Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy semmilyen...

Hogy lehet az, hogy semmilyen hatalom nem akadályozhatja meg az alaptörvény átírását, módosítását?

Figyelt kérdés

Számomra az is érthetetlen, hogy miért nincs joga senkinek sem vizsgálni a tartalmat. Ha egyértelmű, hogy a vizsgáló szervek kiszolgáltatottjai a hatalomnak, akkor miért nem lép fel senki a demokrácia védelmében?

Miért van az, hogy a tüntetések nem érnek semmit?

És ha csak a kisszámú ellenzék aljas támadásának állítják be a módosítások megtámadását, miért nem ír ki senki népszavazást? Ki írhatna ki egyáltalán? Egy demokráciában nem a nép dönt az őket érintő kérdésekről? Tudom, meg lett szavazva a 2/3, de ha az mégis több millió ember ellen cselekszik, nem leállítható békés módon?


2013. márc. 13. 12:40
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#8

Nincsenek ismereti hiányaim, a probléma, amiről te beszélsz, teljesen más.

Az építészmérnöki tervező munkát ne keverd össze a kivitelezés undorító mivoltával. Nem a szakértelem hiánya a gond, hanem a pénzhiány, a korrupció, a lopás, valamint a normális szakemberek hiánya és alulfizetettsége. Egyiknek sincs köze a felsőoktatás színvonalához, vagy a röghöz kötéshez, tehát ezt a témát nem érdemes itt tárgyalni, túlmutat a kérdésen.

#9 Nincs tévém, nem nézek rtl-t. Biztos, hogy én is félre vagyok vezetve, nem látom át a dolgokat, mert nem vagyok szakértő, és én is csak abból tudok értesülni, amit valaki leírt, hiába próbálok széles körben tájékozódni. De én legalább átolvastam a törvénymódosítás pontjait, és már le is írtam, hogy mit sérelmezek.

2013. márc. 13. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!