Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves vagyok és bár nagyon kicsit konyítok a politikához ,de nekem elméleteim támadtak. Mivel eléggé borzalmas a mostani Magyarország. Természetesen cáfoló véleményeket is elfogadok ,de légyszíves kulturáltan tegyétek!

Szóval az elméleteim a következők:

Szerintem minden pártnak részt kellene vennie az ország vezetésében. Vagyis nem mindegyiknek csak pl: jobbik-> közbiztonság és a többi meg gazdaság stb... Erre azért lenne szükség ,mert úgy vettem észre ,hogy egy párt nem "tud" több dolgot intézni. Sokan tanulatlan parasztok...de az már mellékes. Szóval nektek mi a véleményetek erről?



2013. márc. 17. 18:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én értem mit mondasz, és nem lenne rossz ötlet. Svájcban van hasonló rendszer, ahol nem csak a parlament, hanem a kormány összetételét is a választási eredmények határozzák meg. Így kénytelenek együttműködni a pártok, nincs ellenzék, amely mindig csak hátradőlve, felelősség nélkül fikáz mindent.
2013. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Végre van aki érti mire gondolok :D Nem körömlakkozok egyáltalán :D ! Egyébként közbiztonsággal van a legnagyobb gondom. A jobbiknak kellene tenni ezért ..szerintem.
2013. márc. 17. 20:36
 13/16 anonim válasza:
21%
Hát igen! Ez a baj a mostani vezetéssel, hogy van egy párt, aki ugye kormányoz. És van egy ellenzék, aki segít a kormányzásban. Na most ennek így kéne működnie: a kormánypárt irányít, az ellenzék, pedig negatív, illetve pozitív véleményeket/javaslatokat tesz a kormánypárt felé. Jelen esetben sajnos az ellenzék nem ezt teszi, hanem megállás nélkül csak a hülyeséget löki és ha jót is mondanak azt se hisszük el, mert az addig elhangzott szavaik hazugságokon alapult. Ez így teljes mértékben elfogadhatatlan! Kell akár több párt is, aki a kormánypárt mellett áll! Mondjuk a Jobbik, esetleg az mszp... Habár ha belegondolunk az mszp továbbra is a hazugságát tolná, hogy az emberekben kételyeket csináljon... A Jobbikon én azt látom, hogy kitünő ellenzéki párt lenne! A Jobbik az a párt, aki nem csak a negatív hazugságait ontja, hanem igenis a kormánypárt mellé áll és igenis segít irányítani, nyilván nekik is vannak negatív véleményei pár dologgal kapcsolatban (közbiztonság pl),csak sajnos jelenleg nem ő az ellenzéki párt. Jó az ötleted kedves kérdező! :) Szerintem Fidesz, Jobbik lenne a megfelelő kormánypártok, megosztott hatalommal, ahogy mondtad ---> egyik a gazdaságot stb irányítaná, másik a közbiztonságot, stb :)
2013. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
40%

Én is gondoltam erre, amikor annyi voltam mint te. Az ember mindig úgy látja, hogy mindegyik párt másban erősebb. De ma már be kell látnom, ez nem működne. Elsősorban mindenki függene attól, aki a gazdasági ügyeket intézi. Mert mindenki tőle kap pénzt. Már ezért sem lehetne külön kezelni.

Ha a Jobbik kidolgozna egy ötletet a közbiztonság javítására, de a Fidesz nem adna neki pénzt, akkor az egésszel nem sokra mennének...

Ezek a különféle dolgok valahol összeérnek, és ezért is kell, hogy aki kormányoz, az mindegyikbe beleszólhasson. Persze különféle szakemberek vannak, akik specializálódtak területekre. De ez ma nem működik, mivel a pártérdek kerül előtérbe. És minden kormánynál ez volt.

2013. márc. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Diktatúrát akarsz?

Ne is versenyezzenek egymással?

Akkor azt csinálnak majd, amit akarnak, hiszen sose lesznek leváltva, mert nem lesz kire.

2013. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok diktatúrát ,de most ,hogy bele gondolok ez igaz ,hogy az lenne. Ahogy mondtad is " nem lenne versengés" és biztonságban éreznék magukat. Most lehet ,hogy önző leszek vagy bután hangzik ,de a jobbik ne versenyezzen csak a többi. Az a biztonságra felügyeljen meg ilyesmi a többi versenyezzen.
2013. márc. 20. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!