A röghöz kötést miért évekre szabják meg és miért nem havonta az államnak fizetendő összes költség alapján, mely a diploma árából vonódna le?
Nekem pl 6 évet kell itthon töltenem. (6 féléves képzés miatt) Ennek az összege 1,2M.
Ha csak a saját esetemet nézem, a reális a szakmámban lévő kezdőfizetéssel tekintve 6 év alatt több mint 13M forint megy az államhoz adó és járulék formájában. (bér és amit a vállalkozó fizet) EZ több mint 10X-ese annak mint amit az állam a diplomába invesztált. És ebbe nincs beleszámolva a fizetésemelés. Ha azt is beleszámolom és egy éles közelítéssel olyan 16,6M jön ki. EZ hol van a diploma árához képest?
Miért nem annyit kell itthon dolgozni, hogy az államnak megtérüljön a diploma összege?
ma 14:08
Hát akkor egyszerűsítsük tovább a dogokat. A többség 6 év alatt mennyit fizet be az államkasszába? 5 milliót? És akkor miért ugyanazt a szolgáltatást kapja mint én? HA levonjuk a 13 millióból még akkor is 8-10 millióval többet fizet.
És a nyugdíj a legrosszabb példa. Van itthon olyan fiatal aki számít nyugdíjra?
"Az adót és járulékot hagy békén, azt mindenki fizeti, függetlenül a körülményeitől."
Már bocs, de akkor mégis, hogyan kell fizetni? Azt mondták, hogy azért kell maradni, hogy visszatérüljön az államnak a diploma. ÉS ami a másik, hogy miért azonosak mindenke az itt maradás? Aki 3-5X annyit kap akkor annál nem előbb térül meg ez az egész? Egy informatikusnak miért kell addig itt maradni mint egy tanárnak??
Szégyen ,hogy a mai generációk képtelen felfogni,hogy kötelesség is van a világon ne0m csak jog.
A közösség pénzén tanulhatnak aztán visszaadni már nem akarnak a közösségnek.
"Azért mert felelősséggel tartozol az itt élő emberekért a hazádért!Mit gondolsz a szüleid nyugdíját ki fogja megtermelni ha te elhagyod az országot?"
Felelősséggel? Na ja. Akkor igen sürgős lenne valamit tenni választott vezetőinknek, hogy a fiatalok ne menjenek sehova. És itt munkahelyteremtésre gondolok, meg reális fizetésekre. Mert aki külföldre akar menni, az ki is megy és baromira nem érdekli az általad felvázolt felelősség, csak a saját jövőbeli boldogulása...
"Szégyen ,hogy a mai generációk képtelen felfogni,hogy kötelesség is van a világon ne0m csak jog. "
Jó lenne, ha ezt végre nem csak a fiatalok, de mindenki megtanulná, kezdve választott vezetőinkkel.
Mi az hogy a fiatal generációk?
Én most járom keresztül ezt az egészet, szeptembertől egyetemista leszek. Nem engedhetem meg magamnak, hogy bejelöljek költségtérítéses szakokat, s hiába "csak" 150/félév, ennyit nem tudnék diákmunkával összeszedni. Úgy, hogy mellette tanuljak is rendesen.
Na már most, én abszolút nem verem az asztalt a röghözkötés miatt, azért, mert jogosnak érzem. Valahol. De arról senki nem beszél, hogy elmehetsz külföldre, ha befejezted a képzésedet, a lényeg, hogy 20 éven belül dolgozz le itthon 6-10 évet. Vagy kifizeted a tandíjadat, ami mondjuk ha a hííííres, mézzel átitatott kánaánt, a Nyugatot vesszük, akkor elviekben lehetségesnek kéne lennie, hogy 2-3 munkával összeszedd a tandíjad árát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!