Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A holokauszt tagadása miért...

Petizacc kérdése:

A holokauszt tagadása miért bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Tudtommal egy szabad országban élünk ahol az emberek azt gondolnak vagy hisznek amit akarnak. Ennek ellenére nem értem, hogy a holokauszt tagadása miért bűncselekmény? Szerintem más véleményét ráerőszakolni a többi emberre az a bűncselekmény. A válaszokat előre is köszönöm!

2013. márc. 8. 18:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%

olyan bűncselekmények összessége, amiket cigányok követnek el.

Mindenki pontosan tudja, aki nyitott szemmel jár a világban, hogy miket csinál a legtöbbjük, ezt nem kell senkinek bemutatni úgy vélem. Ha elolvasok egy hírt egy bűncselekményről, akkor már egyből tudom, hogy cigány volt-e az elkövető, és mindig be is jön a tippem.


A cigányoknak legnagyobb részére jellemző egy bűnözési forma. Ami nem fogható a mélyszegénységre. Egyszer hallottam egy nagyon jó mondatot. Azt kérdezték, hogy mikor félne jobban az ember, ha éjszaka egy csapat hajléktalan, vagy egy csapat cigány jönne vele szembe az utcán? A válaszon úgy vélem senki nem töprengene egy másodpercet sem. Szóval a mélyszegénységre nem lehet ezt ráfogni

2013. márc. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%

És azért van értelme külön cigánybűnözésről beszélni, mert a bűncselekmények nagy részét ők követik el. A napi kábellopástól elkezdve a tolószékesek, 90 évesek kirablásáig, megveréséig.


Szóval nem faji alapon van a megkülönböztetés

2013. márc. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 tetro ***** válasza:
25%
Igen, de nem releváns, hogy cigányok. A többségük férfi, erről még sem beszélünk. És a bűnesetek amikről beszélsz (kábellopás, falopás stb...) még ha többségükben cigányok is követik el, akkor sem azért teszik mert cigányok. Ellenben a többség baromi szegény. Én az egyetemen több szociográfiai tanulmánnyal találkoztam, és kivétel nélkül mind azt bizonyítja, hogy ezek a bűncselekmény típusok a szegénységhez kötődnek etnikumtól függetlenül. Ezért cigánybűnözésről beszélni pont olyan mintha férfibűnözésről beszélnél. Hisz a bűnesetek többségét férfiak követik el. Az is lehet hogy a többség barna hajú, sőt lehet hogy a hiányos fogazatú...
2013. márc. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
2013. márc. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%

Rendben, tényleg el lehet azon szőrözni évekig, hogy most mennyire jogos vagy nem jogos azt mondani hogy cigánybűnözés, és miért pont őket emeljük ki. És nagyon nehéz dolog egy ennek az ellenzőjét meggyőzni arról, hogy ez létezik ilyen szempontból.

Én nem tudom a dolgot megfogni a jogi mivoltában, mert nekem nem ez a szakterületem.

De ha a hétköznapi, empírikus tapasztalatokra hagyatkozik az ember, arra amit a saját szemével lát, és a józan észre.. akkor ez a fogalom megállja a helyét, mert az emberek tartanak a cigányoktól, és félnek ha az aluljáróban szembe jön velük néhány az este.

Nyílván a szegénységhez köthetők, dehát a legtöbb cigány az szegény. Másrészt meg a hajléktalanok a legszegényebbek, olyan hírek mégsincsenek túl gyakran, hogy hajléktalanok vertek félholtra egy idős házaspárt, rabolták ki ezt azt, meg megerőszakolták stb

2013. márc. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 tetro ***** válasza:
25%

