Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak a Náci horogkereszt...

Csak a Náci horogkereszt tiltott jelkép vagy a hindu stb horogkereszt is?

Figyelt kérdés

Nah az a helyzet hogy az interneten btk-ban olvastam hogy a horogkereszt büntetendő jelkép.De azt nem írja hogy miylen horogkereszt náci,hindu,kínai stb.Melyiket büntetik ? És ha náci horogkeresztes karszalagba megyek az utcán, annyi különbséggel hogy nem náci horogkereszt lenne rajta hanem pl hindu swastika akkor megbüntetnének ?

Nem vagyok NS, csak szeretek polgárt pukkasztani stb


2013. ápr. 14. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A karszalagos dolognál megbüntetnek.


A keleti vallásoknál nem hordják karszalagon ezt a szimbólumot.

2013. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Az egyik erre, a másik amarra áll.


Nem olyan jópofa dolog ezzel polgárt pukkasztani, mert akinek meghaltak a nácik miatt a rokonai, ismerősei, nem éppen hiszem hogy jó emlékeket gerjesztenél. Egyszerűen, minimum parasztság lenne.

2013. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A szvasztika és a horogkereszt között különbség van, a kettő nem ugyanaz, ezért nincs kínai, hindu stb. horogkereszt.


A rendőri állomány jelentős része a keleti szimbólumrendszert valószínűleg nem tanulmányozta behatóan élete során.

2013. ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Figyeld, a polgárpukkasztás lényege pont az hogy az embereknél kiverjük a biztosítékot,meghökkentsük őket.
2013. ápr. 14. 15:09
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Itt most két olyan dolgot várnál el az utca emberétől, pláne egy rendőrtől, amire nem képes.


Hogy megkülönböztesse a náci horogkeresztet a hindu swastikától és hogy elismerje, ha tévedett. És ez neked gáz, főleg egy rendőrnél, mert annak bilincse és fegyvere van.

2013. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dick Esmen ***** válasza:
Csak a náci,de a rendőrök nagy része nem tud különbséget tenni.
2013. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
De akkor lehetőleg karlendítéseket is csináljál a bal kezeddel, hátha a rendőr kiszúrja 10 méterről, hogy nem a jobb kezeddel csinálod és akkor hátha nem büntet meg.
2013. ápr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Múltkor a Margitszigeten jógások szórólapot osztogattak, tele volt horogkereszttel. Szerintem csak akkor tiltott, ha nyilvánvalóan náci indíttatással hordja, terjeszti valaki.
2013. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyik sem tiltott.
2013. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Visszatetsző, hogy itt egyesek a rendőrök vélt, vagy valós tájékozatlanságára apellálva élcelődnek, mintegy rákacsintva a kérdező (aki szerintem egy 15 éves tini) szándékos provokációjára, ezzel jópofa flashmobnak tartva azt. A helyzet az, hogy a kérdező a szokásos gyáva, sunyi szélsőjobbos taktikával horogkereszttel szeretne mászkálni, aztán ha kérdőre vonják, elnyöszörögné, hogy csak a tokhárok iránti tiszteletből hordja, hát látják, már a Takla Makán sivatagban 3000 éve is temettek el embereket ilyen tetkóval... Persze. Közben meg (ha bedőlnének és békén hagynák), röhögne magában, hogy na, hogy megmagyaráztam a gyíkoknak, pedig én tényleg a kampósorrúakat akarom heccelni.... Viszont egy dolog maga a jelkép, és másik dolog az üzenete, és az a kontextus, ahogyan egy adott társadalomban megjelenik. Ha valaki itt karszalagra horogkeresztet tesz, 70 évvel több millió nyomorult ártatlan kivégzése után, arról nem fognak senkinek a hinduk az eszébe jutni, garantálhatom.
2013. ápr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!