Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aláírnád, hogy a BKV fizessen...

Aláírnád, hogy a BKV fizessen valamennyit neked, ha felülsz a buszra?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
Ennek nincs értelme, miért ő fizessen, az lenne inkább a korrekt, hogy budapestiek számára, és persze kizárólag magyaroknak, mármint MAGYAR MAGYAROKNAK ingyenessé tenni a használatát. Amilyen fos szar állapotban van, nekem nem lenne pofám pénzt kérni érte addig egyszerüen. Előbb újítsák fel, majd utána tartsák a markukat érte! Addig csak fizetessék a többivel, vidékiekkel meg nem magyarokkal. Persze így kevesebb lenne a bevétel, akkor miből várjam el, hogy jobb legyen. Hát mondjuk a cégből kiralicskázott milliárdokból.... Én míg bkv-ztam, soha az életbe nem fizettem érte, mindig blicceltem. Budapesti vagyok és úgy gondolom elég adót zsebeltek be tőlem ezek a fattyak, amiért legalább ez a fos, tragacsokból álló szar szemét szarkupac jár nekem....
2013. márc. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Sokat kéne fizetnie hogy felszálljak .Utálom az összes tömegközlekedési eszközt,büdös van és kosz,az ember könnyen elkap betegségeket,azonkívül a viteldíj drága.Nembeszélve arról hogy veszélyesek mert bármikor kigyulladhat valamelyik.Kész szerencse hogy eddig nem történt tragédia akár a buszon akár a metrón.Motorral és autóval járok inkább.
2013. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

"Addig csak fizetessék a többivel, vidékiekkel meg nem magyarokkal."


Rendben, legyen a budapestieknek ingyenes, de akkor a budapestiek fizessenek több személyi jövedelemadót, amiből fenntartható a BKV, ne a vidékiek adóforintjait költsék arra, hogy a budapestiek ingyen metrózhassanak, buszozhassanak. Kb. 2 évente egyszer járok a fővárosban, akkor is autóval. Akkor az én adómból miért is költenének a BKV-ra?

2013. márc. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Hát kedves kérdező, ezen az oldalon közelít az IQ a zéróhoz. Nem értik a kérdést. Agyilag zoknik.
2013. márc. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem, senkinek nem kéne többet fizetnie az elméletemben. A bkv-ból a politikusok által kitalicskázott milliárdokból tartsák fenn a céget... Eleget loptak ezek a rohadt politikusbűnözők, úgy gondolom. Hála a jó égnek 3 éve már autóval járok, de így is szar látni ezeket a szarokat. Hogy néznek már ki. És büdösek is. Pár hónapja előttem kapott defektet egy busz.... A nagy füstben lóf@szt se láttam. Aztán mellé mentem, miután sávot váltottam. Hát elég gáz volt.. Emberekkel tele a belvárosban, a Dózsa Györgyi úton... Biztos volt rajta jó pár, 10 ezres bérlettel utazó utas........
2013. márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

"Akkor az én adómból miért is költenének a BKV-ra?"

Sajnos nem ilyen egyszerű ez, ha összeomlik a BKV, akkor Budapest is velemegy, és mivel ez egy "vízfejű" ország, vagyis Bp. összpontosul minden, az egész országot magával vihetné.

Hiszen Bp. nem csak bp.-i emberek dolgoznak, hanem annak vonzáskörzetéből is sokan járnak melózni. Rengeteg cégnek itt van a központja, innen osztanak szét mindent, nagyobb multik stb. Ha ők megbénulnak, mert a melósok nem jutnak be a munkahelyükre, akkor bénul vele a vidék is.

2013. márc. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
De levágtam. Környezetvédelem, tegyék le az autót az emberek. Nyilván így gondolta a kérdező. De valóban úgy gondolom, hogy elég lenne az ingyenessé tétele. Aki ingyen nem használná, az egy alacsony pénzösszegért sem ülne fel rá. Mert nyilván nem 10 ezret adna a bkv minden buszozásért Szerintem akkor üres lenne a város és mindenki a buszon ülne, ez lenne az új találkozóhely, a Deák tér Gödör környéke kiürülne.
2013. márc. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
Ha ingyen utaznának az emberek akkor sem lenne sokkal nagyobb a vesztesége
2013. márc. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Amikor a nagy hó miatt, még pár hónapja egy napra ingyenessé tették, bizony elég kevés autó volt az utakon....
2013. márc. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Aki az itt adott válaszokat elolvassa, pontosan fogja tudni, miért tartunk itt, ahol tartunk. Továbbá - ha feltételeznénk, hogy ez reprezentatív minta, de nem az - akkor a helyzet egyre rosszabb lesz, és két generáció múlva felszámolnák ezt a társadalmat, mint felesleges elemét a világnak. Pedig azt hittem először, hogy ez provokáció.
2013. márc. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!