Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit takar pontosan a röghöz...

Mit takar pontosan a röghöz kötés? Miben korlátozza a friss diplomás egyetemistákat?

Figyelt kérdés
Szóval, azt tudom, hogy arra hivatott, hogy korlátozza a diplomások külföldre menetelét. De sehol nem találtam róla konkrétumot, hogy ezt hogyan. Mennyi évet kell ledolgozniuk itthon, biztosítanak-e nekik biztos munkát ami versenyképes fizetést ad? Ha mégis külföldre mennének dolgozni az milyen következményeket von maga után? Egyáltalán, hogy szabályozzák majd, felügyelik őket (megfigyelés alatt fogják őket tartani?)? A ledolgozandó időt egyben kell ledolgozni vagy szakaszosan is lehet? Arra van mód, hogy valaki külföldre megy dolgozni és onnan vissza fizetné a tandíjat? Ill. minden információ érdekelne, ki mit gondol róla.

2013. márc. 11. 22:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#8-asnak: Nálunk a BME-n van pár olyan tárgy, ami olyan középiskolában megszerzett ismeretekre alapoz, amit a hallgatók 30%-a tud. Az első félévben 15-18 megszerzett kredit (a 30 helyett) teljesen átlagos. Nem hinném, hogy ez a csökkent értelmű és/vagy lusta hallgatók miatt van, esetleg el kéne gondolkozni a tananyag átalakításán.
2013. márc. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

" Az első félévben 15-18 megszerzett kredit (a 30 helyett) teljesen átlagos. "


Kulcs: "első félév". A jobb helyeken ez a tendencia, a gólyák lemorzsolódnak: csúsznak, kibuknak, más szakra jelentkeznek át. Ahogy haladsz előre a tantervvel, az odáig jutó hallgatók száma exponenciálisan csökken. A BME-n pedig egyes szakokra több száz embert is felvesznek, amiből jó kis 400 alatti ponthatár következik - azt megütni pedig közel sem igényel olyan teljesítményt, mint egy egyetem.

2013. márc. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
(Megjegyzés: átlagosnak lenni nem szégyen, de nem is mentség.)
2013. márc. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Valóban az első félév a legeslegproblémásabb, utána már "könnyebb" annyiban, hogy tudja az ember, mit várnak el tőle. Csak hát a keresztféléves tárgyak néha ütik egymást, aki csúszik, az igencsak megszívja, és görgeti maga előtt a problémákat. Olyan sokan egyébként nem hagyják itt az egyetemet, max. megpróbálkoznak egy másik szakkal, vagy a 7 helyett 9-10 félév alatt járják ki. Ahogy a kérdező írta, ha javulna a közoktatás színvonala, valószínűleg 1. félévben sem lenne ennyi bukás.
2013. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!