Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a tüntető diákok...

Szerintetek a tüntető diákok közül lesznek olyanok akik nem fognak egyetemre/főiskolára menni a röghöz kötés miatt?

Figyelt kérdés
Itt főként az elvi okok miatti elhúzódásra lennék kíváncsi. Vagyis, hogy szerintetek mennyire fontos a diákoknak a saját elvi elhatározottságuk. (Láttam egy videót még a múltévi tüntetésekről és ott kérdezgettek diákokat, hogy mi lesz, ha nem változtatnak az intézkedéseken. Megkérdezték, hogy a diákhitelt vagy a röghöz kötést válassza, azt mondta, hogy a röghöz kötést. Én meglepődtem, azt hittem ennél egy kicsit erősebben ragaszkodnak az elveikhez.)

2013. márc. 12. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan lesznek, de szerintem a legtöbbjük a jövőjük miatt nem megy majd orvosira, nem nagyon az elv miatt.
2013. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
A frissen diplomázott orvosok 90 százaléka külföldre megy dolgozni, akiknek a diplomáját az állam illetve az adófizetők állták. Ezért nincs a szakrendeléseken orvos. Egy csomó háziorvosi praxis eladó!
2013. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Komplikato ***** válasza:
52%

Aki nem tájékozódik közülük az megérdemli. Alternatív megoldásnak el lehet menni olyan országba tanulni, ahol ingyenes a felsőoktatás. Igaz a megélhetés pénzbe kerül, de egy a miénkhez NEM hasonlító civilizált országban simán 4 órás diák állásban meg lehet keresni, ha a diáknak nincs rá pénze, és sok helyen direkt fenntartanak amguk az intézmények ilyen állásokat! Ezzel a saját fenntartási költségüket is csökkentve! Lehetne tanulni.

Szóval aki nem elég jó tanuló, az választhatja ezt. Persze ehhez valós nyelvtudás kell, nem nyelvvizsga papír.

Aki jó tanuló az meg kb. BÁRHOVA a világon elmehet, Svájcba, Angliába, stb. ösztöndíjra!


Ki az a marha aki röghöz köti magát, miközben 80% eséllyel nem lesz melóhelye?

2013. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Biztos lesznek.


A röghöz kötés akkor lenne korrekt ,ha egyből adnának megfelelő munkát , versenyképes fizetést.


De ahogy nézem már vannak mérnök végzettségűek is akik nem találnak állást...

2013. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy számadat. Amikor nem volt röghöz kötés (2011) akkor 141 ezren jelentkeztek felsőoktatási intézménybe.

Idén 95 ezren.

2013. márc. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
És azt a 95 ezret rossz demográfiával akarják bemagyarázni.
2013. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Furcsa ez a rossz demográfia akkor éreztette először hatását amikor bevezették a röghöz kötést tavaly. Akkor 30 ezres visszaesés volt.

2013. márc. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

7.


Valamivel megmagyarázzák..


Ahol én lakom itt nagyon sok diák Bécsbe jár ki tanulni ,kicsit több mint 1 óra az út vonattal és magasabb színvonalú az oktatás is.

Teljesen megéri nekik.

2013. márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Komplikato ***** válasza:
100%

"és magasabb színvonalú az oktatás is."

És ingyenes! :D

Félévente csak regisztrációs díj van.

2013. márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha diákhitelt vennék fel és kimennék külföldre dolgozni, nyilván csak később és részletekben tudnám visszafizetni a tandíjamat, vagyis 12 milla helyett a legjobb esetben is 18-at kéne visszafizetnem. Viszont ha a szerződést választom és kimegyek, nem rögtön vesznek elő, vagyis legrosszabb esetben is 8 év mire kérdőre vonnak, addig meg összegyűjthetem a tandíjamat 3% kamattal megemelve, vagyis kicsit több, mint 12 millát. Ezért választják inkáb a röghöz kötést. És még így is jobban megélek, mint itthon, ha nem kéne visszafizetni egy forintot sem. Ész!
2013. márc. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!