Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Menekülj innen! Ki érez így?...

Menekülj innen! Ki érez így? Mit gondolsz errôl? Magyarországon már nincs jövôkép?

Figyelt kérdés

2013. márc. 27. 00:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelműen így érzem, hogy menni kell és minnél előbb. Se munkám se pénzem se házam se semmim sincsen csak hitelem 22!!!!! évesen. És őszintén megmondom mindent megteszek / tettem azért, hogy munkát találjak és helyre jöjjek anyagilag de egyre rosszabb. Ott tartok hogy két havi törlesztőt tudok fizetni és vége visz a bank amit ér. Élet az ilyen?? Nem gondoltam volna soha, hogy ilyen korán ennyi és ilyen fajta gondjaim lesznek. Felörlő érzés és már feladtam félig. Szégyen! Menekülnék ha volna rá módom.
2013. márc. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
én 18 éves vagyok de én is minél hamarabb elakarok menni innen mert itt nincs számomra jövõkép. Nincs munkahely, minden csak egyre drágul. Tudom hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés de sokkal jobb az életszinvonal mint itt.
2013. márc. 27. 01:09
 3/25 anonim ***** válasza:
35%

Én nem akarok elmenni.

Most ez a divat, hogy leírjuk milyen élhetetlen szar hely ez az ország, és ezzel igazoljuk a saját semmittevésünket vagy bénázásunkat. Mindig könnyebb másra kenni. Aztán örül mindenki mint majom a farkának, hogy londonban mosogathat.

2013. márc. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

Ehez képest kolbászból van a kerítés külföldön!

Gondolj bele itthon egy család durván keres havonta 240-250 ezer Ftot JÓ esetbe(Ugye egy nö egy férfi)

Kimész Németbe melózni az ember ott keres 450-500 ezer Ftot az két embernél ugye már 9 ezer -1 millió Ft abból már normálisan el lehet éldegélni hogy nem kell szükölködni!

És a kinti árak szinte ugyan azok!

2013. márc. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Életem legjobb döntését hoztam tavaly. Én nem magam miatt léptem le, én itt sem értem el se többet se kevesebbet mint otthon, de a gyerekeim több lehetőséget kapnak. Arról nem beszélve, hogy a környezetünk mennyivel kulturáltabb, tisztább, élhetőbb.
2013. márc. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
A mosogatással is többet érek mint itthon úgy hogy van munkám. Hiába van mire megyek? A számlák tornyosulnak... Milyen élet az,mikor azt kell eldöntenem, hogy eszem vagy számlát fizetek??!
2013. márc. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

"Aztán örül mindenki mint majom a farkának, hogy londonban mosogathat."


Az lehet haver, hogy Londonban mosogat, de megkapja a lehetőséget a továbblépésre (főleg ha egy épkézláb szakmával megy oda) és ha már kikupálódott szakmailag, nyelvileg, akkor nem kell neki örökké mosogatnia.

2013. márc. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Neki valószínűleg több százezer ft-os fizetése van ezért ennyire lenéző .
2013. márc. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 doboszoli ***** válasza:
95%
Én már nagy valószínűséggel nem megyek sehová, de mondjuk ha 25 évesen kellene választani a londoni mosogatás, és az itthoni négy órás sárgamellényes szemétszedegetés között(még akkor is, ha ez "tündérmesének" van kommunikálva), nem nagyon gondolkodnék a dolgon.
2013. márc. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

Én nem érzek így, és a barátaim sem (30-as korosztály). Bár nem lennék a mai tinédzser korosztály helyében, hirtelen sok változás érinti őket.

Lehet hitel nélkül is boldogulni, bérlakásban lakni, csak az nem menő a külvilágnak, de simán vállalható életforma, sok előnye van. Szerintem felelőtlenség volt például az első válaszoló részéről ilyen fiatalon hitelbe vernie magát. Ha még csak 22, mikor vette fel a hitelt, 18 éves korában? Mire? Az ő helyzete valóban nehéz lehet.

De külföldön sincs kolbászból a kerítés, az is biztos.

2013. márc. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!