Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kettő közül melyik állást...

Kettő közül melyik állást választanátok?

Figyelt kérdés

1. Álmaim munkája, rendkívül változatos, élménydús. Fizetés nettó 170-180 körül, vállalva ezzel, hogy alacsonyabb színvonalon kell élnem, lemaradok a baráti kör anyagi helyzetétől, nem tudok menő autót fenntartani, később jön össze a lakásra való, stb.


2. Egyszerű, monoton, polgári munka, amit nem kifejezetten kedvelek. Minden nap ugyan az, élményfaktor: 0,0. Fizetés 280-300.

Cserébe könnyebben megengedhetem magamnak az élvezeti cikkeket, utazást, nagy kocsit. Nem kell annyira centizni a pénzt.


Előrelépés egyik helyen sincs. Ha belevágok marad amelyiket választom, és csinálnom kell.

Mit tennétek? Nagyon fontos!


2013. ápr. 19. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 5 éve hasonló döntés előtt álltam. Még a fizetések is stimmelnek, szinte forint pontosan. A 2. választottam. Nem szeretem a munkám, de gond nélkül élek. Viszont nem igazán vagyok boldog. Minden reggel unottan megyek be a munkahelyemre. Végül is nincs rossz életem, nem panaszkodhatok, de nem tudom jól döntöttem-e.


A saját életed döntését Neked kell meghozni. Én nem látom mi lett volna, ha az elsőt választom. Mind a kettő járható út, de mindegyiken vannak nehézségek.


És talán a legfontosabb tanács: Olyan csak a mesékben van, hogy "boldogan éltek, míg meg nem haltak". Szóval mindig, mindenkinek vannak problémái. Nem egyformák, de vannak. Ezt nem lehet megúszni. Tehát végül is mindegy melyiket választod. Szerintem.

2013. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

elsőt..

1."Álmaim munkáját" nem adnám el semennyiért.

2. a monotónitás lélekölő -nekem kell az élő, elven, érző lelkem, szükségem van rá, jobban mint egy tárgyra, kocsira.

3.nem kevés az első fizetés...ha egy barátnak az fontos, hogy az anyagi helyzetétől lemaradtam- az nem barátom. Az igazi barát megmarad.

2013. ápr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A másodikat. De mellette folyamatosan keresnék tovább, és amikor találnék olyat, ami minden tekintetben megfelel, váltanék.
2013. ápr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elárulnál egy picit többet a munkákról?

Akkor talán többet tudnék segíteni, és egy jó tanácsot adni!...


Nem értem ugyanis, hogyhogy nem lehet előlépni... Nem csak te nem látod, hpgy lehetne egyről a kettőre elmozdulni a pozícióból?

2013. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

ezek itt Kelet-Magyaroroszágon luxus fizetések, ha valaki már nettó 170-180-at keres az már a felső kategóriába tartozik (arról nem is beszélve mennyi a munkanélküli)


én a másodikat választanám

jelenleg 100-at keresek nettóba és élményfaktor 0.0

2013. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1. Személyi sofőr multi cégvezető mellett. Egész EU-ban utaznánk, külön hotelszoba, teljes ellátás, stb. Hetente más országban ébrednék.


2. Egyszerű középvezetői állás ugyanitt. Továbblépés azért nincs, mert érettségivel ez a legfelső betölthető pozíció a cégnél.

2013. ápr. 19. 16:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Természetesen az elsőt.
2013. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. ha személyi sofőr leszel, talán láthatsz érdekes dolgokat a főnököd életéből, amiből tanulhatsz, de egyébként nagyon unalmas munka lehet. Gondold el, ő elmegy tárgyalni vagy éjjel kikapcsolódni egy szórakozóhelyre, 5-6 órát neked meg várnod kell rá ott a kocsiban...


2. a középvezetői állás nem rossz fizetésileg, bár valóban unalmas, de talán másik cégnél kerülhetnél fejjebb is..


Nehéz a választás.


Hány éves vagy? Meddig kell döntened?

2013. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
Az első szabadnak tűnik, de valójában cseléd, akinek nincs saját szabad ideje, csak üres órái. De sokat lát és sok lehetőség mellet megy majd el (vagy észreveszi és megáll és kiszáll). A második biztos nyugis unalmas. A legjobb, ha a saját személyi sof♪9röd vagy, még jobb ha van saját személyi sofőröd.
2013. ápr. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A krdésedet ollvasva habozás nélkül az elsőt választottam volna. Egészen addig, amíg nem konkretizáltad az alternatívákat. Így már inkább a másodiknál maradnék. Szép a soförködés... egy darabig. Hamar bele lehet únni, egyfajta cigányélet csak, főleg örökkön másokra várni.

Brrr

2013. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!