Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek igazából mi...

Brutálállat kérdése:

Szerintetek igazából mi állhat a dohányzás elleni, világviszonylatban egyre erősödő, negatív kampány hátterében?

Figyelt kérdés
Most nem a bla-bla média dumára vagyok kiváncsi,az egészség meg adók,mert ha kiszámoljuk a világ vezetőinek jobban megéri ha sokan dohányoznak.Tehát mi állhat a háttérben,kinek érdeke az emberek megosztásán kívül,lejáratni,elkülöníteni STB a dohányosokat.Ez már jó ideje megy,minden országban más intenzitással(persze nálunk ezerrel hogy már aki szegény rá se gyujthasson)de ez világméretű.Egyszerűen nem hiszem el,hogy ez az egyén miatt történik ebben a globalizált világban,amikor az élelmiszereinkben lassan több a méreg.Szeretnék értelmes válaszokat kapni,nem ilyeneket,hogy az én TB-ből kezelik a dohányosokat,mert mindenki tudja,hogy egy dohányos 20-évi adójából,hány átoperálást fizethet ki a TB. Szóval az okok érdekelnek.
2013. márc. 11. 01:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Leírod az okokat és hozzáteszed, hogy te baromságnak tartod őket. Ettől még igazak maradnak, van egy ilyen szokása a tényeknek.


Az meg, hogy szerinted az élelmiszerek mesterséges adalékai mérgezőbbek, mint a kőolajszármazékok, amiket önként pakolsz a testedbe, na ne röhögtess már. De ne aggódj, itt a tavasz, már nem fogsz sokat dideregni az ajtón kívül, mi meg jól érezzük magunkat bent a füstödtől kapható tüdőrák nélkül.

2013. márc. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Kezd észhez térni a világ, a civil szervezetek sikert értek el. A mozgalom az USA-ból indult, ott nem viccelnek a civilek és nem válogatnak az eszközökben.

Legnagyobb fegyver a pénztárca, ezzel multikat buktattak meg. A kormány pedig meghajolt a követeléseknek.

Durvára nem nyert volna választást egy elnök sem, ha a dohányzással kampányol.


Obama már azzal is sok szavazatot bukott, hogy elárulta, hogy diákként kipróbálta a marihuánát.



A dohányzás elleni kampány egy jó ügyet szolgál, miért olyan nehéz elhinni, hogy tiszta szándék húzódik mögötte és nem milliárdos biznisz.

2013. márc. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Pont hogy a dohányzás terjesztése volt egy durva kampány része. Félig-meddig kísérletként indult, akkor még nem tudták, hogy ENNYIRE birkák az emberek.


Akármilyen furán hangzik, de én is amellett vagyok, hogy egyszerűen a józan ész lehet az oka annak, hogy próbálják eloltani ezt az őrületet.

2013. márc. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 mustafa33 ***** válasza:
81%

Az egész a világellenes összesküvés része. Azért akarják az embereket lôeszoktatni a dohányzásról, mert a dohányzó ember reggel köhög és kiköhögi a rádioaktív port és egyébb sz@rságokat amiket egész nap beinhalál. Ha pedig kiköhögi, akkor egészségesebb lesz mert a porok nem ártanak neki. Pedig azokn a porok azért vannak, mert a gójokat így akarják ritkítani. Ezért minden Mózesfi dohányzik akár egy török. Ez biztosítja a szervezete öntisztulását. Tehát az egész kampány csak cicion bölcseinek összeesküvése. Gondolom ilyen válaszra vártál.

☻ ☺ ☻

2013. márc. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Én inkább arra tippelek, hogy a "jogom van" időket éljük az élet minden területén, és ez is egy közülük. Régen bárhol lehetett dohányozni ahol biztonsági okokból nem tiltották (pl. benzinkút), minden szórakozóhelyen dőlt a füst. Az első munkahelyemen néhány szobában vágni lehetett a füstöt és nem voltak tekintettel a terhes kismamára sem. A nemdohányzók meg csak tűrtek és szívták a füstöt. Akkoriban modortalanság is lett volna emiatt szólni, sőt nálunk a családban nem dohányzott senki, apám mégis tartott otthon egy doboz cigarettát és hamutálat, hogy ha jön dohányos vendég, azt illik megkínálni. Persze utána szellőztetett ezerrel és dühöngött a bűz miatt, de az illem azt kívánta, hogy emiatt ne szóljon. Abból pedig családi botrány lett, hogy egyszer kiloptam a cigiket és egy újságból kivágott karikatúrát tettem a helyére: egy férfi lógatott ki az ablakon egy másikat, alatta meg az volt a felirat, hogy a mi vendégeink itt dohányoznak, mert mi nem bírjuk a füstöt. A "nem bírjuk a füstöt" szöveget meg kiemeltem filccel. Na és ezt látta meg az egyik rendszeresen nálunk füstölő vendég. (nem ő csinálta a balhét, a család akadt ki, hogy bunkó vagyok)


