Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vörös csillag, horogkereszt,...

Vörös csillag, horogkereszt, egyik sem vagy mindkettő?

Figyelt kérdés
[link]
2013. márc. 26. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem.
2013. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Kontextus függő.

Egy vörös csillag vagy egy horogkereszt önmagában nem ártalmas.

Ellenben mondjuk egy tömegben egy zászlón, uszító szövegek mellett már gond.

2013. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem értettem miért túlozzák el bizonyos szimbólumok jelentőségét.A vörös csillagot nap mint nap láthatta mindenki a tiltás ellenére a Che Guevarás,Lenines pólókon virítottak eszement egyetemisták által hordva.Engem akkor sem zavart ,nem érdekel a szimbólum sem az aki hordja.A horogkereszttel ugyanez a helyzet,kivéve hogy azt nem igen láttam semmilyen formában,max.tetoválásként ami a viselőjének bírt jelentősséggel.Tehát viseljen ,higyjen és mondjon mindenki amit akar,mert ez a demokrácia alapja.A diktatúra ott kezdődik mikor a hatalom a felsoroltakba beleszól,tilt ,előír.A kádár féle prolidiktatúra vagy a harmadik birodalom alatt mindez így történt.Ha valakit ezek a szimbólumok netán zavarnának ne nézzen oda.
2013. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén hogy nem tudom vajon tiltani vagy engedni kellene. Az álláspontom viszont az hogy vagy ez vagy az, de mind a kettőre érvényesen!
2013. márc. 26. 13:15
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egyiket sem tiltanám. Szeretném látni, hogy kik viselnék ha legális volna, szeretném látni, hogy mivel állok szemben. Az emberek is tisztán láthatnák, hogy kik vonulgatnak ilyen szimbólumokat viselve. Maguk a szimbólumok ártalmatlanok, de az azokhoz kapcsolódó ordas eszmék és azok kiszolgálói azok. Így nem az szimbólumot kell büntetni, hanem az embert, aki társának árt. Egyébként minden nap törvénysértés folyik, amikor kihoz a pincér egy Heineken sört, és az is sérti aki az utcán megissza aszt.
2013. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
*azt
2013. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Akkor ez hogyis van??

[link]

2013. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Első gondolatom az volt, hogy mindkettőt tiltani, de a fenti válaszolók igen meggyőző dolgokat írtak az engedélyezés mellett.


De amivel mindenképp egyet értek az az, hogy egy kalap alatt kellene őket kezelni. Vagy tényleg mindkettő legyen tiltott, vagy mindkettő legyen engedélyezett.

2013. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Akkor ez hogyis van??

[link]



Mire vagy kíváncsi?

2013. márc. 26. 13:50
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tiltanám egyiket sem. Derüljön csak ki ki az aki ilyeneket visel, és legyen miatta megbélyegezve.
2013. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!