Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy semmilyen...

Hogy lehet az, hogy semmilyen hatalom nem akadályozhatja meg az alaptörvény átírását, módosítását?

Figyelt kérdés

Számomra az is érthetetlen, hogy miért nincs joga senkinek sem vizsgálni a tartalmat. Ha egyértelmű, hogy a vizsgáló szervek kiszolgáltatottjai a hatalomnak, akkor miért nem lép fel senki a demokrácia védelmében?

Miért van az, hogy a tüntetések nem érnek semmit?

És ha csak a kisszámú ellenzék aljas támadásának állítják be a módosítások megtámadását, miért nem ír ki senki népszavazást? Ki írhatna ki egyáltalán? Egy demokráciában nem a nép dönt az őket érintő kérdésekről? Tudom, meg lett szavazva a 2/3, de ha az mégis több millió ember ellen cselekszik, nem leállítható békés módon?


2013. márc. 13. 12:40
1 2
 1/11 Vadkan01 ***** válasza:
13%
Békés módon semmikép sem. A demokrácia csak egy szó.
2013. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Akkor kellett volna gondolkodni amikor a sok idióta ész nélkül szavazott erre a tolvaj bagázsra kiket már egyszer leváltottunk mert megbuktak. A magyar nép hülye. Meg is érdemli a sorsát.
2013. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig rendkívül egyszerű. A hatalmat csak hatalommal lehet felülírni. A jogot lehet joggal is.

Hogy értsd, ha ketten be vagyunk zárva egy szobába, nagy betűkkel ki van írva, hogy jogod van enni, hoznak is kaját rendszeresen, de én rendszeresen elveszem tőled a kajádat, akkor mi van? Én vagyok az erősebb. Van mit tenned? Igen, titokban eszel, edzel keményen, míg egyszer csak, amikor próbálom elvenni a kajádat, egy hatalmas maflással elmagyarázod a rend mibenlétét. Hidd el azonnal felfogom.


A népszavazást annak van joga kiírni, aki ezt nem akarja. Mitől lenne kiírva? Ha a dolgok normálisan mennének, akkor mindenki leülne egy asztalhoz, addig érvelnének, míg egyezségre jutnak. Ez azért lenne lehetséges, mert senki nem akarna hazudni, mindenki valódi érvet mondana, és ha nem tudja cáfolni, elfogadja. Ez a normális módszertan, de itt nem ez, hanem hatalmi módszertan érvényesül. Ott pedig azok a szabályok, amit kettőnkről leírtam. És ráadásul népszavazásra se lenne szükség.

2013. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan melyik részével van problémád?


Ha a hallgatói szerződésekkel kapcsolatban, akkor arra kezdeményezhetsz népszavazást. Aláírásgyűjtés stb. a módja, viszont ezt az állampolgárok többsége nagy valószínűséggel le fogja szavazni. Tehát a hallgatói szerződések kötése megegyezik a népakarattal.


A melegházasságnál is hasonló lenne a helyzet.

2013. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Népszavazást te is irhatsz ki (no nem alkotmány kérdésben!!). Csak kell gyüjtened elegendö hiteles aláirást és végigjárni a szükséges utat. Alkotmányrol 2/3-nál nagyobb (akár csak 1-el) szavazattöbbség kell az országgyülésben.
2013. márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

#4

Látom a te narancsszínű agyadig is csak ezek jutottak el. De kérdeznék tőled néhányat.


Ha egy gyereket vagy gyerekeket mondjuk a nagybátyja/nagynénje/nagyszülei nevelnek, mert pl a szülei meghaltak akkor ez miért nem számít családnak? Miért nem jogosultak semmiféle családi kedvezményre?

Vagy akik élettársi kapcsolatban élnek és együtt vannak tizen éve vannak gyerekeik csak azt a nyamvadék papírt nem csináltatták meg az megint csak miért nem számít családnak?



A többiről meg kár is beszélni, tegnap láttam a hírekben hogy az egyik európai parlamenti képviselő Frankfurtba viszi az ügyet, aztán meglátjuk orbáncféregnek ott is ekkora lesz az arca.

2013. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sok részével problémám van, de főleg a módosítás mikéntjével kapcsolatos aggályaimat fejeztem ki.

Az egyik, hogy diktatórikus módon történt.

A másik, hogy átgondolatlanul.


Példának okáért jössz itt a melegházassággal. Szó sincs erről, azt mondja ki az új törvény, hogy a család vagy házastársi kapcsolat, vagy gyerek szülő kapcsolat lehet.

Magyarán a testvérem nem a családtagom, ha például szüleim halála esetén egyedül nevelném fel a kiskorú testvéremet, akkor mi nem lennénk család?


A hallgatói szerződés pedig szabadságjogokat sért. De nem feltétlenül azzal van bajom, megértem azt, hogy semmi nincs ingyen. De az aljas, sunyi bevezetése és az oktatást tönkretevő mivolta már zavar. Az a bizonytalanság, ami több, mint 30 ezer diák kedvét elvette a felsőoktatástól, szörnyű. És mondhatod, hogy nem lesz legalább annyi büfészakos, de például az Ybl Miklós Építéstudományi kar is olyan helyzetbe került, hogy felmerült a bezárás esélye. És lehet, hogy most építészre sincs annyira szükség, mint amennyit képeznek (romokban a szakma), de ha 20 év múlva rohad rád a ház és nem lesz, aki hozzányúljon, te is rájössz majd, hogy baj van. Aztán lehet hívni a németeket, hogy 5-szörös áron megcsinálják, mert itthon nincs szakember, nem volt rájuk szükség.

2013. márc. 13. 13:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Néhány dologban van igazságod. De " de ha 20 év múlva rohad rád a ház és nem lesz, aki hozzányúljon, te is rájössz majd, hogy baj van. Aztán lehet hívni a németeket, hogy 5-szörös áron megcsinálják, mert itthon nincs szakember" megjegyzésed nagyfoku ismerethiányra vall. Most is nagyon nagy baj van az épitöiparban. Nem arra gondolok, hogy kevés az épitkezés, hanem arra, hogy itthon most sincs aki szakértö modon hozzányuljon. Istenverte, link, lenyulos felelötlen vállalkozásokkal találkoztam csak ilyen ügyekben. Pedig eddig volt képzés. De itthon csak a linkek maradtak. Akkor meg?
2013. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%
Pontosan mit is sérelmezel? Írd le, mert úgy látom, kb annyit tudsz, amit a zertéel bemond este a kis 3 csatornás tévéden.
2013. márc. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

Miért kéne átirni?mi ez a nagy izgalom?A magyar nép még ennél is keményebb renet szertne,higyjétek el ha a Jobbik beveztné a haélálbümtit,vagyonelkobzást,aelszámoltatást,sorkatonaság visszajövetelét,eu kilépést és cigányok megregulázását,a közveszélyes munkakerülés fogalmát,hatalmas sikere lenne.

Akik most kiabálnak a liberális értékrend hivei,annak pedig lőttek,ugy nálunk,mint külföldön.Pl:Olaszország!Portugália!Görögország!Bulgária!

2013. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!