Ezzel egyetértek. Mivel rengeteg olyan cigánnyal találkozni, aki félelmet keltő, és a hírekben számtalan bűnesetet mutatnak be, amit cigányok követnek el, így logikusnak tűnhet empirikus tapasztalatait alapján azt a következtetést hozni, hogy a cigányok bűnözők. De az empirikus tapasztalatok a társadalom össz egészét és annak problémáját tekintve semmit sem ér. Egyszerűen egyénként nem lehet senki sem rálátása egy ilyen problémára objektíven. Mert én is látom a hírekben a cigányokat. Sőt azt is látom, hogy a bűnesetek száma nő... Aztán közben meg ez nem igaz. De a médiában tíz év alatt a bemutatott bűnesetek száma számszerűen a duplájára nőtt. Persze hogy azt érzed, hogy nő a bűnözés, hiszen saját tapasztalatod ehhez képest nem lehet. Ráadásul a cigányok által elkövetett bűnesetek száma ezen belül a négyszeresére nőtt, mi közben teljesen eltűnt a médiákból a cigányokhoz kapcsolódó pozitív értéktársítású tudósítások. Konkrétan nulla lett a számuk. Én azt gondolom ez formálja közhangulatot... De empirikusan ez nem látható. Ehhez tanulmányok kellenek, az meg nem várható el a társadalomtól, hogy ilyenekkel foglalkozzon... Nem is nekik kéne változtatni.

Az amúgy egy nagyon jó felvetés, hogy a hajléktalanok között miért nem magas a bűnözés. De erre szerintem a válasz nagyon egyszerű. Cigány körülbelül egy millió van Magyarországon, hajléktalan meg néhány ezer. Ha ugyanannyi arányaiban köztük a bűnöző, akkor szám szerint a hajléktalanok között század annyi van. Ráadásul őket nehéz megkülönböztetni. Arra gondolok, hogy pl pár hónapja egy sráctól elvettem egy biciklit, amit épp akkor vágott le. Nem volt cigány, de elég szakadt volt. De ez alapján hova kategorizáljam? Nem biztos, hogy hajléktalan volt... Viszont ha cigány lett volna, az egyértelmű. Akkor mondhatnám, hogy a két bűneset közül amivel az elmúlt két évben találkoztam, annak a felét cigányok követték el.

2013. márc. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a legnagyobb baj ezzel a törvénnyel az, hogy nem enged az ügyben vizsgálatot folytatni. Németországban már azért is lecsukhatnak, ha kutatni kezdesz az ügyben. Ez egyszerűen a demokrácia sárba tiprása! Nehogy már legyen egy népcsoport, ami egy tragédiára hivatkozva kárpótlást követel, majd azt csukják le, aki vizsgálni próbálja, hogy jogos-e a kárpótlás.
2013. márc. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
31%
Megint a holokauszttal foglalkozunk - amit NEM zsido kezdemenyezett.
2013. márc. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

"Megint a holokauszttal foglalkozunk - amit NEM zsido kezdemenyezett."


Nem, valóban nem zsidó kezdeményezte. Végülis a zsidók csak minden hónapban felveszik az érte járó kárpótlást - természetesen a mi pénzünkből - és érzelmileg zsarolnak vele, miközben lehet, hogy nem is voltak gázkamrák, de ugye ezt kutatni bűn, mert minket kihagyva a kiválasztott urak úgy döntöttek és akkor kész, el is van határozva a dolog - nélkülünk.

De persze már megint mi vagyunk a gonosz bűnösök és a bolondok, mert nem akarjuk szó nélkül lehajtani a fejünket és húzni az igát csak azért, hogy a drága és sérthetetlen seriffcsillagos isteneinknek tökéletes jólétben legyen részük. Pfejj, milyen mocskosak ezek a magyarok, egyszerűen undorító, hogy nem akarnak jó és elégedett szolgák lenni. Milyen világban élünk manapság, nahááát...


Amúgy meg nem értem, ha valóban lettek volna gázkamrák és tömeges, direkt zsidóirtás, akkor nekünk ahhoz mégis mi közünk van? Nem épp a zsidók és csicskásaik küzdenek éjt nap alá téve azért, hogy ne létezzen kollektív felelősségre vonás? Akkor ők milyen jogon vonják felelősségre a kollektív magyarságot? Milyen jogon követelnek pénzt a ma élő magyaroktól, amikor semmi közünk ahhoz, hogy velük mit csináltak, ha egyáltalán csináltak?

2013. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 tetro ***** válasza:
30%
Hány zsidó és mekkora kárpótlást is vesz fel?
2013. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!