a mi gazdaságunk szerkezetének itt a vége a max ami elérhető és ezt már elértük a 90es évek végén, azóta pangunk! Mint amikor az utolsó fokozat áttétele lepörög.


Kína gazdasága meg még csak most alakul át produktívvá, inováltá, most kezd építeni a belső fogyasztásra (ahol a Kínaiak szerint nincs szükség a külföldi nagytőkére)


Teccen érteni mi is a helyzet?


Kína 5-10 éven belül messze hagy minket maga után.

2013. márc. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen beteg vagy. Idézem tőled: "szétlövi a demokratákat", és akkor itt kezdődik neked a demokratizálódás?
2013. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem lehet a két ország helyzetét, lehetőségeit összehasonlítani, Magyarország csak egy önmagában kis, jelentéktelen ország Európa közepén, nem pedig egy kontinensnyi méretű ázsiai hatalom.


Másrészt: a magyar társadalom többsége nem lengyel-román szintű nyomort akart 1989-ben, hanem nyugati életszínvonalat. Kádárék mögül is azért fogyott el a lakosság többségének hallgatólagos támogatása, mert a rendszer 1979-től kezdve már nem tudta biztosítani a korábbi viszonylagos "jólétet", hanem folyamatos életszínvonal-romlással járt.


Nem a rendszerváltással volt a baj, hanem azzal, hogy nem tudtunk élni a kínálkozó lehetőségekkel, hanem 2001 óta megint az ország újbóli eladósításának és a jövő felélésének útjára léptünk, akárcsak Kádárék az 1970-80-as években.

2013. márc. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Államkapitalizmus - ez egy USA prof. definíciója, amit a tökkelütött TGM-ék átvettek tőle. Szerintük csak a kap. lehet sikeres, ezért ragaszkodnak hozzá.


Diktatúra? Igen, olyan értelemben, hogy ott még mindig tilos megalázni és kisemmizni a szegény embert. Tehát nem SZABAD. Még magánbörtönt sem SZABAD építeni, mint nálunk... Ott biztos nem kapsz puskát az államtól, ha kisebbséghez tartozó gyerekekre akarsz lövöldözni...


A "Tienanmen-téri mészárlás" csak a tőkés-kapitalista médiában létezik.


Ők nem kasztosítták a társadalmat, nincsenek pl. közmunkások, a minimálbér mindenkinek, egyformán jár.


A közművek és a termőföldek kollektív és állami tulajdonban vannak. [link] Ez annyit tesz az életben, hogy az áramért harmada annyit fizetnek, mint mi, a foglalkoztatási mutatójuk meg 96%-os.


Nyilván ott is van sok probléma, de az még mindig egy haladó, egyenlősítő társadalom. Mi pedig már csak egy banánköztársaság vagyunk. Egy gyarmati ország, a sok közül.


Kemény munka folyik és az is igaz, hogy a nehéz munkakörülmények miatt, öngyilkosságok is történtek. Egy-két esetben. Míg nálunk a túlhajszolt sofőr elalszik, és halálba kormányozza a feketemunkásokat. Napirenden ugrálnak ki a devizások és fagynak a hajléktalanok. A magyar hatalom l9sz@rja...


A Foxconn "kényszermunka-táborban" pl. 700$-t keresnek - ez kb. 200eFt. [link]


Az az igazság, hogy Kínában ma is folyik a szocializmus építése, a munkásosztály nem adta fel az osztályharcot, ott vannak az üzemvezetésben és a kormányzásban. Az ottani lakosság 86%-a (!) elégedett a rendszerrel. [link]


Velük szemben, mi már '89-ben lefeküdtünk a Nyugatnak. Szó szerint [link] és képletesen is.


Kína több mintát átvett Kádártól, mert az Öreg olyan irányba akarta vinni a m. gazdaságot, amerre a Kínaiak az övéket. De már nem volt ereje hozzá. Pozsgaiék pedig mindent elárultak...

2013. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

700 USD "csak" 160eFt. Nem foglalkozom vele és kevertem is az EURO-val. Bocs!

Tehát Foxconn-nál csak százhatvanezer forintot keresnek.

2013. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

19:44

"...de az még mindig egy haladó, egyenlősítő társadalom. "


Miért lenne haladó az a társadalom, amelyik egyenlősít? :)))


Kína mellesleg homlokegyenest ellenkező irányban megy, hatalmas és egyre növekvő jövedelmi szakadék tátong a 19. századi szinten vegetáló százmilliós falusi tömegek és a high-tech nagyvárosokban élő milliók között.


Kínában 19. századi klasszikus kapitalizmus van, minimális vagy egyáltalán nem létező szociális hálóval.

Bár ezt a komcsi ködbe burkolt agyaddal aligha veszed észre...

2013. márc. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves #9!

Azért haladó az egyenlősítő társadalom, mert abban a lakosság többsége, optimális esetben mindenki emberhez méltő élhet. Szabadság, egyenlóség, testvériség! Ismerős? Nem is komcsi jelszó - távolról sem az. Egy szét-"privatizált", zsenikultuszos (tehát kirekesztő) társadalomban, a kap. perifériáján ilyesmi ép ésszel abszurdum.

A "komcsi ködbe burkolt agyammal" én biztosan nem fogok "klasszikus kapitalizmusról" (Drake kapitány kalóz vállalkozásának sokezer százalékos osztaléka) HADOVÁLNI a XXI. században. Ha nem tudnád, az a 2. gyarmatosítás korával egyszer 's mindenkorra véget ért: 1870 és az első világháború között kiépült a monopol kapitalizmus - és a tőkés világban ma is az van. Nálunk annak is legkötöttebb formája: állammonopol kapitalizmus.

Természetesen elképzelhető, hogy Kínában is felülkerekednek a "neoliberális" tkp. imperialista erők és ott is restaurálják elnyomó gépezetüket. Hiszen az osztályharc nem áll meg. Csak ez még várat magára: Tienanmen téri "mészárlás" 1989 júniusában történt. Korábban, mint a Magyar Banánköztársaság világgá üvöltése. 1989-ben TGM-ék (Orbán, Fodor, Békesi, stb.) még azt szajkózták: az USA úgyis gyarmatosítani fogja Kínát (és Kubát is). 24 év telt el - és most Kína gyarmatosít minket. De azért hallgassunk csak továbbra is rájuk! Nem igaz?

A kérdező alapvetően helyesen látja a dolgokat.

Amit Te írsz, az csak a mainstream media lapos magyarázkodása. A "rendszerváltás" - azóta nyilvánvalóvá vált - aljasságának, provincializmusának a leplezése. Úgy igaz, ahogy Antall József (Nyugodjék békében!) osztrák életszínvonal dumája. Neoliberális mese.

2013. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!