Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek igazából mi...

Brutálállat kérdése:

Szerintetek igazából mi állhat a dohányzás elleni, világviszonylatban egyre erősödő, negatív kampány hátterében?

Figyelt kérdés
Most nem a bla-bla média dumára vagyok kiváncsi,az egészség meg adók,mert ha kiszámoljuk a világ vezetőinek jobban megéri ha sokan dohányoznak.Tehát mi állhat a háttérben,kinek érdeke az emberek megosztásán kívül,lejáratni,elkülöníteni STB a dohányosokat.Ez már jó ideje megy,minden országban más intenzitással(persze nálunk ezerrel hogy már aki szegény rá se gyujthasson)de ez világméretű.Egyszerűen nem hiszem el,hogy ez az egyén miatt történik ebben a globalizált világban,amikor az élelmiszereinkben lassan több a méreg.Szeretnék értelmes válaszokat kapni,nem ilyeneket,hogy az én TB-ből kezelik a dohányosokat,mert mindenki tudja,hogy egy dohányos 20-évi adójából,hány átoperálást fizethet ki a TB. Szóval az okok érdekelnek.
2013. márc. 11. 01:15
1 2
 11/20 tetro ***** válasza:
79%

A dohányzás éves szinten több milliárdos kárt okoz. Egészségügy, munkából kiesés... És ennek csak egy töredékét pótolná a jövedéki adó. Ennyi.

De tudtommal nincs betiltva a dohányzás. Cigizhetsz amennyit akarsz, csak nem mások orra alatt.

2013. márc. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem igazán érdekel... ÉN személy szerint pl. biztosan mellette állok, mert utálom a füstöt és asztmára hajlamos is vagyok.
2013. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

"De nem is olyan káros, ahogy állítják. Nagyon sokan halnak meg tüdőrákban olyanok is, akik soha nem dohányoztak.....

Nem dohányzom, de ezt a hisztériát túlzásnak tartom."


Én sem dohányzom, viszont végre tudok dolgozni úgy a munkahelyemen, hogy estére nem bűzlök, nem fújják az orrom alá a füstöt és egy vendéglőben tudok úgy enni, hogy közben nem kell más cigarettáját szagolnom.

Őszintén szólva nem érdekel, hogy káros-e, kaphatok-e tüdőrákot vagy sem ha velem egy irodában dohányoznak: nekem undorító ez a szag, és nem kívánom napi 8 órában szívni. Én örülök annak, hogy ekkora a "hisztéria", mert végre én is jól érzem magam.

2013. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 tetro ***** válasza:
58%
Az egyik legjobb barátom anyja osztályvezető főorvos tüdőgyógyász. Szerinte a többség aki tüdőrákkal bekerül, masszív dohányos. Biztos véletlen...
2013. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nagyanyám közel nyolcvan évesen halt meg és hosszú évtizedeket át dohányzott.

A végére szinte csak kapkodta a levegőt, állandóan köhögött.

Hiába tanácsolták az orvosok, hogy tegye le a cikit, erről az egyről nem volt hajlandó lemondani.

Volt szegénynek más baja is, abban segítettem neki és ápoltam, de ha köhögött és befulladt - tudom kegyetlenségnek tűnik - azért nem tudtam sajnálni.


Hiszen az "ő döntése". Mi kismilliószor mondtuk neki, hogy szokjon le, de ő hajthatatlan volt.


Azt mondtam, ha az ő döntése a dohányzás, akkor az ő döntése a következmény: krákogás és a fulladásos kínhalál.

2013. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokan elmondták már: a dohányzás és egyes betegségek között szoros oksági összefüggés van. De nem az egyetlen ok. Olyan összefüggés, hogy aki dohányos, az biztosan ... beteg lesz, aki nem dohányos, biztosan nem, nyilvánvalóan nincs és nem is lehet. Nem is erről van szó.


Minden káros dolog bizonyos szintig kezelhető, afölött nem. A mérték függvényében nő a hátrány. A dohányzás károssága és a passzív dohányzás még károsabb volta (a meleg füst kevésbé kártékony, mint a hideg) régóta ismert. Korábban a nemdohányos volt hátrányban, ma a dohányos. Az ok rendkívül egyszerű. Technikailag nem lehet megvalósítani, vagy értelmetlenül drágán a szeparációt. Ha egy lakás egy helyiségében dohányoznak, az kihat az egész lakásra. Minden ruha átveszi, akár kellemetlennek tartják, akár nem. Egy munkahelyen ugyanez a helyzet, csak még több a probléma. Sokan a nemdohányzók közül fizikailag rosszul lesznek a szagra, és nem a letüdőzéstől. Ezt nem tudják befolyásolni. Egyszerűen ez a probléma (az elkülönítés) nem valósítható meg, választani csak aközött lehet, kinek a joga és milyen mértékben sérüljön. Most az a nézet, hogy a káros következményű joga sérüljön. A mérték és módszer viszont az adott környezet kulturáltságától függ. Láttam vendéglőt, ahol bent nem lehetett dohányozni, kint igen. Láttam, hogy két belső terem volt, az egyébként dohányzók többnyire (nem mind, csak többnyire) a külső teremben ültek le (ruházat). És nem azért, mert ki volt írva. Tudták, és működött. Aki eltévesztette, elmondták neki a szokásokat, erősen vigyázva, hogy ne legyen bántó. Két hétig jártam oda, egyetlen incidens nem történt, jókedv viszont volt. Így is lehet.

2013. márc. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Esküszöm, hogy kitiltották a dohányosokat a vendéglőkből, kocsmákból, éttermekből stb, a legjobb dolog, ami történt az elmúlt pár évben. Azelőtt valóban gond volt, hogy akárhová bementem, majdnem megfulladtam a töménytelen füsttől. Volt már rá példa, hogy emiatt kellett kimennem egy kocsmából. A ruhám is tiszta bűz lett emiatt.

Aztán ezzel a törvénnyel minden megváltozott. Az emberek eleinte bosszankodtak, de ma már senkinek sincs azzal baja, hogy ki kell menni a kocsma elé, ha el akar szívni egy cigit. Én személy szerint nagyon örülök ennek

2013. márc. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a dohányzást elfogadjuk, akkor a nyilvános szellentést miért nem?


Van erről egy aranyos kis kampányfilm.

Liftben utazik két öltönyös fószer, az egyik dohányzik és a nemdohányzó arcába fújja a füstöt, aki köhögni kezd.

Megelégeli a füstölgést a nemdohányzó, megfordul és egy brutál nagyon odafingik a dohányos orra alá. Biccent a fejével, vigyorogva kiszáll a liftből, a dohányos pedig ott áll a leforrázottan a fingszagban.



Már kisgyerek korban megtanítják a gyereket, hogy illetlen dolog mások társaságában szellenteni.

A dohányzás miért nem illetlen?

A szellentés nem mérgező, csak kellemetlen szagú.

A dohányfüst MÉREG!



Tudom, hogy erőltetettnek tűnik a párhuzam, de jól szemlélteti a lényeget.


Másrészt a dohányzás velejárója, hogy a többség bunkó módon szétdobálja a csikkeket. Úgy néz ki tőle az utca, mint a szemétdomb.


Példát kéne venni a szipusokról.

Ők megoldják a ragasztózást zacskón belül. :)

2013. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
4 Ezen halálra röhögtem magam:D
2013. márc. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 mustafa33 ***** válasza:
Előző, ennek örülök, ez volt a szándékom ☺.
2013. márc. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!