Manapság kiállnak az emberek magukért szinte minden területen, és ebből az egyik az, hogy a nem dohányzók is fellázadtak, hogy elég volt abból, hogy nem lehet bemenni egy étterembe és zabálni anélkül hogy melletted ne fújnák rád a füstöt, hogy a munkahelyen ne kelljen napi 8 órában szívni. Apámékkal ellentétben az én otthonomban nincs dohányzás, a vendégek is ezt tiszteletben tartják. Nincs hamutálam, aki rá akar gyújtani az kimegy. Apám ki van akadva, hogy mekkora udvariatlanság, én meg hiába magyarázom, hogy kisgyerekes családban épp az az udvariatlanság, ha a vendég telefüstöli a lakást.


Szóval én erre tippelek, manapság nincsenek elnyomva az egyének, mindenki ki meri mondani hogy miből van elege, és biza a nemdohányzóknak elege lett a büdösből és mivel elég nagy a tábor, nagyobb a hangja is.

De ha megnézed, ez az életben most szinte minden területre igaz ez, az emberek bátran ki merik mondani, hogy mit akarnak.

A dohányos pedig az után, hogy mindenhol engedélyezve volt a bagózás, már minden korlátozást rosszul visel.

2013. márc. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Mert ez látványos és jó parasztvakításnak.Nem mondom hogy rossz dolog a negatív kampány.Viszont két elefántbébi születése közt ezzel le lehet kötni az embereket és nem mellesleg kitűnő példája az oszd meg és uralkodj stratégiának amit mindenhol alkalmaznak.Ugorjon egymásnak a dohányos és nem dohányos és addig se foglalkoznak más dolgokkal.Ha mondjuk a gyógyszermellékhatások lenne a téma ami a 3.leggyakoribb halálok az országban az már nem lenne olyan jó propagálni és nem is osztaná meg az embereket.Pedig dohányozni saját döntésed de az védőoltás és a gyógyszereid felől nem te döntesz.
2013. márc. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%

Ezen már én is sokat gondolkodtam. Az igaz, hogy a dohányzás nem használ senkinek. De nem is olyan káros, ahogy állítják. Nagyon sokan halnak meg tüdőrákban olyanok is, akik soha nem dohányoztak.

Amíg nem volt ez a hisztéria, nem csak a munkahelyeken, hanem az otthonokban is sokan dohányoztak. Sőt, a terhes és szoptató nők is. Még is kevesebb volt a tüdőrákos, mint most. A legtöbb 70-80 év fölötti is dohányzik, és ilyen környezetben nőtt fel.

Arról soha nem hallani, hogy hányan lesznek tüdőrákosok a szennyezett levegőtől, a szmogtól. Pedig ez sokkal veszélyesebb.

A másik dolog: komoly hasznot vág zsebre a gyógyszeripar a leszokást ígérő (de legtöbb esetben semmit nem érő) szerekből. Vagy azok a szervezetek, akik ebből pénzt csinálnak.

Nem dohányzom, de ezt a hisztériát túlzásnak tartom.

2013. márc. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

"Ezen már én is sokat gondolkodtam. Az igaz, hogy a dohányzás nem használ senkinek. De nem is olyan káros, ahogy állítják."


De, olyan káros. Mit gondolsz, ha valaki egész nap füstöt és kátrányt szív a tüdejére, az nem káros?


"Nagyon sokan halnak meg tüdőrákban olyanok is, akik soha nem dohányoztak."


Lehet, hogy passzív dohányosok. Egyébként szerinted mindenki nyugodtan vágja le a lábát, mert amúgy is sokan vesztik el azok közül, akik nem akarják elveszteni, pl. autóbalesetben?


