Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a tüntető diákok...

Szerintetek a tüntető diákok közül lesznek olyanok akik nem fognak egyetemre/főiskolára menni a röghöz kötés miatt?

Figyelt kérdés
Itt főként az elvi okok miatti elhúzódásra lennék kíváncsi. Vagyis, hogy szerintetek mennyire fontos a diákoknak a saját elvi elhatározottságuk. (Láttam egy videót még a múltévi tüntetésekről és ott kérdezgettek diákokat, hogy mi lesz, ha nem változtatnak az intézkedéseken. Megkérdezték, hogy a diákhitelt vagy a röghöz kötést válassza, azt mondta, hogy a röghöz kötést. Én meglepődtem, azt hittem ennél egy kicsit erősebben ragaszkodnak az elveikhez.)

2013. márc. 12. 13:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Én arra számítottam, hogy egyszerűen nem mennek egyetemre, nem arra, hogy ösztöndíjat választanak. Aki pedig abba az álomba ringatja magát, hogy külföldön friss diplomásként olyan munkát kap amiből 8 év alatt 12 millát félre tud tenni ... Még mérnökként is elég merész kijelentés ez. Egyik ismerősöm gépészmérnökként ment Angliába. 2 évig gyári munkát végzett, mert sehova nem vették fel (most gépésztechnikusi munkát végez). Ha havi 100 ezer Ft-ot teszel félre akkor is egy év alatt csak 1,2 millió Ft-ot tudsz összespórolni, + -. Az 8 év alatt durván 9 millió. Ezen felül a diákok nagy része még mindig olyan szakokra megy, amivel még külföldön sem lehetne elhelyezkedni max. referenciával. Külföldön is komolyan veszik a tapasztalatot (sokszor akinek nincs 3-5 éves tapasztalata még csak szóba sem állnak vele, az általam említett ismerős, 1-1,5 éves tapasztalattal rendelkezett).
2013. márc. 12. 15:50
 12/16 anonim ***** válasza:

#11

Ennyire hülye vagy vagy mi? Fent fentebb leírták hogy kb harmadával csökkent a felsőoktatásba jelentkezők száma. Ez is elég nagy szám. Persze sokan vannak szerintem akik abban reménykednek ,hogy ah a fideszt jövőre leváltják akkor eltörlik ezeket a szerződéseket, de én ilyenben nem bíznék. Külföldön meg gyorsan meg lehet keresni 12 milliót. Aki diplomával budit pucolni megy ki az persze sok jóra nem számíthat, de én mezőgazdasági munkából 3 év alatt simán kispórolom.

2013. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Orvosként sem? Ugyan már XDDőleg, ha a jó országot választod, pl. Svájc.
2013. márc. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#12

Az való igaz, hogy nem fogják eltörölni a szerződéseket, erre nem is számítok főleg, így, hogy alkotmányba is van foglalva. Alkotmánymódosításhoz pedig 2/3-os többség kell, nem hülye a FIDESZ, bebiztosítja magát. És nem hiszem, hogy a következő választáskor bármely ellenzéki párt is 2/3-os többségben nyerne :S

2013. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"#11

Ennyire hülye vagy vagy mi? Fent fentebb leírták hogy kb harmadával csökkent a felsőoktatásba jelentkezők száma. Ez is elég nagy szám. Persze sokan vannak szerintem akik abban reménykednek ,hogy ah a fideszt jövőre leváltják akkor eltörlik ezeket a szerződéseket, de én ilyenben nem bíznék. Külföldön meg gyorsan meg lehet keresni 12 milliót. Aki diplomával budit pucolni megy ki az persze sok jóra nem számíthat, de én mezőgazdasági munkából 3 év alatt simán kispórolom."


Nem értem a reakciót. És mi van, ha leírták? Vettem, az 10-es válaszolónak válaszoltam, nem értem a gondod. Ebben felesleges reménykedni.

12 millió-t még mindig nem értem, hogy lehetne gyorsan megkeresni. Aki diplomával nem megy "budit pucolni" az maradhat itthon, mert nem fognak érte sorban állni csak akkor, ha nagyon kivételes, tapasztalt szakember. Egyedül az orvos az aki tényleg "röhögve" kiperkálná a 12 millió Ft-ot (de szerintem orvosoktól 20 milliót sem fognak szégyellni elkérni), ill. tényleg kiváló, zseni diákok fognak rögtön a szakmájukkal elhelyezkedni (mint pl. gbalasz (nem gyk nick név), nem tudom ismeri-e valaki, ő egy magyar programozó akiért már most rengetegen sorban állnak pedig még csak most kezdte a mesterképzést). Akik ilyen álomvilágban élnek, hogy, diploma megszerzése után rögtön milliós fizetéssel munkát talál külföldön nem tudom hol él.

2013. márc. 12. 16:25
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom ettől függetlenül megéri, mert végül is van egy diplomád, ami azért mégis csak egy bizonyos szintű tudást feltételez.
2013. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!