Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ilyen sokan szavaznána...

Tényleg ilyen sokan szavaznának megint a Fideszre?

Figyelt kérdés
Nem akarom kétségbe vonni a statisztikai hivatalok szavahihetőségét, de a munkám során az egész országot járom és ha a politika kerül szóba, legyen az egyszerü ember vagy értelmiségi, a Fideszre biztos nem szavaz. Akkor hól élnek azok akik 50%-ot hoznak nekik? Határon túl?
2013. ápr. 3. 21:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%

A Századvég hatalmas összegeket kap a Fidesztől, természetes, hogy nekik kedvező statisztikákat közölnek.

A Fidesznek évek óta van egy stabil szavazó bázisa, lehet, hogy csak őket kérdezik meg.

Én is elég sok embert ismerek, de csak egy vállalkozó van, aki rájuk szavazna.

2013. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

2011 előtt elég sok Fidesz hívőt ismertem ,ők többnyire átpártoltak a Jobbikhoz.

Én magam is nagy Fideszes voltam , de 2014-ben a Jobbikra szavazok.


Nem történt meg a rendszerváltás.A Fidesz már nem az a Fidesz ami volt.

2013. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Elég nagy a saját, és családom ismeretségi köre. De egy embert sem ismerek, aki rájuk szavazna. sőt, az ismerőseim közül is csak pár van, aki ismer 1-1 tuti fidesz fan-t. Úgyhogy a statisztikák valszeg baromi hamis képet mutatnak, mert nem létezik, hogy több száz ember közül (különböző társadalmi szinten lévők) alig van elvétve ember, aki rájuk szavazna.
2013. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is ugyanez a tapasztalatom. Nincs olyan ismeretlen ember, aki pár mondat után ne hozná szóba, hogy mennyire utálja ezeket, mennyire várja, hogy eltakarodjanak.


Nekem van egy magyarázatom, ami lehet hogy nem teljes körűen magyarázza ezt a jelenséget, de egy komoly részben igen. Nevezetesen arról van szó, amit sok helyen leírtak már, hogy a közvélemény-kutatás nem működik megfelelően a diktatúrákban (vagy akit sért ez a szó, a centrális erőtér rendszerében). Itt mindenki meg van félemlítve egzisztenciálisan, a kutató cég is, meg a kutatott ember is. A céget háttérbe szorítják, ellehetetlenítik, minimum nem kap állami megrendelést, ha az uralkodó pártra nézve rossz eredményeket hoz. És a jogbiztonság és az alkotmányosság teljes felszámolása után a polgár sem lehet biztos abban, hogy az adatai nem a pártközpontban landolnak-e. És ha igen, akkor ha legközelebb mondjuk tanári állást keres, nem fogja-e letiltani a nagyhatalmú Klebelsberg Központ. Tehát, jobb, ha mindenki beáll a sorba, vagy legalábbis rejtőzködik, nem tudja, nem mondja meg. Itt már csak az vállalhatja fel az egzisztenciája kockáztatása nélkül hivatalos fórumon a véleményét, aki fideszes. Tehát a FIDESZ messze felülreprezentált a közvélemény-kutatásokban.


Emlékeztetnék arra, hogy a Kádár-korszak vége felé is publikáltak már közvélemény-kutatásokat, és 88-ban, 89 elején még messze az jött ki, hogy az MSZP a legnépszerűbb párt, 90 körüli % őket támogatja. Aztán a 90-es választáson egész másképp lett. Vagy gondoljunk az első Orbán-kormányra, ahol sokkal kevésbé ment még ez az egzisztenciális megfélemlítés (bár Orbán már akkor is egész pályás letámadást hirdetett), mégis minden közvélemény-kutató 2002-ben Orbánék győzelmét jósolta, aztán az MSZP győzött. Ma pedig annál sokkal nagyobb lehet a közvélemény-kutatások torzítása.

2013. ápr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
* Bocs, MSZMP-ét akartam írni az előző válaszban.
2013. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%

Igen, nagyon igazad lehet.


Felháborító az egész. :( És mégsem történik semmi.....

2013. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem történik semmi, mert a háborúhoz (forradalomhoz)túl értelmessek vagyunk. A döntéseket meg elferditett igazságok alapján hozzuk. Mint a jelen adatok, amik a kérdést ihlették. És sorolhatnám a többi választások alkalmával igérteket.
2013. ápr. 3. 22:14
 8/29 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is hasonló tapasztalataim vannak a jobboldali ismerőseim között, tudok jó párat akik átpártoltak a Fidesztől a Jobbikhoz. Megrögzött fideszest csak párat ismerek.
2013. ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
47%
Én a Jobbikra szavaztam a szocikkal szembeni dühből, de kifújni látszik az ötletkosár, ráadásul a jobbikos településeken sem látok semmi érdemlegeset. Úgyhogy jobb híján visszatérek a Fideszhez, mert tetszik, ahogy a költségvetéssel fegyelmezettenbánnak. Még egy kis stabilitás és elindulhat egy pozitív spirál, csak nem győzzük várni. Most ezt nem kéne bolygatni szerintem.
2013. ápr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
60%

Én fideszre szavaztam annak idején.

2014-ben ha nem indulna a jobbik valami oknál fogva, és nem lesz olyan párt aki szerint az országban ideje lenne rendet teremteni, hogy az ember ne rettegjen attól hogy kirabolják, a kocsijából kirángatják és agyonverik.. akkor számomra marad továbbra is a fidesz. Inkább ők mint az mszp vagy bajnai... De remélem lesz jobbik mert rájuk szeretnék szavazni.. Ha már annyit elértek hogy nem hunynak szemet a bűnözések felett akkor megérte...

2013. ápr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!