Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a melegek fevonulhatnak a...

Ha a melegek fevonulhatnak a "meleg büszkeség" álarca mögé bújva, akkor miért nem lehet Magyar Büszkeség napját is szervezni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 12. 14:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Az első válaszadóval ne foglalkozzatok, ő csak egy provokátor, mindenféle önálló gondolat nélkül, egy bukott rendszer agymosottja. Pont ez a célja, hogy hergeljen titeket. Egyébként az ilyenek 100%-a nem végezte el az általános iskola mind a 8 osztályát, csak jó esetben 4-5-öt.

Köszönöm a válaszokat, de magyar büszkeség napja alatt nem március 15-ét, és a hasonló nemzeti ünnepeket értem, hanem ez egy különálló Magyar Büszkeség napjára vonatkozik. A kérdés nem uszító jellegű, csupán akíváncsiság vezérel, és érdekel mások gondolata is erről.

2008. jún. 13. 15:32
 12/17 anonim ***** válasza:
61%
Pontosan mire lennél büszke ezen a napon?
2008. jún. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk, hogy átéltük a történelem néhány súlyosabb viharát, és még mindíg nemzet maradtunk...ha úőgy tetszik nagy túlélők. Erre lehetne büszkének lenni, nem?
2008. jún. 16. 08:49
 14/17 anonim ***** válasza:
34%
És ezért te mit tettél?
2008. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
96%

Most mi van, a válaszoló kérdez?

Ez már inkább csak kötekedés nem?

Jó rendben, a magyarságra (sajnos) tényleg nem nagyon lehetünk büszkék, maximum magunkban. Mivel például más nemzetek nem azt nézik, hogy mennyi minden áldozatot hoztunk európáért és cserébe jól cserbenhagytak mindíg (ezt ma lúzerségnek hívják). Az örök vesztes ne legyen büszke, inkább halgasson. A magyarokról amúgy sem az önfeláldozóság jut eszébe egy átlag embernek, hanem pl. az elcseszet gazdaságpolitika, az európát végigkolduló cigányok, jobb esetben a gulasch.

Legyek büszke egy népre, aki 40 év kommunista diktatúra után önként és demokratikus választások után visszajuttatja a hatalomba a régi rendszer kiszolgálóit, hogy azok megszerezzék maguknak a teljes magyar nemzeti vagyont, és így európa legszegényebb államává tegyenek minket?

Hát erre tényleg nem lehetünk büszkék.

Én szeretnék, de nem megy.... talán 56' az utolsó olyan momentum a történelembe, amire büszkék lehetünk, de arra meg a mostani nemzedék már nemigen emlékszik.

2008. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Álljon meg a menet. Itt én kérdezek és nem te. Mások véleményére vagyok kíváncsi, szóval írj véleményt. De azt is megértem, hogyha nem tudsz hozzászólni ehez a dolgohoz.
2008. jún. 19. 08:43
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehetne Magyar Büszkeség napját szervezni, csak nem mindegy, hogy az miről szólna.


Amennyiben bármilyen rasszista v. olyan értelemben vett nacionalista mellékíze van, hogy bárki más népnél, nemzetnél, kisebbségi csoportnál, AKÁRKINÉL többre tartjuk magunkat, és ellenük kampányolunk, őket, szidjuk, őket bántjuk, tojást dobálunk, gyűlöletet szítunk, akkor határozottan ellenzem.



Amennyiben viszont az tényleg a magyar kultúra, a történelem, a nyelv, a szokások, a tájak, a magyar konyha, stb. stb.-re való emlékezés, a pozitívumok, az értékek kihangsúlyozása lenne, akkor teljes szívemmel mellette vagyok.



1 magyar, aki úgy büszke arra, hogy magyar, hogy szereti a nem magyarokat is

2008. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!