"Amíg nem volt ez a hisztéria, nem csak a munkahelyeken, hanem az otthonokban is sokan dohányoztak. Sőt, a terhes és szoptató nők is."


Igen, elég szomorú az emberi butaság és az, hogy az anyák ennyire nem törődnek a gyermekeikkel.


"Még is kevesebb volt a tüdőrákos, mint most. A legtöbb 70-80 év fölötti is dohányzik, és ilyen környezetben nőtt fel."


Honnan veszed, hogy kevesebb volt a tüdőrákos és hogy a legtöbb 70-80 éves dohányzik?


"Arról soha nem hallani, hogy hányan lesznek tüdőrákosok a szennyezett levegőtől, a szmogtól. Pedig ez sokkal veszélyesebb."


Igazad van, ha sokan betegednek meg a szennyezett levegőtől, akkor arra az a megoldás, hogy még dohányozzunk is és betegedjünk meg még pluszban attól is. Igazi magyar gondolkodásmód. Rengeteg bűnözőnek vagy fegyvere, ezért tegyük legálissá, hogy mindenkinek legyen. Nem ám elvenni a bűnözők fegyvereit, helyette adjunk mindenkinek puskákat meg gépkarabélyokat. Legalizáljuk a kábítószereket, mert már amúgy is rengetegen alkoholisták és nikotinfüggők az országban. Nem ám harcolni az alkoholizmus és a nikotinfüggőség ellen, inkább még tegyük szabadon elérhetővé a kábszereket is.


"A másik dolog: komoly hasznot vág zsebre a gyógyszeripar a leszokást ígérő (de legtöbb esetben semmit nem érő) szerekből. Vagy azok a szervezetek, akik ebből pénzt csinálnak."


Nem kell rászokni és akkor nem kell leszokni, miközben kidobálod a pénzed cigarettára, utána meg ilyen leszoktató vackokra.

2013. márc. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Gondoltam,hogy ez lesz,pedig az elején leírtam,nem arra vagyok kíváncsi ki hal meg ilyen szörnyű betegségben.Én is elítélem a korlátok nélküli dohányzást,de ez már kezd hisztériává válni.Már ez alapján szelektálnak a cégek.Most lehet óbégatni,hogy igazuk van,de mi lenne ha az orvosokat is ez alapján vennék fel,mert ezek szerint ez a jövő.Akkor mi van,ha a jó orvos dohányzik,de nem veszik fel csak a nem dohányzót,és az követ el műhibát.Mi lesz a következő,a kék szeműek,vagy a kopaszok.És a dohányos személyiségi jogai hol vannak?Megértem a szabályokat,be is tartom,de azért már ami sok az sok,már lassan otthon se mi?Álljon már meg a menet,csak én érzem,hogy másodosztályú állampolgár lettem?Különben mennyibe kerülne holnaptól 1 kg-kenyér ha mindenki lerakná a cigit?Elgondolkodott már valaki ezen.Tudom,hogy egészségtelen,de elhihetik a nemdohányzók,hogy van elég baja a bagósnak mikor mindíg az jár a fejében,hogy de jó lenne,de káros.Nagyon rossz,megértem a nemdohányzókat,de ott az Osztrák példa.Úgy is lehet,hogy támogatja a TB a gyógyszereket,meg nincs hátrányos megkülönböztetés.Ja és az élelmiszerek is olajszármazékokból készülnek,utána kéne olvasni,amit a gyerekeinknek adunk.Ezért kérdeztem az okokat.Aki a kérdésre válaszolt annak köszönöm,a többiek meg,minden rosszindulat nélkül mondom,gondoljanak igazán bele egy dohányos életébe,és ezen a szűrőn keresztül nézzék meg a törvényeket,mert még csak egy folyamat közepén vagyunk,lehet,hogy ők lesznek a következő célcsoport ki tudja miért.
2013. márc. 11. 08:34
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Te is ahelyett, hogy tennél az egészségedért, inkább itt fröcsögsz meg óbégatsz, mert az emberek nem támogatják a baromságodat, hogy füstöt szívsz a tüdődre és arra kényszerítesz másokat, hogy ők is ezt tegyék a te jóvoltodból.

Ennyi erővel az se undorító dolog, ha emberek közé megyek és összefingom magam, aztán azoknak kell szagolniuk, akik körülöttem állnak. Miért nem mennek odébb, ha nem tetszik nekik, ugye?

2013. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!